Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Keresztény vagy Iszlám?

Keresztény vagy Iszlám?

Figyelt kérdés

A bevándorlók miatt Európában egyre nagyobb teret hódit be az iszlám, sok helyen templomokat bontanak vagy nem szabad a megszokott keresztény módon ünnepelni a keresztény kulturális ünnepeket. Mindez az iszlám térhódítása miatt van. Itt Magyarországon megmaradtak a keresztény hagyományok és az iszlám nem tudott annyira széles körben elterjedni, részben azért is mert lezártuk a határokat ezzel megkímélve az országot drasztikusan sok menekülttől.


Pártatlanul nézve a dolgokat nektek melyik vallás a szimpatikusabb? Nem ítélem el az iszlámot sem pedig a menekültek kultúráját akár menyire is ez érződik. Mindkettő kultúra egy érték, egy szépség. A gond csak az hogy a kettő nem fér össze ezt már láthattuk, és tapasztalhattuk is.



2019. ápr. 13. 22:18
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
76%
Hát ha lehet inkább előbbi.
2019. ápr. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
35%

Egyik sem.

Ateizmus,tudomány,józan gondolkodás.

2019. ápr. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
87%
#12 a teljes ateista társadalommal a kommunizmust próbálkozott. Mellesleg a vallás nem zárja ki a tudományt és a józan gondolkodást. A leggtöbb híres nóbel díjjas is méllyen vallásos volt sőt sok felfedezéshez éppen Isten keresése vezetett. De lényegében amíg nem lehet mindent megmagyarázni tudományosan addig lesznek vallások. Ez még hosszú ideig így lessz. A tudomány jelen állása szerint például a víznek nem szabadna folyadéknak lennie vagy hogy egy abszurdumot mondjak. Jelenleg nem tudni hogy mégis hogy működik a bicikli ( ha akarsz nóbel díjjat itt a lehetőség) lehet viccnek hangzik de tényleg így van
2019. ápr. 14. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
23%

Én nem vonnék ilyen párhuzamot.

A kommunizmusnak semmilyen egyenes arányossága nincs a vallással.


Sőt,a vallás próbálja meg leginkább egyformává alakítani az embereket,ha nem is anyagilag,de tulajdonságokra,tehát légy a rendszer része,a nyáj egyik tagja a sok közül.

Nekem ez sokkal inkább kommunista berögződésre vall.


A vallás nem igazán tudja elfogadni az emberi másságot.

Csak az jó,amit ők gondolnak.

2019. ápr. 14. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
0%

Általában a vallásos emberek közül kerülnek ki az olyanok,akik szerint a Föld lapos.


Na,meg nem véletlen,hogy a középkorban a tudomány embereit tűzzel vassal üldözték,mert hát a vallás lényege az emberek hülyítése,csak hát ma már modernebb eszközökkel bizonyítani lehet a dolgokat,a középkorban nyilván nehezebb volt.


Önmagában a hittel nincs gond,a gond az,amikor vallássá emelkedik.


Ezektől független,számtalan új irányzat is létrejött,és mindegyiknek hasonló a célja.


Nálunk leginkább a kereszténység hívei a szocializmusban felnőtt öregasszonyok,akik azt sem tudják mi az a kapitalizmus.Mindegyik megélt egy normál életszínvonalon alapfokú végzettséggel is.

Na,ezek előszeretettel hisznek bármiben.

A mai világunk egyszerű materializmusra épül.

2019. ápr. 14. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 tgt ***** válasza:
0%
Az iszlámra nem a kereszténység a válasz, hanem a szekularizmus.
2019. ápr. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
6%
Allah Akbar!!!!! 🧨🧨
2019. ápr. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
27%
A szekularizmusra pedig nincs válasz, csak golyó.
2019. ápr. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
65%
Én az iszlámban semmi értéket nem találtam, pedig éltem arab országban. Ami emberi dolgot tapasztaltam ott (mert lehet ilyet tapasztalni), annak nagyon kevés köze volt az iszlámhoz...
2019. ápr. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
62%
Figyelj csak kérdező, pár szót mondok: karácsony, húsvét, kereszt a temetőn, kereszt a sírkövön, ha meghal anyád, időszámítás kezdete. Ez csak pár példa. Akkor???
2019. ápr. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!