Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok tényleg ennyire...

A magyarok tényleg ennyire pesszimisták vagy nem?

Figyelt kérdés
Külhoni magyar vagyok és a helyieknek rendre azt mondják mikor Magyarországra mennek, meg az a sztereotípia él hogy a magyarok pesszimisták. Ezt én nem tapasztaltam meg mindaddig ameddig fel nem néztem a világhálóra. Annyi sok mocskolódás éri Magyarországon a hatalmon lévő illetve sikeres ne adj isten gazdag embereket, hogy azt nem tudom megfogalmazni. Valóban ilyenek a magyarok vagy csak a világhálón? Számomra az is érdekes hogy a magyar emberek rendre azt hiszik, hogy Magyarországnak nem voltak nagy emberei, és sosem értek el semmit. Számtalan ehhez hasonló ember van. Ahol én élek itt pesszimista, de nagyon okos embereknek tartják a magyarokat, mivel magas az egy főre jutó Nobel-díjasok száma Magyarországon, ezen kívül tisztelik a nagy történelmi múltja miatt. De ahogyan látom ezzel a magyar emberek nincsenek tisztában, mivel nagyon sokan ezt nem veszik tudomásul, és a legrosszabb hazának tartják a sajátjukat.

2019. ápr. 14. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Mert a fórumokon azok hangoskodnak tehetetlen dühükben, akik vesztesek. Azoktól meg jóra, vagy az igazságra ne számíts!

A sikeresnek, vagy Uram bocsá' gazdagnak lenni meg halálos bűn a szemükben, mert a saját sikertelenségük görbetükre, irigység motiválta gyűlölettel megspékelve.

Jellemzően ezek nem is magyarok, csak véletlenül magyar állampolgárok.

2019. ápr. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
A pohár félig üres, viszont a benzin a tartályba félig tele van, ez a mondat írja le inkább a magyarokat, minket :).
2019. ápr. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Így van tök pesszimisták pedig már olyanok az árak mint nyugaton. Olyanok az elvárások mint nyugaton. Csak a fizetések nem olyanok. Az meg kit érdekel. Lehet vásárolni az aldiban és lehet cobra11 nézni. Tiszta nyugat.
2019. ápr. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Valóban ilyenek a magyarok vagy csak a világhálón? "


Az internetet nagyjából annyi értelme van a valósággal összehasonlítani, mintha egyetemi előadás helyett a sarki kocsmába járnál le "művelődni".

2019. ápr. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Laylah ***** válasza:
Csak hasonlítsd össze a magyar himnuszt más országokéval. Ez a pesszimizmus nem újkeletű dolog.
2019. ápr. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!