Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Magyarországon ilyen nagy...

Ha Magyarországon ilyen nagy igény van arra, hogy az álláshirdetések tartalmazzák a bruttó bért, akkor miért nem történik még semmi?

Figyelt kérdés

[link]


Bizony, létezik olyan európai ország, ahol KÖTELEZŐ az álláshirdetésbe beleírni a bruttó bért, túl-ig intervallumot adnak meg.



Magyarországon is ideje lenne szabályozni az álláshirdetéseket és kötelezni a munkaáltatókat,hogy egy túl-ig intervallumot írjanak bele az álláshirdetésekbe, anélkül érvénytelen a hirdetés.


Például, XY kft kontrollert keres, tapasztalattól függően bruttó bér 360000-500000.Nyilván, a pályakezdő nem az "ig" bért kapja, viszont a sok éves tapasztalttal rendelkezőnek lenen rá esélye.



Miért lenne jó?Mik az érvek mellette?


-növelné a munkaerőpiaci versenyt

-rengeteg időt spórolna mind a munkáltatói, mind a munkavállalói oldalnak.Ugyanis, csak olyanok jelentkeznének, akiknek megfelelne a kiírt bérsáv valamelyik összege.

-ebből adódóan, kevesebb lenne a felesleges,értelmetlen állásinterjú

Biztos volt már olyan interjún, ahol a munkáltatói és munkavállaló elképzelések bérben teljesen különböztek.Elment vele mindkét oldalnak egy órája teljesen feleslegesen és értelmetlenül.


2019. ápr. 21. 10:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Van igény, de még nem elég nagy. A munkaadók egyelőre így, bérsáv nélküli hirdetéseket feladva is találnak munkaerőt, még ha nem is annyit, amennyit szeretnének. Ha majd nem fognak dolgozót találni és a bérsáv megadása jó megoldásnak fog tűnni, meg fogják lépni.
2019. ápr. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Ilyesmit támogatnám. Nemcsak időt lehetne megspórolni ezzel, hanem tisztességes is. Különböző cégek, eltérő bérgazdálkodással rendelkeznek.

Ráadásul ez a cégek érdeke is, hisz sokszor eleve ők kötik ki a pályázatokban, hogy a munkavállaló jelölje meg a bérigényét. Emiatt, lehet, hogy sok munkavállaló el sem jut az interjúig, mivel vagy alulértekelte, vagy túlértékelte a bérét....

2019. ápr. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Sokszor a munkáltató kiéte sem derül ki a hirdetésből. Egyszer konkrétan az volt odaírva, hogy "bizalmas". Ilyenre eleve nem jelentkezek, mert abból indulok ki, hogy valamiért szégyelli felvállalni a nevét a cég. A másik: azért nem írnak ki bért, mert akkor még annyian se jelentkeznének. Konkrét példát is tudok, egy konzervgyár évek óta keres betanított munkásokat, a mai hirdetésükben ott a bruttó és nettó órabér. Kiszámoltam, havi nettó 108000, azaz egyszáznyolcezer forint.
2019. ápr. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Ezt mindig is viccnek tartottam, hogy a legtöbb cég a bérezés feltüntetése nélkül ad fel álláshirdetéseket. :D

30 évvel járunk a komcsi rendszer bukása után és a magyar társadalomba még mindig bele van égve az a beteg elképzelés, hogy dolgozni nem pénzért megy az ember, hanem mert a munka dicsőség és nemesít. :D

2019. ápr. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Azért, mert akkor még nyilvánvalóbb lenne, hogy a KSH hazudik az átlagfizetésekről, és Magyarországon a legtöbb embernek fizetés helyett nevetséges alamizsnát adnak.
2019. ápr. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek. Múltkor allasinterjun voltam. A bérigénynèl nettó 200-at mondtam. A hr-es az arcomba nevetett, mert ők a garantált berminimumot tudják fizetni.

Ha ezt beleìrjàk a hirdetésbe, megspòroltunk volna egy felesleges kört.

A tòl-ig összeg teljesen jó lenne, nagyjából be lehet hatàrolni amikor jelentkezel, hogy mire számíts.

Én úgy látom amúgy, hogy ahol jó a fizu, ott beleìrjàk. Ahol ilyen havi 100 ezerrel szúrják ki a szemed, ott mélyen hallgatnak róla a hirdetésben

2019. ápr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

#6

De amúgy meg nem vágom, mégis mire számítanak? Hogy ha már elmegy interjúra az ember, akkor el is vállalja a robotot üveggyöngyökért? :D

2019. ápr. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, de hiányolnám akkor a versenyképes fizetés szöveget. xD

Fizetés csak az egyik része, de még olyan alapvető információk sincsenek, hogy kinek, hol, egyáltalán mit, milyen beosztásban... kellene elégezni.


Meg lehet akár milyen jó fizetés, egy 3 nap 12 óra 3 nap szünet jellegű munkaviszony (vagy 2 napos ciklussal) kicsit más, mintha csak hétköznap délelőtt 8 órás beosztás.

Erről jut eszembe, még olyan elmebeteg hírdetést is láttam, hogy 20 nap 12 óra, 10 nap szünet. Ebbe azért egészségügyileg is bele lehet rokkanni. Hiába jár magasabb fizetéssel.

2019. ápr. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is elmentem targoncavezetőivel állásinterjúra és kérdezik tőlem, hogy mennyit kérek. Nem akartam sokat mondani, szóval rávágtam, hogy nettó 180 ezer kezdetnek. Erre les rám elkerekedett szemekkel a faxi, hogy ő ezt kicsit soknak találja és hogy értem azt, hogy kezdetnek? Hát mondom, csináljuk úgy, hogy beérem kevesebb pénzzel, amíg rendesen bele nem jövök a helyi munkakörbe, mondjuk 1-2 hónap, aztán meg legyen nettó 200-220, amikor rendesen megy minden.

Amikor ezt elmondtam, akkor fogta magát és beleröhögött a képembe, hogy ők nettó 150-et adnak, amit esetleg 160-ra fel tudok könyörögni, ha nagyon jól dolgozom és nem csak targoncázom, hanem kell nehézgépet (markolót) is vezetnem. Erre lesek rá, hogy "Mi van? Öreg, te most szórakozol velem?" Amikor kiderült, hogy nem viccel, akkor mondtam, hogy köszi, puszi, viszlát és már húztam is el, még le se kezeltem a barommal. :D

Hát az ész megáll...

2019. ápr. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én annak idején a nettó 120 000ft-ommal jártam úgy, mint a 6-os.

A hr-es tiszta ideg lett...

:-)

Ráment az egész délelőttöm.

2019. ápr. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!