Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Normális-e, hogy egyes cégek...

Normális-e, hogy egyes cégek nettóban kérik a fizetésigényt?

Figyelt kérdés
Mert ugye az interjú során semmi közük ahhoz, hogy én milyen adókedvezményekre vagyok jogosult. Tehát, hogy hány gyerekem van, ha van, egyedül nevelem-e őket, stb. Csak én látom ezt úgy, hogy ez a nettó fizetésigény kérése az adókedvezmények benyelésére megy ki? Mert ugye akinek 3 gyereke van, annak a nettója ugyanannyi, mint a bruttója.

2018. szept. 1. 09:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Életem során 4 állásinterjún vettem részt, mind a 4-en nettó fizetési igényről beszéltünk. Volt olyan hogy én kértem hogy had adjak meg nettó fizetési igényt. Sokkal egyszerűbb nekem.
2018. szept. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem nem az, most honnan tudja hogy hány gyerekem van, stb...

Mert ha több gyerekem van kevesebbet kapok?

2018. szept. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Sok cég azért csinálja ezt (sokszor már nem csak betanított munkás szinten) mert a legtöbb ember pénzügyi ismeretei olyan alacsony szinten vannak, hogy nem is érti a bruttó és nettó közötti különbséget...
2018. szept. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, hogy ha bruttó 300-at kér valaki, akkor ha nincs gyereke, akkor a nettója kb. 200 lesz, ha van 3 gyereke, akkor majdnem 300. Ellenben ha nettó fizetési igényt kérnek, akkor 200-at mond, és ha nincs gyereke, akkor a bruttója 300 lesz, ha van 3 gyereke, akkor a nettója is és bruttója is 200 lesz. Magyarul utóbbi esetben a cég nyelte be az adókedvezményeket.
2018. szept. 1. 09:49
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen kérdezik konkrétan a nettót, de minden helyen képesek értelmezni a bruttó és a nettó bérigényt is. Ugyanis a kettő között egy egyszerű szorzás/osztás a kapcsolat.


Ha bemondod a nettó bérigényt, azt egyszerűen elosztják 0,665-tel, mivel a munkáltatónak fogalma sem lesz róla, hogy neked hány gyereked van, stb., milyen adókedvezményekre vagy jogosult. Megvan a bruttó, és a munkaszerződésedben ez a bruttó bér fog szerepelni. Később meg nyilatkozol az adókedvezményről, vagy adóbevalláskor visszaigényled a NAV-tól.


Szóval nem helytálló az elméleted, senki nem apellál arra, hogy a te adókedvezményedet benyelje, csak egyszerűsíteni próbálják a bérigény megadását.

2018. szept. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Dehogy nyelte be. Ez a fiz.igény kérés sokkal régebbről ered, mint a családi adókedvezmény fogalma. Nem számolnak azzal, hogy kinek hány gyereke van és mivel nem is kérdezhetik meg, hamarabb aláírsz, mint hogy kiderülne.

Egyébként meg, nem kötelező csak az egyik szülőnek igénybe venni. Meg is lehet osztani, asszonypajti is ugyanúgy igénybe veheti helyetted, már se "vágnak át".

2018. szept. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Még a diplomások egy része sincs tisztában a nettó és bruttó bér közti különbséggel, de a GYIK is tele van nettó béres kérdésekkel. Gondolom alkalmazkodnak a cégek ehhez.
2018. szept. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%

Normális. Normál ember azt tudja egyszerűen megmondani, hogy mennyit akar kézhez kapni, mennyiből tud megélni.


"az interjú során semmi közük ahhoz, hogy én milyen adókedvezményekre vagyok jogosult"


És az kit érdekel? Azt csak tudod hogy mennyi nettóból tudsz megélni.


"akinek 3 gyereke van, annak a nettója ugyanannyi, mint a bruttója"


Akinek 3 gyereke van az több nettót mondd mert többől tud megélni.

2018. szept. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Semmi gond ezzel, de az adókedvezményhez ennek nincs köze. Azt visszaigényelheted egyben tavasszal vagy párod is kérheti. Ezzel a cég nem számolhat. Az egy plusz pénz a normal munkabéren kívül.
2018. szept. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Estádio de Felchút ***** válasza:

profession.hu-n is nettóban kell megadni a bérigényt

ez egy "könnyítés" a munkavállaló felé, ne vizionálj zombi apokalipszist

2018. szept. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!