Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Magyarországon ilyen nagy...

Ha Magyarországon ilyen nagy igény van arra, hogy az álláshirdetések tartalmazzák a bruttó bért, akkor miért nem történik még semmi?

Figyelt kérdés

[link]


Bizony, létezik olyan európai ország, ahol KÖTELEZŐ az álláshirdetésbe beleírni a bruttó bért, túl-ig intervallumot adnak meg.



Magyarországon is ideje lenne szabályozni az álláshirdetéseket és kötelezni a munkaáltatókat,hogy egy túl-ig intervallumot írjanak bele az álláshirdetésekbe, anélkül érvénytelen a hirdetés.


Például, XY kft kontrollert keres, tapasztalattól függően bruttó bér 360000-500000.Nyilván, a pályakezdő nem az "ig" bért kapja, viszont a sok éves tapasztalttal rendelkezőnek lenen rá esélye.



Miért lenne jó?Mik az érvek mellette?


-növelné a munkaerőpiaci versenyt

-rengeteg időt spórolna mind a munkáltatói, mind a munkavállalói oldalnak.Ugyanis, csak olyanok jelentkeznének, akiknek megfelelne a kiírt bérsáv valamelyik összege.

-ebből adódóan, kevesebb lenne a felesleges,értelmetlen állásinterjú

Biztos volt már olyan interjún, ahol a munkáltatói és munkavállaló elképzelések bérben teljesen különböztek.Elment vele mindkét oldalnak egy órája teljesen feleslegesen és értelmetlenül.


2019. ápr. 21. 10:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Pont a napokban láttam a Burger King fizetett hirdetését, magas, versenyképes jövedelemmel hirdette a fővárosban a poziciokat. Mint a linkben kiderült ez valami nettó 130 körül volt (nem emlékszem a pontos összegre, ekkora nagysàgrendű volt).

Kommentekben sokan trollkodtak, hogy ez az alap megélhetésre sem elég, mi az, hogy magas fizetés? De ők legalább kiìrtàk az összeget.

Nagyon kellemetlen, amikor szabaddà teszed magad az interjúra, kiöltözöl, izgulsz stb.. Utána meg 1 hét múlva hívnak, hogy felvesznek xy összeggel. Ami meg egyáltalán nem fedi az igényeid..

Sokkal jobb lenne úgy jelentkezni valahova, hogy tudod mire szàmithatsz..

Én biztos vagyok benne, hogy azért nem írják bele, mert ők is érzik, hogy ez így gáz, nem lesz jelentkező. Meg szerintem az is közre játszik kisebb cégeknél, hogy a régi alkalmazottak sokszor kevesebbet keresnek, mint akiket újonnan vesznek fel. Vagy éppen ugyanannyit, nem értékeli a cég, hogy 5 éve ott vagy. Gondolom nem akarják, hogy tudjak a régi dolgozok az újak bérét, csak feszültséget okozhat.

2019. ápr. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Mimdannyian igazat szóltatok, pláne utsó, de még mindig sok szektorban alap, higy nem írnak bért.

A bérigény bekérésév redukálják a saját időpocsékolásukat, de addig az álláskereső fitja a felesleges köröket.

2021. nov. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!