Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldali vagy a jobboldali...

A baloldali vagy a jobboldali emberek jobbak emberileg?

Figyelt kérdés
Politikától függetlenül ha csak a hétköznapokban megnyilvánuló emberi tulajdonságokat nézzük akkor a környezetedben élő jobbosok vagy balosok akikre mondanád, hogy becsületesebbek, erkölcsösebbek, együttérzőbbek, kedvesebbek szerinted?
2019. ápr. 25. 19:58
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
27%
Milyen tudományban 17-es? Az áltudományban, mint a szociológia meg a gender-elmélet? Ez még sosem vitte előre a világot, csak nyomorúságot gerjeszt. Tanuljátok meg, hogy a jobboldal teremt, a baloldal rombol!
2019. ápr. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
31%

#7, #13-nak:


Te tényleg a h'lyeséget, a fordított értelmezést akarod erőltetni?


Vagy úgy gondolod, hogy téged nem érdekel hogy mit jelent az alacsony önértékelés, te azt úgy értelmezed, ahogy te akarod?


Nos, "barátom", akkor neked is önértékelési zavarod van, mégpedig túlzott önértékelés!


[link]



"By Kővágó Pál

Alacsony önértékelés

Az élet pontosan annyira nehéz, amilyen nehéznek látjuk. Sokan érzik úgy, hogy felesleges próbálkozniuk, mert úgy sem sikerül, felesleges tanulni, mert a vizsgán úgy is megbuknak, felesleges megszólítani, aki tetszik neki, mert érzéseit úgy sem viszonozzák. Ha ilyen és ehhez hasonló gondolatok gyötrik, jó, ha tudja, ezekből a negatív érzésekből, gondolatokból van kiút. Az önértékelési problémák olyanok, mint a rossz szokások: A magabiztosság és önértékelés tanulható, az önmagunkkal kapcsolatos negatív érzések pedig elhagyhatóak, mint a rossz szokások. Ebben segítségére lehetnek családtagjai, barátai, de a szakszerű kezeléshez érdemes felkeresnie egy pszichológus rendelőjét.



Az önértékelés jelentése, hogy milyen mértékben bízunk meg önmagunkban, mire tartjuk magunkat. Önértékelésből a túl kevés és a túl sok sem kedvező. Ha valakinek túl alacsony az önértékelése, akkor nagy eséllyel kételkedik abban, hogy a céljait, vágyait meg tudja-e valósítani. Gyakori, hogy az ilyen emberek rendkívüli mértékben függnek mások megítélésétől, szükségük van a folyamatos dícséretre, megerősítésre, ellenkező esetben eluralkodik rajtuk a kétely, hogy valamit rosszul tesznek, vagy eleve rossz emberek. Az alacsony önértékelés következménye még, hogy még az előtt lebeszéljük magunkat arról, amit el szeretnénk érni, hogy bármilyen nehézségbe ütköztünk volna. Így válhatunk önmagunk legnagyobb hátráltatójává.


VAGYIS EGY ALACSONY ÖNÉRTÉKELÉSŰ EMBER FULL GÁTLÁSOS!

2019. ápr. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem pedig akinek túlzottan magas az önértékelése,azokat nem fogja igazán semmi érdekelni,beképzeltek lesznek,szélsőséges esetben pedig megbolondulnak a hatalomtól,lásd diktátorok,akik mind szélsőjobboldali eszméket hirdetnek.
2019. ápr. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
64%
Az hagyján,hogy hülyeségeket ír,de hogy még fel is pontozzák.
2019. ápr. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
72%

" Tanuljátok meg, hogy a jobboldal teremt, a baloldal rombol!"


Hát igen,a baloldali emberek szeretik a háborút:)


Igen,a jobboldali szeret építeni,ha a túlárazott építkezésekre gondolsz,akkor ez tényleg igaz.

2019. ápr. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
27%

22, különböző gátlásokról beszélünk. Egy gyilkos, rabló, csaló kevésbé gátlásos azzal szemben, hogy rosszat tegyen, és nyilvánvalóan kevesebbre tartja magát, ami összefügg. A baloldali ember is kevesebbre tartja magát, rengeteg köztük a hátrányos helyzetű, ilyen-olyan kisebbségi. Itt van pl. ez a Mirjam-jelenség:

https://www.youtube.com/watch?v=RzKPwHJmV0o

Sok ilyen baloldali ember van. Látszik rajtuk, hogy valahol kisebbrendűségi komplexusuk van, a felszínen mégis az ellenkezője van jelen, ill. látszik, hogy folyamatosan hazudnak maguknak is, és mindenkinek, gátlások nélkül. Több kisebbségi csoport is van, amelyről lerí, hogy kisebbrendűségi komplexusa van, mégis felsőbbrendűnek hazudja magát. Pl. Amerikában a feketék folyton sajnáltatják magukat, mégis többször hallani olyat, hogy szerintük a fehérek alsóbbrendűek. Az itteni, vagy nyugat-európai bevándorlóknál is ez van. Szerintem azért, mert kompenzálnak, és olyan alacsony az önértékelésük, hogy kevésbé gátlásosak. Nem tudom, pontosan mi ez a jelenség a pszichológiában, és számukra melyik a fontosabb, a kisebbségi komplexusuk, vagy az általuk hazudott felsőbbrendűségi. (Azt a csoportot nem is említem, amely régóta kiválasztottnak tekinti magát, míg sok más nép évezredekig megvetette.)

2019. ápr. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
37%
Néha előfordul túlzott önértékelésű ember is, aki bizonyos szempontból gátlástalanabb, de nem ez a jellemző. Most hirtelen a Havas jut eszembe példának.
2019. ápr. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

Egy jobbosnak nyilván egy jobbos, egy balosnak nyilván egy balos.


Nekem pl. Soha nem lesz emberileg akár csak kicsit is pozitiv valaki aki a bőrszíne vagy a származása miatt tart valakit jobbnak vagy rosszabbnak.


De a szomszéd Jancsibácsinak meg lehet én vagyok negatív mert nem szoktam kokárdát hordani se 15.én se máskor.


A kérdés pedig telibe marhaság, mivel az hogy ki jó és ki rossz, nézőpont kérdése.

2019. ápr. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

#22, #24-nek:


Nem pontozzák fel!


Ismét megmutatkozik a jobb, és bal oldal közti különbség!


A hozzászóló nyílvánvalóan jobboldali. A jobboldaliak ELSŐ dolga pedig hogy dislike-olják a neki nem tetszőt.


A baloldalinak nem az a legelső gondolata hogy "dögölj meg", hanem az hogy válaszoljon! Ezért nincs LESZAVAZVA!

2019. ápr. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

#22, #26-nak:


Figyelj! Az a probléma, hogy kevered a triviális (hétköznapi) értelmezést a szak-kifejezéssel!!!!!


Amit te leírtál, az nem "kevésbé gátlásos "-nak nevezik, hanem GÁTLÁSTALANNAK!


"nyilvánvalóan kevesebbre tartja magát,"


Ellenkezőleg! Qrvára nem érdekli hogy kinek mi a véleménye róla vagy a tetteiről!

Nem mérlegel, lexarja!


Akinek alacsony az önbecsülése, az kevésre tartja magát.

Eddig világos?

Egy ilyen ember pedig fél bármibe belevágni, mert azt hiszi magáról hogy úgyis elbaxsza!

2019. ápr. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!