Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon mi miért...

Magyarországon mi miért kapunk mindenből gyengét, rossz minőségűt?

Figyelt kérdés
Gyengék a fizetések,az ügyintézések a hivatalban,az egészségügyi ellátás,az élelmiszerekből is a gyengébb minőségűeket kapjuk.Pedig nem keveset fizetünk sem az élelmiszerekért,sem azért hogy megfelelő egészségügyi ellátást kapjunk.Mégis szinte csak rosszat kapunk mindenhol a pénzünkért.Rosszabb esetben meg semmit.
2019. máj. 2. 01:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%

Azért,mert a magyaroknak ez megfelel.

A szocializmusból hozott dolog ez.

2019. máj. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
7%

Gondolom te is hallottad már ezt "Több,mint a semmi".

Magyaron kedvenc,kicsinyes gondolkodása.

2019. máj. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Amit külföldön nem adhatnak el,mert selejt,rossz azt idehozzák nekünk Magyaroknak.Nekünk jó lesz.
2019. máj. 2. 01:53
 4/17 anonim válasza:
26%
Nemtom, az én fizetésem jó, nem is veszek selejtet.
2019. máj. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

Mert az olcsóra van igény és a minöségire nem.


Tipikus példa:

Egyedi gyerek takarókat varrok Németországban, 8-12 óra minka idö van egy ilyen takaróba. Ezeknek az ára igazán magas, de megélek belöle, van mind NO-ban svájcban és Austriában is igény rá(innen vannak az ügyfeleim). Mikor egy régi barátnöm megkérdezte, hogy mennyibe kerülnek a takarók és elmonddtam neki, akkor szó szerint ezt mondta: "ki az a hülye aki ennyi pénzt ki ad egy takaróért"...

Aztán eltelt pár hónap, és habár nem tudom, de egy a raktáron lévö takarón egy folt lett, próbáltam kimosni, de nem sikerült. Mivel a fent említett barátnöm gyerekeinek passzolna totál a minta, megkérdeztem, hogy elfogadja-e ajándékba, mert ezt már így eladni nem tudom. Erre a reakciója: " de hát az csak egy aprócska(igen 1cm nagyságú) folt, miért nem varrok rá valamit, vagy akár így is eladhatom".

Na pont itt a lényeg, legyen olcsó, de a minöség már mindegy. Ha olcsó akkor lehet rajta egy folt is az nem számít mert olcsó...

2019. máj. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
17%
Ne csak a nyugathoz hasonlítsd az országot. Összehasonlíthatod Romániával vagy Bulgáriával is. Már sem olyan alacsonyak a fizetések igaz?
2019. máj. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
De az a baj hogy már a rossz minőségű termékek sem olcsók.Régen vettem a kínainál egy cipőt,tudtam hogy fél évnél tovább nem fogja bírni de legalább olcsó volt.Most a szar is kétszer annyiba kerül,de a fizetésem nem nőtt a kétszeresére.Egyre rosszabbul élünk.
2019. máj. 2. 09:27
 8/17 A kérdező kommentje:
6-os az hogy Romániában meg Bulgáriában alacsonyabbak a fizetések az nem azt jelenti hogy ami itt most van az jó.
2019. máj. 2. 09:30
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha nem vennék meg nem nem árulná senki.
2019. máj. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha kifizeted mindenből van prémium minőség is. Nem a pennybe kell vásárolni.
2019. máj. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!