Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tekintettel arra, hogy az...

Tekintettel arra, hogy az ország egyre rosszabb helyzetbe kerül, egyre élhetetlenebb a magyarok számára és gyakorlatilag 100%, hogy hamarosan bedől az egészségügy/nyugdíj/oktatás, érdemes a huszas évei végén az embernek végleg külföldre kimennie?

Figyelt kérdés
Jelenleg 25 vagyok, mindenképp legkésőbb 30 évesen szeretnék kimenni, ismerőseim, családtagok, mindenki hasonlóan gondolja, hogy menekülni kell ebből az országból. Ti hogy gondoljátok, 5 évet még azért bír az ország?
2019. máj. 14. 09:05
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező a demagógiád óriási.


Régen nem volt ugyanilyen rossz az oktatás/Eü/bármi?


Nyugdíjrendszert 1990 óta mondják hogy becsődöl, azóta valahogy változtatásokkal is de túlélte. Szerinted csak itt emelték a nyugdíjkorhatárakat? Naívak...


A gazdasági válságot már 2014 óta várják a nagy közgazdászok, hát úgy látszik a válság MÁV-al jár, mert késik. Ugyanez igaz az ingatlanlufikra.


Szerinted az EÜ csak itt rossz a régióban? Szerinted a hasonló kaliberü országokban nincs kivándorlás? Szerinted csak itt van szakihiány? Les meg pár külföldi statisztikát és ámulj. Ez nem a übermegagiga gonosz Orbán Viktoriusz hibája, hanem regionális baj, és bárki lenne itt ugyanez menne.


A gazdaság pedig tavaly végre valahára jól teljesített. Válságnak még csak nyoma sincs, az államadóság mértéke csökken, és már túlsúlyban van a belső adósság. Persze nem vagyunk nyugati szinten, soha nem is leszünk, de a rendszerváltás óta talán most a legstabilabb a gazdaság. De ez egész Európára igaz.


Ugyanazok a bajaink vannak mint a Középkelet-Európa összes országának, szóval így is kéne a megoldást megtalálni.



Éltem annó Ausztriában, nem volt rossz, de hazajöttem. Ma is könnyebb kint, de ma aki akar Magyarországon is tud boldogulni. Tanulni kell (nem romkocsma szakot) és tenni magadért. Lényegesen könnyebb a mai helyzet mint a 90-es években.

2019. máj. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
40%

A kérdező szerint a pénz az Isten! Ő dóga....

A minap szalonnát sütöttünk a szomszédokkal, haverokkal... Délután pedig megyek a könyvtárba és kiveszek néhány könyvet (magyar nyelvűt) Hétvégén pedig megyek a temetőbe, elhunyt szeretteim sírjához. (Ez utóbbit külföldön nem tudnám megtenni bármennyi pénzt keresnék)

De nem vagyunk egyformák....

Egyik ismerősöm államigazgatási főiskolai diplomával kiment Londonba mosogatni.... Pár éve már itthon van, de azt mondta, soha többé ilyet nem csinál....

De te menj! Vagy esetleg változtass taktikát, mert se 25 éves nem vagy, se menni nem akarsz, hanem csak ezzel az átlátszó próbálkozással élsz....

2019. máj. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
35%

Én azt mondom, hogy felesleges a magyarokkal kínlódni. Akinek nem tetszik az ország, az lépjen le. Teljesen reális hozzáállás, én is így teszek, mert nekem se jön be a jelenlegi Magyarország.

De felesleges nyígni, hogy így Fidesz és úgy nem Fidesz, mert ez nem változtat meg semmit. Ami tény, hogy még jó darabig ők lesznek és ez ellen nem lehet tenni semmit, ugyanis választáson leválthatatlanok, forradalmat meg gondolom senki nem akar kirobbantani, hogy a magyarok halomra mészárolják egymást.

Így marad a kivándorlás, ami azért is jó, mert ha a munkavállalók lelépnek az országból, az csak gyengíti a NER-t, így passzívan lehet ellenük harcolni úgy, hogy senkinek nem esik bántódása. Nem ritkán tudni kell visszavonulni, ez pedig pont ilyen alkalom.

2019. máj. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
67%

Ki kell próbálni. Egyik barátnőm pl vàllalkozik Angiàban és saját(hiteles) háza van kint. A gyereke is kint született már, nem terveznek hazajönni.

De van olyan barátnőm is, aki sírva jött haza Angliàbòl.

Mindenki máshogy viseli, van aki beilleszkedik és megszereti, van aki nem.

Szerintem nincs értelme mire várni. Egy hamar nem lesz jobb az ország helyzete.

Az àllami egészségügy és a nyugdíjellàtàs 100%,hogy össze fog omlani. Aki nem látja, az menjen ki néha a valóságba és ne csak a tv2-t nézze.

Egyébként ha még 5 évig halasztanàd, akkor valószínű nem akarod igazán.

Nem tudom milyen a családi helyzeted (kapcsolat, gyerek?). Addig érdemes lépni amíg nincs gyerek szerintem. Illetve amíg nem húz vissza a pàrod mondjuk.

2019. máj. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
51%

Nincs azzal semmi baj, ha valaki kimegy, kint marad, vagy visszajön. Elvégre az eu-s csatlakozásunk fő motivációja ez volt.

Ellenben aki hazug, és/vagy mocskoló lózungokat terjeszt Magyarországról - akár itthon, akár külhonban - azt nem engedném vissza, rohadjon meg, ahol van!

2019. máj. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:
Mi alapján feltételezed, hogy aki kimegy (és nem mosogatni, meg egyéb aljamunkát végezni), az valaha is vissza akarna jönni granatáltabb rosszabb körülmények közt élni?
2019. máj. 14. 12:33
 27/43 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem feltételezés, rengetegen hazajöttek pár év után.
2019. máj. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 mindentudó99 ***** válasza:
61%
Kérdező mi akadálya hogy menj? Miért nem mész ha nem birod itt? Nem kell itt szenvedned. Ne kockaztass mar csak hetek kerdése és államcsőd. Menekülj.
2019. máj. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
38%

"Ez nem feltételezés, rengetegen hazajöttek pár év után."


Én is ismerek ilyet, aki visszajött, mert elfelejtette, hogy miért ment ki. Aztán 2-3 hónap magyarországi kínlódás után már megint menni akart. Kérdeztem tőle, hogy minek jöttél vissza, te hülye? Az volt a válasz, hogy "nem tudom".

Hát, az ilyeneket nem is tudom sajnálni.

2019. máj. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
57%

#26

Mivel az ismeretségi köröm nem mosogatókból áll és akik kimentek azok vissza is jöttek, vagy vissza szándékoznak jönni, mivel csak dolgozni mentek ki egy kivételével, így erre alapozom. Az az egy is hazatakarodott, a magyar "romokban álló" egészségügybe, amikor szívműtétre szorult.

2019. máj. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!