Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tekintettel arra, hogy az...

Tekintettel arra, hogy az ország egyre rosszabb helyzetbe kerül, egyre élhetetlenebb a magyarok számára és gyakorlatilag 100%, hogy hamarosan bedől az egészségügy/nyugdíj/oktatás, érdemes a huszas évei végén az embernek végleg külföldre kimennie?

Figyelt kérdés
Jelenleg 25 vagyok, mindenképp legkésőbb 30 évesen szeretnék kimenni, ismerőseim, családtagok, mindenki hasonlóan gondolja, hogy menekülni kell ebből az országból. Ti hogy gondoljátok, 5 évet még azért bír az ország?
2019. máj. 14. 09:05
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
92%
29. Én meg olyannal beszélgettem nemrég, aki bánja, hogy nem jóval hamarabb jött vissza, mert a kiadásait is tekintetbe véve ugyanúgy megél itthon a munkájából, mint ahogy kint élt. Amúgy pont leszarom, ki hol boldogul, csak az ilyen világvége hangulat gerjesztése mára elég vicces próbálkozássá vált.
2019. máj. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
92%
De ha te azt kérdezted az ismetősödtől, hogy "minek jöttél vissza te hülye", akkor joggal vetődhet fel a kérdés, hogy te miért vagy még itt, te hülye?
2019. máj. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
0%

#32

Mert még nincs meg a tőkém, ami a lelépéshez kell, de hamarosan meglesz.

2019. máj. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
88%
Jajj, kérdező, jajj! Fejezd be ezt az ócska és gyerekes hisztit és tegyél azért, hogy boldogulj vagy pedig irány világot látni (de 5 évet várni erre? vicci vagy). Tudod, az a kacsa, aki a hazai vizeken h.lye úszni, a külföldi is így fog járni. Aki tanul, aki szorgalmas, az igenis boldogul Magyarországon. De ahhoz tényleg tanulás (nem odáig tartó, hogy leérettségizel vagy szerzel egy diplomát, hanem folyamatos fejlődés, önképzés) és kemény munka kell. Ezzel nincs semmi baj. Érdekes, tele vagyok korodbeli ismerősökkel (én fiatalabb vagyok), aki letett egy érettségit vagy ruhatáros diplomát, mind hozzád hasonlóan hisztériázik, de akiben volt/van tehetség, sikerrel viszi és fejlesztgetni a saját vállalkozását, banki szektorban van és szépen lépcsőről lépcsőre lépked felfelé, folyamatosan nyelvet tanul (nem azért, hogy kimenjen, hanem hogy a szakmájában itthon egyre előbbre jusson), kisboltot nyit és tök jól megél belőle stbstb... Én még tanulok, de én is fényesen látom a saját jövőmet itthon, a szüleim is nagyon jól élnek. És ha holnap nem a Fidesz lenne, akkor is elmondható lenne ez, mert a tehetséges ember akkor is elboldogulni, mert az nem Orbántól/Gyurcsánytól/akárkitől függ, hanem TŐLED.
2019. máj. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
66%
33. A fene hitte volna, hogy itthon kell összeszedni a tőkét, hogy kint munkába állhass. Az ember azt hinné, egy szál koldustarisznyával, lukas papucsban tántorog ki a magyar az ígéret földjére, itthon még meghalni sincs pénze nemhogy tőkét gyűjteni.
2019. máj. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 mindentudó99 ***** válasza:
92%
Ha olyan katasztrófális állapotok vannak hogy gyüjtesz tőkét?
2019. máj. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
Ki kell menni akkor, nincs mese. Nyugaton évtizedek óta jobb az élet, mint keleten. Pláne aki nyugaton született. Soha nem lesz itt nyugati színvonal, az eju nem erről szól. Az ejunak a kelet, az az occsó munkás plusz a saját áruterítőpiaca.
2019. máj. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
19%
Politikától függetlenül mondom, hogy menj ki mihamarabb, és felejtsd el az itthoni közhangulatot, mikor már azért is elítélnek sokan, mert a gyakorin felteszel egy kérdést. Ez a kérdés amúgy is nagy érzelmeket vált ki, főleg a politika miatt. Kár ezen agyalni, hogy szar az eü meg az oktatás, úgyse fog változni mostanában a helyzet, ez a kormány marad hatalmon még egy jó darabig. Szerintem gyönyörű országot szemeltél ki. Biztos nehéz, de szépen hangzó nyelv a norvég. (megkérdezhetem, hogyan és miből tanulod? Tankönyv, youtube videó vagy magántanár?) A legfontosabb érv, hogy menj mihamarabb, hogy amíg nincs feleség/férj, amíg nincs gyerek, amíg lelkes vagy és életerős, addig kell dobbantani, és a célod elsősorban a minél több élettapasztalat és élmény gyűjtése legyen. Álljon előtted az a lehetőség, hogy egyszer (hamar vagy sokára) akár vissza is jöhetsz, ne utáld meg a saját országodat csak azért mert most ez a hangulat uralkodik, lesz ez még szebb és jobb is, ha mégsem, akkor Norvégiában vagy más országban is megtalálhatod a boldogságodat. Negyven-ötven évesen nehezebb lesz elindulni. De hogy miért kell öt évet várnod, azt én se értem, valahogy csak meg lehet oldani hamarabb is, hiszen most érzed úgy, hogy menni akarsz. Ha öt évet vársz, talán addigra már nem is akarod, mert addig itt is találhatsz jó munkahelyet, mert ez se lehetetlen, egy párt, akitől gyereked születik és akkor talán már nem akarsz annyira menni, így kimarad egy élmény az életedből. Ha nem lenne gyerekem, én is szívesen kipróbálnám a külföldi életet, de nem akarom őt kiszakítani a megszokott baráti környezetéből, és már én sem vagyok annyira fiatal, hogy túl könnyen alkalmazkodni tudjak egy új környezethez. Továbbá, én sok dologhoz ragaszkodom, ami hiányozna, régen még nem volt ennyi minden, ami itt tartott volna, de akkor még nem volt ennyire nagy a kivándorlási kedv.
2019. máj. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 mindentudó99 ***** válasza:
45%
Senki nem ítéli el hogy itt kérdez. De te komolyan az alapján döntenél ilyen fontos kerdésben hogy itt mit tanácsolnak a gyakorin? Dehogy is. Ő sem. Csak a kormányt akarta szidni. Aki lépni akar az nem itt sír ŕil. Felvesz masfél milla személyiköpcsönt és visszacsengeti két év alatt a k8nti keresetéből ha ügyes. Az összes ismerősöm így ment ki.
2019. máj. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 mindentudó99 ***** válasza:
Mármit az ismerőseim akik kimentek min így csinálta.
2019. máj. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!