Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok az olyan emberek...

Mit gondoltok az olyan emberekről, akik nem is küzdenek itthon megteremteni maguknak a jó életet, inkább kimennek külföldre és ott várják a csodát?

Figyelt kérdés
2019. máj. 15. 21:04
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

17: "Most azon gondolkozom..."


Te? Gondolkodni?

Vicces vagy.

2019. máj. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az egész kérdés egy hatalmas nagy tárgyi tévedésre épül. Magyarország az, ahol max csak a csodát várhatod, viszont aki hajlandó küzdeni, az kimegy külföldre hogy megteremtse magának a jólétet.
2019. máj. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
0%

22.

Miből gondolod, hogy a jólét=pénz?

Vagy az anyagi jólét=minél több pénz?

😄😄😀

Tavasszal voltunk kirándulni egy (nyáron frekventált) túrista helyen.... Vittünk magunknak szendviccset, kv-t, vizet....

Minden vendéglátó egység be volt zárva.... Akiknek meg pénzük volt, kajájuk nem, programot módosítottak (elhúztak).

Én, jól éreztem magam. Ők pedig mérgesek voltak, hogy nincs igény a pénzükre! 😄

2019. máj. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

19# ha elolvasnàd, ápolónőre írtam. Igen, nyugaton is hiány van belőle és tàrt karokkal várják a munkaerőt, csábító körülményekkel. Ezen mi olyan hihetetlen? Itthon is hiány van, csak éppen megfizetni nem tudnak, ami nem éppen pozitív, ha be kéne tölteni az àllàshelyeket.

Nézz utána nyugodtan, rengeteg közvetítő cég is foglalkozik ezzel.

2019. máj. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Olyan unszimpatikus számomra ez a "várják a csodák" megfogalmazás.

Szóval nem a csodát várják, hanem AKÁRMILYEN munkával jó bért kapnak és nem mérgezi őket a magyar közhangulat.

Nekem egyre gyakrabban felfordul a gyomrom itthon. Lásd K. László homofób megnyilvánulása. És attól is, hogy 120-150 ezer Ft-ot lehet keresni sok régióban még diplomával is, ha egyáltalán van munkád (tudom, van ahol szakemberhiány van, de ez nem változtat azon, hogy nagyon alulfizetett, akinek van munkája). Nem mindenki örökre megy, csak össze akarja szedni azt a pénzt, amit itthon nem tud. De sokan maradnak, mert megtetszik nekik ott valami, ami itthon hiányzik. Én azt gondolom róluk, hogy bátrak és szerencsések, hogy megvan a bátorságuk és lehetőségük elmenni.

2019. máj. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!