Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baj a szibériai bérrabtar...

Mi a baj a szibériai bérrabtartással? Nekem nagyon tetszik az ötlet!

Figyelt kérdés
Hiszen mondták, hogy nem mindenki kerülne oda, de pl gyerekgyilkosok vagy olyanok mint a törökszentmiklósi verekedő, egyszerre!
2019. máj. 23. 10:21
1 2
 11/12 Molyember ***** válasza:

Én az általad említett börtönt is elítélem. Nem azért, mert sajnálom a súlyos bűnök elkövetőit, hanem mert nem vagyunk állatok. Engem nem csak az különböztet meg a raboktól, hogy szabad vagyok, hanem az is, hogy erkölcsi értelemben jobb vagyok náluk. Nem kínoznék meg senkit, még egy pedofil gyilkost sem, mert nincs bennem ilyen hajlam. (Aki most jönne a demagógiával, hogy "És ha a te gyerekedet ölte volna meg?", az gondolkodjon el rajta, miért kell az ügytől függetlennek lennie a bírónak. Ha én agyonverném a gyerekem gyilkosát, az egy érzelmi reakció lenne, és bár megtenném, nem tartanám helyesnek.)

A halálbüntetés és Szibéria között szerintem több a hasonlóság. Az elítélt eltűnik, vége van, nem szól bele többé a saját ügyébe sem. Ez jó a hatalomnak, ha egy rendszerre veszélyes embertől akar megszabadulni.

Persze, ez az egész csak fikció. A rendszer által működtetett szélsőjobbnak muszáj ilyeneket beszélnie, hogy a Fidesz ne tűnjön annyira szélsőségesnek.

2019. máj. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Rendszerre veszélyes embertől megtud szabadulni akkor is, ha Magyarországon zárja börtönbe, az ugyanúgy el van szigetelve a külvilágtól, megtehetik, hogy nem adnak engedélyt a sajtónak, hogy kikérdezzék, beszéljen stb. Jaaa és akár még több eszköz is lehet a kezedben, ha lehetősége van látni a családját. Nem abban van lehetőséged (ha te vagy "A hatalom"), ha nem látja, abban van, ha láthatja!!! Sokszor azt gondolja az ember, hogy embertelen bánásmód az, ha nem láthatja és az, valóban, de az is az, ha láthatja néha, hisz az nem feltétlen ad erőt, az csak addig a pár percig ad, amíg látod! Abból, hogy utána a beszélőszoba ajtaja bezárul előtte... így az alapvető emberi érzések (kötődés, szeretet) fennmarad, (fenntartod vele!) nem ölöd ki, ez a hiányérzetet fenntartja ami pedig kín, nem kis kín! No és persze alkualap!!! Szóval ehhez nem kell Szibériába küldeni, itt helyben is belehet fogni a száját látszólag törvényes úton, véleményem szerint rossz az érvelésed. Esetek elsöprő többségében épp elég hatékony módszer az is, ha szimplán lejáratod, nem kell ilyen eszközökhöz nyúlni, maximum egy olyan szituációban, mint amilyen zajlott nálunk pl. 2006-ban, meg is tették Budaházy-val, nem? Értem én, hogy mire gondolsz, csak lásd be, hogy a lehetőségek adottak a visszaélésre most is. A szibériai bér rabtartás semmi plusz lehetőséget nem adna, így is tökéletesen eltávolítható elkussoltatható bárki, látszólag törvényes keretek között!!!

Az ember nagyon jól tud alkalmazkodni, szinte minden életvitelt megtud szokni, ha az folytonos, pont jó példa erre Arpaoi-nál az iszonyatos meleg, ha az folyamatos lenne, nem lenne klimatizált helyiségben naponta 1 órát a rab, akkor megszokná! Ahogy az étel is, ha nem juttatnák eszébe azt, hogy az étel az lehet olyan is, ha nem hívnának elő vele emlékeket, akkor megszokná. Ezért én úgy gondolom, hogy a hullámzó körülmények, s ebbe beletartozik a látogatási idő is (nagyon is), sokkal sanyargatóbb, mint ha valakit a világ másik felén elzársz, beáll monotonná az élete, alkalmazkodik a körülményekhez, abból semmi nem billenti ki és pörögnek a napok, hetek, évek... Több ismerősöm is van, aki volt már börtönben, pont attól nehéz, és az nehezíti amiről azt gondolod/gondoljátok, hogy "jár", hogy az emberi jog. Én ezért nem értek egyet a szibériai bér rabtartással, nem azért, mert embertelen bánásmód, hanem azért mert felesleges! Politikai célra jól használható, ennyi, nem több! Egyébként az a legenda az nem legenda, ami köztudott, hogy az erőszakolók, gyermekgyilkosok, pedofilok a kínok kínját élik meg a börtönben, úgyhogy minden olyan ember, aki úgy gondolja, hogy ez kevés, az nyugodjon meg, amit Ő tenne legszívesebben, az lenne kevés!!!

2019. máj. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!