Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán és Gyurcsány? Meddig...

Orbán és Gyurcsány? Meddig megy ez így tovább?

Figyelt kérdés

Tudom, sokan elmondják, hogy az EP-választások eredménye belföldre vonatkoztatva nem fötétlenül reprezentatív.

Mégis, úgy tűnik, az a helyzet, hogy a magyar politika az Orbán-Gyurcsány tengelyen látszik beragadni.


Örülök, persze, a Momentum viszonylagos sikerének, de rajtuk kívül az összes új párt leszerepelt: LMP, Jobbik, Párbeszéd - mandátum nélkül.


Nem tudom, ki hogy van vele, de én csak állok és nézek ki a fejemből az eredmények láttán, és nem tudom, mi a tragikusabb: az, hogy Orbán és pártja újra az első és legerősebb politikai erő, vagy az, hogy Gyurcsány és pártja a második legerősebb politikai erővé nőtte ki magát (az ellenzék legnagyobb pártja?!).


Szerintetek meddig marad még Magyarország politikája a két KISZ-titkár fogságában? Mostantól megint ez a kérdés: Orbán vagy Gyurcsány, melyik a kisebbik rossz?


Főleg a fiataloktól kérdezem: szerintetek van remény, hogy változzon valami és végre generációváltás legyen a magyar politikában? Vajon reális remény a Momentum hirtelen relatív megerősödése?


Én azt látom, hogy az egy szerm Momentumot kivéve a paletta elég siralmasan néz ki: a két, egymás gyűlöletéből megélő KISZ-titkár elvakult táborán kívül mi van még? Egy kommunista utódpárt és egy haldokló jobbik.


Tényleg ez a perspektíva? Az illiberális posztkommunista maffiózók, a liberális posztkommunista maffiózók, vagy a kommunista utódpárt?


Szerintetek várható bármilyen változás? Vagy bele kell törődnünk, hogy a magyar politika az orbánisták és a gyurcsányisták öncélú összecsapásainak a terepe marad mindörökre? Meddig megy ez így tovább?



2019. máj. 27. 03:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Amit a DK és momentum elért az nem az ő érdemük. A DK-tól nem kell tartani, a momentumban pedig nem kell reménykedni. A jelenlegi helyzetük az az összes többi ellenzéki pártnak köszönhető akik minden erejükkel azon voltak, hogy a választások óta eltelt idő alatt minél nagyobb hülyét csináljanak magukból. Földön vergődtek mint a kisgyerekek mikor hisztiznek, ajtóknak rohantak neki, felvételek kerültek ki ahogy ezeket megtervezik, középiskolás kisgyerekek mögé bújtak és ők beszéltek helyettük, stb...


Az emberek csalódtak a Jobbikban (azon mondjuk meglepődtem, hogy Budapesten a kétfarkú kutyapártnak nagyobb támogatottsága volt mint nekik), MSZP-ben és az LMP-ben. Azok akik mindenféleképpen az ellenzékre akarnak szavazni így inkább leadták a voksukat a DK-ra meg a Momentumra.


A Fidesznek irreálisan nagy támogatottsága van és mesterien manipulálják a népet, őszintén megmondom, nem tudom minek kéne történnie, hogy a rengeteg agymosott ember felébredjen és csináljon valamit. Az országnak több mint fele idióta és arra sem képesek, hogy elmenjenek egy x-et rajzolni egy karikába, hogy megadják maguknak az esélyt a jobb életre. Itt vannak előttük a példák. Az oktatás egy rakás hulladék, az egészségügy még rosszabb, az ingatlan árak az egekben vannak miközben a legtöbb munkahelyen a fizetés meg az árakhoz képest béka segge alatt, de ennek ellenére sem tesznek semmit. Én őszintén megmondom már kezdem elveszteni a reményt.

2019. máj. 27. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__99..


Orbán a kisebbik rossz. Egyértelmű.


Bár én nem mondanám, hogy Orbán-Gyurcsány váltás van. Annak 2010ben vége lett. - Hálaisten. Gyurcsány az életben nem lesz miniszterelnök többé, bár ez a kimagasló eredmény megdöbbentett és megijesztett.


Meg milyen új pártok? :D Az LMP meg a Párbeszéd huszadrangú semmi, a Jobbik meg összefogott Gyurcsányékkal, ami szintén vicces és szánalmas, mert a Jobbik Gyurcsányék ellen jött lére, azok meg 10 évig nácizták őket, most meg együtt tüntiznek, flörtölnek, bár ez már inkább szex.


Én igazából a Jobbikot sajnálom, hogy egy selejt, identitás nélküli párt lett. Még az poszt-komcsi MSZP is beelőzi.


Én meg ugyan fiatal vagyok, de nem vagyok elájulva a Momentumtol egyáltalán, bár te látom igen. De bevallom PÁR dolguk valóban színpatikus, és egyszer egy TV vitában azt hiszem a Hajnal nevű gyerek bevédte a külhoni magyarokat, hogy márpedig maradjon nekik az állampolgárság. Ez imponált nagyon.


Na de ez a Fekete-Győr nevű gyereknek a szülei vérkommunisták voltak (a wikipédia is írja! Aki nem hiszi: járjon utána, ez idevágó kommunista vicc :))). Szóval vannak furaságok a Momentumnál is, nem is kevesek. Meg nekem nem kell egy Fekete-Győr nevű Gyurcsány Ferenc. Gondolom, hogyha beleásnánk jobban az egyes tagok múltjába, lenne bőven meglepetés.


Meg amikor tavaly Decemberben tüntetések voltak a parlament előtt akkor a Fekete-Győr füstgránátot dobált a rendőrökre, meg a társaik. Szerintem ez nem oké cselekedet (holott utálom a rendőröket), és hősként volt beállítva.


Meg akkor készült egy ominózus fotó, ahol a Fekete-Győr meg valami csaj volt, a csaj mellein O1G felirat volt.

És mondanom sem kell az a fotó is híres lett, és a csaj meg hős, holott szerintem egy alpári kép, és viselkedés volt.


Szóval ha a momentum az ilyen akciókról szól, hogy a farkamra ragasztok egy O1G feliratos matricát és kiteszem netre akkor demokrata vagyok és hős, akkor köszönöm szépen, én abból nem kérek.


Bár megvan a véleményem a "korosztályomról", a fiatalokról, eléggé negatív, mert mind erkölcsileg, mint tartásilag, tudásilag egyre hitványabb generációk nőnek fel.


Summa summarum: Szerintem a Momentumból nem lesz semmi. De érdekes színfolt, és furcsálom, hogy nem kerültek be a parlamentbe tavaly, nem mintha azt jónak találtam volna, de megnéztem volna a szereplésük.

2019. máj. 27. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Hát, 2006-ban nekiálltunk elrendezni ezt, csak a sok hülye birka nekiállt rémülten bégetni, hogy jajahuligáncsőcselék, úristencsaktörvényesenszabad, és mindenki hirtelen Teréz anyává változott. Ment a hiszti, hogy jaj, letaposták az árvácskákat a Kossuth téren, meg úristen, hogy ellopták a kólát a tévé büféjéből, mert hát látták a tévében... Aztán mikor közéjük lőttek pár héttel később, kezdték kapisgálni mi is van, de még akkor sem a kaszát vették elő, hanem Orbán atyaúristenhez fohászkodtak, hogy mentse meg őket. Hát nesze, meg vagytok mentve. Beszari népség.
2019. máj. 27. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%

Ha a Momentumnak most sikerül megszilárdítani az állásait, akkor felszívhatják a DK szavazókat is.

Az nem is baj, ha a legtöbb ellenzéki párt eltűnik. Ez így illő és üdvös.

2019. máj. 27. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

A Jobbik kapott mandàtumot

Egyébként tényleg riasztò, hogy gyakorlatilag a választòk ~80%-a a Fideszben, DKban vagy MSZPben látta a lehetőséget. Ugyanazt azt a lejàrt lemezt fújni évtizedek óta nem túl nagy intelligenciàra vall.

2019. máj. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18%

Fú de le vagyok pontozva. Brühühühü.


De ha nagyon tagadjátok, a Fekete-Győr család bizony bizony kommunista banda, és nem tetszik, hogyha a farkamra O1G matricát teszek, akkor Européer vagyok. Ha ez a "fiatalosság", meg a menő, meg az új, meg a haladó, akkor inkább szavazok valami 90 éves Fideszesre.

2019. máj. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

# 6-os, én nem pontoztam le a hozzászólásodat, mert minden válasznak örülök. Pár dologgal (nem sokkal) még egyet is értek, amit írtál.


De, könyörgöm, hogy kinek mi volt az apja, nagyapja, az ne legyen már érv.

Az én családomban is találok kommunistát is, horthystát is, szerintem, ha nagyon keresgélek, nyilast is.


Akkor most más én leszek mindjárt a fő hibás az '56-os forradalom vérbe fojtásáért meg a holokausztért is?


Ha az egyik nagyapám nyilas volt, a másik meg komcsi, akkor kiderül, hogy az én hibámból deportálták egyszer a zsidókat, aztán a svábokat is????


Hagyjuk már ezt a baromságot. Senki nem felel a felmenői bűneiért, csak a saját cselekedeteiért.


Lehet valaki egyenesen Hitler és Sztálin szerelemgyermeke is felőlem, ha ő maga nem csinált semmi rosszat, az én szememben ártatlan.


Az országot keresztény hitre térítő első szent király is egy pogány fejedelem fia volt. Sőt, Szent István és Koppány elég közeli rokonok voltak - de finoman szólva nem sokmindenben értettek egyet politikailag (az egyik fel is négyeltette a másikat).


Asszem velem sem sűrűn fordult elő, hogy ugyanaz legyen a politikai véleményem mint az apámé, szerintem kábé sosem szavaztunk ugyanarra a pártra. Attól még az apám és szeretem, de a politikai vélemény nem öröklődik genetikailag. Szóval ez egy hamis érvelés szerintem.

2019. máj. 27. 11:12
 8/11 anonim ***** válasza:

#7


Tudod teljesen igazad van, és örülök, hogyha részben igazat is adsz pár dologért.


Tényleg senki sem felelős a felmenői tetteiért, nézeteiért stb. De mégis egy CSALÁDRÓL van szó, és általában a családokban azért vannak átfedések.


Mi a biztosíték arra, ha az ő szülei-nagyszülei vérkomcsik voltak, hogy ő nem képvisel valami hasonlót, nem részesült valami hasonló nevelésben?

Persze tévedhetek, ahogy írtad, de lehet, hogy nem.


Nekem ez az András nem szimpatikus. A Hajnal Miklós(?) viszont igen, meg az egyik csaj, aki bejutott az EPbe.


De én semmi újat vagy jót nem várok tőlük. Meg most 28-29-30< évesek, ha érv a fiatalság.


Nem maradnak örökké fiatalok :D

És sajnos mi sem.

2019. máj. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az teljesen rendben van, hogy neked nem szimpi Fekete-Győr András, csak ne az legyen az érv, hogy azért, mert az apja ki volt.


Lehet unszimpatikus, de kommunista nem lesz attól, mert az apja az volt.

2019. máj. 27. 15:00
 10/11 anonim ***** válasza:
53%

A #3-ast (meg engem) lepontozzátok a francba.


"Poénos" amit írt, csak az a baj vele, hogy TÖKÉLETESEN IGAZA VAN. Mindenkinek rossz, sz@r, élhetetlen, elviselhetetlen minden mégis baj lenne ha VÉLETLENÜL letaposnák valahol az árvácskát!


És ha ez a helyzet, akkor mindenki kussoljon. És ezt bántás nélkül mondom, meg pontozzatok le tovább, de olyan országban, ahol az agyi szint ott van, hogy gond ha letapossák az árvácskát, azt is véletlenül, hogy változás legyen, akkor ott nincs miről beszélni.


Tökéletesen megfelel az országnak az Orbán-Gyurcsány váltás, meg a többi hitvány "pártocska". Nincs miről beszélni.


Sőt, feltételezem, ha valami kajak elnyomó diktatúra lenne itt, akkor is a legnagyobb baj az lenne h VÉLETLENÜL letapossák az árvácskát, és nem a Kossuth téren, bárhol.


Mit mondjak?

Szégyenlem, hogy magyar vagyok. Ennyi. És nyugi, nem tapsom le a kib_szott árvácskátokat, mert hátha meglincselnétek.

2019. máj. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!