Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzéki pártok miért...

Az ellenzéki pártok miért erőltetik annyira, hogy mindenki menjen egyetemre, amikor a legtöbb diploma semmit sem ér?

Figyelt kérdés

Egyedül a műszaki diplomák gépész-,villamos-,mechatronikai-,építész- mérnök meg a informatikai diplomák azok,amik tényleg érnek valamit és lehet vele jó munkát kapni.

Az ilyen bölcsészdiplomák,szociológia,politológia semmit se érnek.

Jogi diplomával is lehet menni közigazgatásba dolgozni,közalkalmazotti fizetésért,aminél még egy 8 osztályt végzett árufeltöltő is jobb fizetést ad.A tanári diplomákkal ugyan ez van.

Gazdasági diplomásból is annyi van,hogy Dunát lehet belőlük rekeszteni.



2019. máj. 30. 17:10
1 2
 11/20 Estádio de Felchút ***** válasza:

Nekem van keresett mérnöki diplomám is, mégsem értek veled egyet.

Orvosra, fogorvosra, gyógyszerészre sincs szükség? Csak mert olyan elegánsan kihagytad a listádból. Na mindegy.

Ez a "gazdasági diplomással Dunát lehet rekeszteni" szöveg meg egyrészt nem igaz, másrészt üzleti/gazdasági diplomával és folyékony angol nyelvtudással nagyjából tényleg bárhová mehetsz. Na, nem a nyíregyi meg soproni papírral, hanem a BCE/BME/ELTE/BGE papírjával.

2019. máj. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
58%

"Elitkedő momentumnak persze, hogy ez nem téma"


A Momentum annyira elitkedik, hogy pl. ilyenek vannak a programjában:


"Adójóváírással növeljük a legalacsonyabb keresetűek bérét.

Az alacsonyabb árakért csökkentjük az áfát és egyszerűsítjük az áfarendszert.

Kibővítjük a lakástámogatási rendszert, hogy a lakbért fizetők is igénybe vehessék.

Bevezetjük a lakatlansági díjat, hogy elérhetőbbé tegyük az albérleteket.

Visszaszorítjuk az ingatlanspekulációt a tőkejövedelemadó bevezetésével.

Megduplázzuk a munkanélküli segély időszakát, és Karriercentrumokkal támogatjuk a munkakeresést.

A munkát a munkavállalók igényeihez igazítjuk: bevezetjük a rugalmas munkahelyek védjegyét.

Növeljük a nyugdíjminimumot 35 000 forintra."


Ezek tényleg a rózsadombi választópolgároknak szólnak...

2019. máj. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, kérdező, de böszmeségeket beszélsz. Megnéznék egy olyan országot, ahol mindenkinek műszaki diplomája van, és semmi máshoz sem ért.


Egyrészt, ahogyan azt előttem is kiemelték, orvosokra, fogorvosokra, gyógyszerészekre hatalmas szükség van, talán ez a legnehezebben megtanulható szakma is egyben, számos fogalommal, részterülettel, ismerettel, amelyek nélkülözhetetlenek egy XX. századi ország mindennapjainak szempontjából. Nem véletlen, hogy az „ellenzék” folyton az egészségügyben dolgozók béréről beszél, ha egy közeli hozzátartozód kórházba kerülne ugyanis, ők fogják ellátni, és nem az informatikus kollégáid.


Gondolom, a jogállam és a parlamentáris demokrácia fogalmáról sem hallottál még, – valamelyest, szőnyeg alatt megválaszolva a politikai indíttatású kérdést is – szavakban szintúgy aligha fejezhető ki, milyen fontos szerepet is töltenek be a jogászok, így a jogtanácsosok, annál is inkább bírók (6. legjobban kereső állás Mo.-on), ügyészek egy államapparátus működtetésében nap mint nap. Kik hoznak a többi jogszabállyal összhangban lévő törvényeket, szabályozzák ezúton a gazdaságot (törvényhozók, 4. legjobban kereső állás), írnak alá nemzetközi egyezményeket, s tájékozódnak el azok rengetegében? Kik felügyelik a három hatalmi ág elkülönülését, hogy senki se juthasson korlátlan hatalomhoz, s bíráskodnak adott esetben legfőbb méltóságok felett, ha nem jogi végzettségű emberek?


A végtelenségik lehetne sorolni, mi minden más szerep jut a jogászokra.


Ami a politológus végzettségű embereket illeti: cselekvési katalizátorok, akik a maga komplexitásában nyúlnak hozzá az állam jelenségéhez, s akik objektíve képesek megfogalmazni kritikai véleményt a birkahadtest ölelésében. Ha a Facebook-kommentszekciók számodra intellektuális felüdülés, olvasd csak, de az igényesebb embereket általában nem érdekelnek kihasználható emberek összefüggéstelen maszlagjai. Ők a zálogai annak, hogy ne legyünk kihasználhatók politikailag, talán az egyik legszebb szakma, a demokrácia civil őrei.


Amit a bölcsészekről mondtál, volt talán a legsértőbb. Persze, ez a bevett norma, tudomást sem venni olyanról, hogy létezik magyar irodalom, és Arany János, akinek költészete kapcsán új, meghatározó jelentőségű adatok láttak napvilágot (MTA-program). Ha pedig lennének olyan felmenőid, aki a Trianon előtti Magyarország területéről menekültek volna az új anyahonba, igaz mérnökként inkább ne is vess pillantást az adatbázisukra, amelyet holmi bölcsészek összesítettek, hogy utána tudj nézni a családfádnak.


Számomra a nemzetközi kapcsolatok/diplomácia szakirány kihagyása volt fájó, de ez már csak az én bajom – mit számít az EU, az ENSZ, a Külügyminisztérium és a nagykövetségek? Legyen inkább mindegyik villamosmérnök-műhely.

2019. jún. 1. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Nekem is gazdasági diplomàm lesz és megyek majd vele segédmunkásnak,minimálbérért

Inkább tanultam volna valami szakmát

2019. jún. 1. 12:36
 15/20 A kérdező kommentje:

‘Számomra a nemzetközi kapcsolatok/diplomácia szakirány kihagyása volt fájó, de ez már csak az én bajom – mit számít az EU, az ENSZ, a Külügyminisztérium és a nagykövetségek?“


Aztán szerinted hányan lesznek diplomaták ezzel a diplomával?

Elvégzik 5000-en,abból lesz kb 1 diplomata

2019. jún. 1. 12:38
 16/20 A kérdező kommentje:

Persze szükség van orvosokra,jogászokra de nincsenek megfizetve.Meg az orvosi rohadt nehéz is,nem lehet mindenki orvos.

Jogi diplomával meg azért tanuljon 5 évet az ember kőkeményen,hogy kapjon nettó 120-at a közigazgatásban napi 9 óra munkáért?


A politológus meg biztos meg fog élni abból,hogy politikai kritikákat fogalmaz meg..

Érdekesek ezek a szakok,én is szívesen elvégeznék egy politológia szakot,de megélni nem fogok belőle.

2019. jún. 1. 12:41
 17/20 anonim ***** válasza:

Két pontban reflektálnék.


(1) Először is, a Magyarországon megszerezhető nemzetközi tanulmányok diploma számos gazdasági, jogi, politikai és nyelvi vonulattal bír, birtokosának garantált az elhelyezkedés bárhol a diplomácia területén és szélesebb körben is (ki ne alkalmazna egy olyan embert, aki – mivel kötelező a diploma megszerzéséhez – több nyelvet beszél felsőfokon, gazdasági és nemzetközi jogi ismeretekkel bír, illetve otthon van a politikában?). Nem feltétlenül lesz nagykövet az illetőből, ezért is tettem hozzá, milyen más munkalehetőségek elé nézhet.


Ami a külföldön megszerezhető nemzetközi kapcsolatok diplomát illeti, ilyen téren korlátozottabbak a lehetőségei a frissen diplomázottnak, amennyiben viszont neves egyetemről jön az illető, bizonyos, hogy az elé tárulkozó lehetőségeknek hasonlóan nagy tárháza van. (Vagy nem is jön haza, teszem hozzá, sajnos, mégis érthető okokból.)


Az már tényleg az egyénen múlik, mennyire sikerül elhelyezkednie, egy diploma megszerzése nem jelenti automatikusan, hogy az illetőnek jó állása lesz, mindössze lehetőségek nyílnak meg számára, amivel élni tud. Gazdasági diplomával elméletben ezek adottak, csak rajtad múlik, hogyan menedzseled magad, milyen képességeid vannak.


A többire nem térek ki ilyen részletesen, inkább egy rövid konklúziót fogalmaznék meg.


(2) Ezért nem bántalak, kérdező, de nagyon pénzorientáltan gondolkodsz. Személy szerint nem jövök egy tehetős családból, tudom, milyen fontos, hogy legyen, mégis azt mondom, vannak fontosabb tényezők is, amelyek jó esetben befolyásolják, mi is lesz belőled. Ha az adott szakmát mesteri szinten űzöd, legyen bármi, jól fogsz keresni (talán a tanároknál kivétel ez, de ez a kormányunk szégyene), ahogy fordítva is igaz – ha van egy értékes diplomád, de nem mész vele semmire, nem lesz kifizetődő semmilyen szempontból. Ahhoz viszont, hogy az előbbi teljesüljön, az kell, hogy szeresd azt a szakmát, és ne a kereseti statisztikákon bambulj.

2019. jún. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem is gazdasági diplomàm lesz és megyek majd vele segédmunkásnak,minimálbérért"


Ez téged minősít. Lehet, hogy valamit nem csinálsz jól? :)

2019. jún. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

#17

Mondanál egy példát hogy hova lehetne elmenni pl nemzetközi kapcsolatok diplomával?

Melyik gyárba keresnek ilyen végzettségű embert?Engem nagyon is érdekel ez a terület és nagyon szívesej tanulnék politológia vagy nemzetközi tanulmányok szakon,de nem mentem ilyenre mert tudom,hogy nem kapnék vele munkát,főleg itt vidéken.Pesten talán lehet kapnék,de ott meg nem éri meg lakni

2019. jún. 1. 21:03
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

#19

Gyárba többnyire nem diplomás embereket keresnek. Persze oda is kellhet diplomás gyártástechnológus, vagy anyagtechnológus, esetleg konstruktőr, de az álláshirdetésekben nem ez a gyakori. Szerintem menj fel egy álláskereső oldalra és nézd meg, hogy milyen témakörökbe keresnek diplomásokat. Sőt a külföldi oldalakat is nézheted, nem mindenki gondolkodik abban, hogy a saját falujában fog elhelyezkedni.

2019. jún. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!