Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lehet, hogy azért (is)...

Nem lehet, hogy azért (is) menekülnek innen a fiatalok mert nincs érdemi munkalehetőség?

Figyelt kérdés

A munkaerő hiány ellenére egyre több fiatal munkanélkülit ismerek. Elvégezték sokan az egyetemet, de nincs munkájuk már egy év után sem. Szakmunkásoknál is hasonló a helyzet. Akik elvégeznek egy szakmunkásképzőt vagy okjt, azoknak csak egy kis töredékének sikerül elhelyezkednie a szakmájában.

Tehát valódi, érdemi munkalehetőségből nincs sok. Ami tényleg van, hogy 3 műszakban egy tömegtermelő gyárba felvesznek dolgozni a szalag mellé éhbérért, a külföldi bérek töredékéért, csakhogy ez nem élet. A legtöbb afrikai sem dolgozna ilyen rabszolgamunkát megélhetésért.

Valójában ezért húznak el innen a fiatalok, mert itt ez van? Ez az ország csak erre nyújt nekik lehetőséget és ebből köszönik szépen nem kérnek?


2019. jún. 7. 10:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

6-os! Ha csak annyira tisztelnek meg téged a diákok, hogy tépett fecniket adnak be, nos akkor a hiba nem a "liberális oktatáspolitikában" keresendő. Bár ezen nem lepődöm meg...azon meg pláne nem, hogy szerinted 2019-ben is mindenről a mocskosliberálisok tehetnek.



(Mondjuk az még mindig nem fér a fejembe, hogy egykor top fizetésű vegyészmérnökből -amit meséltél fiatal korodról régebben Takács-, hogy buktál vissza jóval kisebb felkészültséget igénylő általános iskolai tanárrá, nagyon nagy hülyeséget csinálhattál...)

2019. jún. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

@11:39


Jó hogy nem már azt mondod hogy a fiatalok fizessenek a munkáltatónak csak hogy ingyen nekik dolgozhassanak a munkatapasztalatért. :D

2019. jún. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Koplárovics Béci ***** válasza:
80%

"Még mindig ezerszer különb életminőségben tudsz élni Londonban 8-16 óra mosogatással, mint Magyarországon..."


Én itt is jól megvagyok, köszönöm szépen. Ne magadból indulj ki...

2019. jún. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%

"Én itt is jól megvagyok, köszönöm szépen."

Uzsorás vagy tolvaj vagy, vagy te vagy az ráhel?

2019. jún. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:

Jó ideje külföldön élő fiatalként a válaszom:

Az emberek többsége kényszer hatására kerül ki értelemszerűen a jobb kereset reményében. Magyarországon is több helyen dolgoztam, igazából nem elég az hogy a fizetés Keleten hozzávetőlegesen a fele Magyarország É-Közép és É-Nyugat térségeihez képest, de ami talán még elszomorítóbb az a bánásmód. A munkáltatók oly mértékben kihasználják a munkavállalókat, mocskos módszerekkel megalázzák őket, és megragadják az alkalmat hogy erejüket fitogtatják. (Persze van kivétel!!!) Hidd el, ha az itteni fizetésem felét megkapnám otthon, és együtt tudnék lenni a családommal, még a rossz bánásmód ellenére is azonnal hazamennék, nem is gondolkodnék. Sajnálatos ez a helyzet. A Keleti és a Déli térségekből nagyon sokan vagyunk kint az tuti (bizonyára más helyről is)

2019. jún. 15. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

#11

Mindig jó hallani, hogy valakinek ennyire de ennyire fontos a magánéletem.

Amúgy igen érdekes az is hogy miképpen alkotsz véleményt olyanról amiről fogalmad sincsen. de ha már kérdezted, köszi, de nekem közel sem lecsúszás az, hogy most tanítok. Az életem változott és ezzel én is, az is hogy mit tartok fontosnak, mit szeretek csinálni és mit gondolok értékesebb munkának, feladatnak a magam számára. Amikor tanultam akkor azt tanultam amit szerettem volna, az lett a szakmám a végzettségem és szerettem a munkámat. De lett 3 csodás gyerekem és ezzel én magam is megváltoztam. ugyanaz a munka, ugyanaz a kötöttség már nem volt megfelelő. lehetőségem adódott kipróbálni milyen tanítani és megszerettem. Most ez boldogabbá, elégedettebbé tesz és hasznosabbnak érzem maga.

De ha már a munkámat kritizáltad - teheted, bár igencsak nevetséges ha fogalmad sincsen róla mit és hogyan csinálok - akkor visszakérdezek. Ha 24 diákomból 18 színvonalas és megfelelő munkát ad le beadandó feladatként, 3 nem hajlandó semmit csinálni, 3 meg olyat ad be amit írtam, akkor melyik minősít engem belőle? Miért pont az a 6 aki nem volt hajlandó megfelelő munkát végezni és miért nem az a 18 aki meg igen?

2019. jún. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Koplárovics Béci ***** válasza:
29%

"Uzsorás vagy tolvaj vagy, vagy te vagy az ráhel?"


Nem, csak van eszem. Kár, hogy nem tudhatod, hogy az milyen.

2019. jún. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%

"Kár, hogy nem tudhatod, hogy az milyen."


Kár, hogy sokaknak csak ennyi ész jutott, mint neked. Ezért tud rádijeszteni egy szellemifogyatékos tolvaj törpe migránsokkal, miközben még az ükunokáid jövőjét is elrabolta!

2019. jún. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Takács én inkább örülnék a helyedben, hogy valaki foglalkozik veled...


Azért szoktalak piszkálni, mert rossz szokásod, hogy folyton mesélsz-mesélsz-mesélsz, aztán sosem tudja senki mi az igaz, mi a "füllentés". Például ezt a tanár sztorit azért tartom érdekesnek, mert más kérdésnél egyszer te nem értetted, hogy működik a közalkalmazotti bértábla, amit egy tanár nagyon jól tud. Vagy aztán ott van, hogy most megint egyetemre jársz állítólag, akkor ez se jött be?

Egyébként te nem tartanád furcsának az egészet? Valaki telekürtöli a netes közösséget ahová jár azzal, hogy ő top fizetésű vegyészmérnök volt -bár ennek semmi bizonyságát sem adja sosem-, de közben tanár lett, de nem tudja, hogy működik a bértábla, de közben újra egyetemre jár és írja a beadandókat. Ha ezt így végig gondolod, ezzel a sztorival valami nem oké. Nagyon kevés ember van, pláne aki családos, aki önként lép le egy jól fizető munkakörből, hogy egy sokkal rosszabb fizetőben dolgozzon. De ha el is fogadjuk ezt, akkor minek jársz újra egyetemre?

Meg ugyanez van az "ismerőseiddel" is, amint van valami helyzet, amivel igazolhatod, hogy valami fideszes intézkedés jó, rögtön találsz egy ismerőst, akinek éppen ez milyen jó. Szerintem megértheted szkepszisemet.

2019. jún. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

#19

Vicces vagy hogy te vagy korlátolt mert nem tudod felfogni amit írok, ahogyan te vagy az aki személyeskedik és a véleményem helyett abba próbálsz belekötni amihez amúgy semmi közöd és mégis velem foglalkozol.

Szóval egyrészt semmi közöd az életemhez, magánélet. Másrészt csak neked érthetetlen. vegyészmérnök vagyok, mérnökként dolgoztam. Most tanár vagyok és megint egyetemre járok. Mi az ami neked ebben nem stimmel? Hogy neked esetlen nem megy? Ja, az legyen a te magánügyed.

De mi lenne ha a további mélyinterjú helyett mondjuk most te leírnád szépen hogy ki vagy, mi a végzettséged, hol dolgoztál, mit dolgozol jelenleg stb. Már csak a viszonosság kedvéért, hogy ne mondhassam azt, hogy egy nagy kamugép vagy aki nem véletlenül képtelen a szövegértésre, hanem mert mondjuk még le sem tudott érettségizni, vagy éppen azért kapja a pénzét, hogy itt a neki nem tetszőket propagandistázza.

2019. jún. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!