Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha valóban munkaerőhiány van,...

Ha valóban munkaerőhiány van, akkor miért van az, hogy a frissen végzett szakmunkások mintegy 90%-a nem tud elhelyezkedni itthon a szakmájában?

Figyelt kérdés

Olyan hiányszakmákban is igaz ez, mint villanyszerelő, elekrotechnikus meg stb. A szakközépiskoláink és okj-s képzéseinkből rengetegen kerülnek ki a munkaerőpiacra szakmával, de aki frissen végzettként valóban a szakmájában el is tud helyezkedni az egy kis töredéke ezeknek. Mégis azt mondják, hogy munkaerőhiány van. Ugyanez igaz egyébként a diplomásokra is.

Egyszerűen az van, hogy csak tapasztalt és profi szakemberből lenne hiány, de azokat meg külföldön úgy megfizetik, hogy rohadtul nem éri meg itthon maradniuk. Arra meg senkinek sincs pénze és ideje, hogy kezdőket felvegyen a céghez és betanítson, mindenhova csak a tapasztalt kellene, fillérekért.

Ezt miért nevezik munkaerőhiánynak? Oké.. tudom, tudom, lehet mondani erre, hogy a mai fiatalok mennyire hülyék, mennyire trehányok és mit tudom én, de régebben nem azok voltak? Régen a szocializmusban is hülyék és trehányok voltak a fiatalok, mégis volt munkahelyük, és valahol el tudták kezdeni. És akkor még nem volt az a propaganda, hogy munkaerőhiány lenne, igaz akkor munkanélküliség sem volt.

Ha annyira munkaerőhiány van, akkor miért nem vesznek fel pályakezdőket is a cégek 90%-ához?


2019. jún. 11. 15:42
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Itt ingyen trógerhiány van csak. Normális munka normális bérért az nincs! A fiam villanyszerelőként az 1800ft-os órabér melett úgy döntött kimegy belgiumba, és beadta a felmondását, erre tettek egy ezrest az órabérére, csak, hogy maradjon. Ingyen szeretnék itt dolgoztatni az embereket amiből valóban nagy a hiány, mert aki konyít valamihez külföldön stabil egzisztenciát tud teremteni. Itt meg a putri van....
2019. jún. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!