Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 25 évesként csak én nem...

25 évesként csak én nem értem, hogy a 2002-2010 közötti MSZP korszak miért volt annyira rossz? Lényegében mivel jobb most a Fidesz?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy naiv gyerekként hamis nosztalgiát érzek az akkori időszak miatt, mert a szüleim akkor vettek nekem számos új dolgot (sulinetre számítógép, hangfal, nyomtató stb.) és akkor ülhettem be először nem NDK-s autóba (Wartburg után egy szép F Astra), mert sok év után végre vettünk egy "normális" autót, de én kellemesen gondolok vissza azokra az időkre. A szüleim nyugisan éltek, stabil volt az életünk én folyamatosan fejlődtem az iskolában és terveztem a középsulis jövőmet. A kampánydalukat hallgatva jutott ez eszembe és a mai napig furcsa nosztalgikus érzés fog el és komolyan megkönnyezem:

https://www.youtube.com/watch?v=RifAjo05uLI

És fogalmam sincs, hogy Gyurcsány őszintesége (öszödi beszéd) illetve hitelfelvétele (DE AZ IS JÓLÉTI KIADÁSOKRA MENT EL A NER KORSZAKKAL ELLENTÉTBEN) miért volt rosszabb, mint a 2010-2019 közötti időszak, amikor tudatosan építették le a jogállamot és építettek föl egy feudális autokráciát, ami hierarchizálta a társadalmat (igazságtalan oktatás, pénzcentrikus (tb szinten amúgy katasztrofális) egészségügy, jogbizonytalanság). A gazdasági világválságról is mindenki megfeledkezik, ami pont az MSZP-t sújtotta és ezt lovagolta meg a Fidesz. De a legfontosabb, hogy az egyszeri ember élete és megélhetése kiszámíthatóbb volt akkor és a szociális háló is biztosabb volt. Most 47 ezerből lehet megszégyenítenie magát az utcán egy seprűvel a kezében annak, aki 3 hónap alatt nem talál munkát viszont kell neki az a kevés kis pénz is. Vagy mehet külföldre, ha tud. Furcsa mégis, hogy a mai napig mennyire sokan gyűlölik Gyurcsányt és az MSZP-t pedig minden országban voltak már hibás döntések egy kormány részéről (görögök, olaszok, most franciák), de nem volt még Európában olyan kormány (Fidesz), amely a szó igazi értelmében konstans károkat okozott (jogállam/szólásszabadság nullázása, nyugatellenesség, szociális háló nullára rombolása stb.). Valaki megcáfolhatná a nosztalgiámat vagy adott esetben megerősíthetne benne, mert igaz, hogy annyira nem emlékszem az MSZP korszakra, de a mostani esetében a saját szememmel látom, hogy iszonyú/pokoli/kibírhatatlan és még sorolhatnám a jelzőket. Köszi.



2019. jún. 12. 17:45
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
32%

# 7/19


Igen, az nagyon fontos. Látom ennyi maradt meg, hogy nekem volt először epülájpodom az iskolában... Igen, az nagyon fontos tényező lehetett. Epülájpod és fogyasztói társadalomék...

2019. jún. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
58%
#18-as remélem tudod hogy 2006-ban az Origo még kifejezetten liberális (zsidó értelmiségű), hátterű honlap volt. :D Nem véletlen hogy szélsőjobbos körökben Zsorigónak hívták.
2019. jún. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
77%
#22: A magyar széljobbosok szerint kb. mindenki zsidó aki nem osztja a nézeteiket.
2019. jún. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

#20

Én is, és az ugyan annyi kb.

Bajnai emelte 25%-ra az áfát a válságkor, miután azelőtt pár évvel csökkemtette 20%-ra fletó. Szinte mindfig 25% volt az áfa, a fidesz viszont rekordot állított be ebbrn is, a 27%-al...

2019. jún. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
#23 jaja, zsindex :D
2019. jún. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

#17es

Tudod hány éves voltam 2008-ban? Gimiben elsős. 14 éves. A kérdés nem arra irányult h szerintem mennyire volt jó/rossz mai szemmel nézve, hanem h hogyan éltem meg. Így. Gondolom nektek nem tellik rá ma sem, és b*ssza a csőrödet😂😂

2019. jún. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, többnyire a fidesz felől érkezik az az üzenet, hogy rosszabb volt.

Másrészt, mert olyan dolgokat tulajdonítanak nekik, ami nem tőlük függött. Pl. Gyurcsányt hibáztatják a világválság miatt. Azt hiszik miatta került rossz helyzetbe az ország. És miután Bajnai kihúzta ebből az országot, várható volt, hogy válság után gazdasági növekedés lesz (ha egy gödör mélyén vagy, akkor csak felfele tudsz elindulni). A fidesz pedig learatta a babérokat, illetve az eu-s pénzek általi növekedést is a fideszhez kötik. Miközben volt tanulmány róla, hogy az eu nélkül mínuszban lennénk.


Szóval az emberek tájékozatlansága miatt van maradt meg ez így. Nem pedig mert nagyon nagy alapja lenne.

2019. jún. 13. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
40%

27-es a nemzetközi válság majdnem 2 évvel a hazai megtorpanás után jött. 2006-ban és 2007-ben a GDP 1%-al (se) nőtt csak, (szlovákoknál ekkor 5-10% volt évente) a költségvetésben óriási lyukak voltak, és már 2006-ban növelték a rezsiket, adókat, mert óriási volt hiány.

A nemzetközi válság csak a hab volt a tortán, egy utolsó szög a koporsóba, de már előtte is megvoltak számlálva a szocik napjai. Én is bírom azokat akik a válságra fogják kizárólag amikor már akkor omlott össze a gazdaság, amikor még nemzetközi szereplők ki sem ejtették a válság szót. :D

2019. jún. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

#28

Viszont nem arról volt szó, hogy önmagában szar volt a kormányzás. Akkor még ténylegesen készültek az euró övezetbe való csatlakozásra, amihez a gazdasággal kezdeni kellett valamit, ezért jöttek a megszorítások.

Ha nem kívántak volna csatlakozni, akkor meg se érezted volna, amiről most beszélsz.

2019. jún. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem láttál bele nagyon sok háttérben futó undorító dologra, nem hallottál a napi gondokról: pedig akkor is volt, bőven. Az akkori korrupciós ügyek is már elhalványodtak, pedig volt belőlük, rengeteg. ("Kakaóbiztos számítógép" kifejezés még rémlik? Számítógépvásárlás óvodáknak, "megkérdőjelezhető" árakon, miközben omladoznak az épületek stb.) Lehet, hogy ezekről nem hallottál: az, ha csak az egyik oldal sajtóját olvasod, olvasták a családban, akkor fontos tudnod: ők többnyire jótékonyan elfeledkeznek beszámolni a saját oldaluk undorító ügyeiről: csak úgy mint ma a mostani oldal.


A gyakorlatban akkor egy felívelő gazdasági időszakban volt a világ, miközben az elején nálunk stagnálás volt, rengeteg lehetőséget elszalasztott az ország évekig a fejlődése terén, maga Gyurcsány mondta ki, hírhedt beszédében, hogy "úgy tettünk, mintha kormányoznánk" miközben akkor is rengeteg korrupciógyanús ügyről lehetett tudni, vagy sejteni, hogy létezik.


A 2008-as válság minden országnak nagy megrázkódtatást okozott, nálunk viszont kevésen múlt, hogy nem lett teljes gazdasági összeomlás, úgy mint a második világháború után, amikor az emberek eldobálták az utcán a papírpénzt, mert elveszett az értéke. És ez az akkor MSZP kormány eredménye volt, a környező országok sokkal jobban tudták kezelni a helyzetet: nem kell Orbánnak hinned ezügyben, elég a gazdaság mutatószámoknak utánanézned.


És ne gondold, hogy csak arról van szó, hogy túl sokat költöttek jóléti kiadásokra. Rengeteg már a szürrealizmusba hajló, abszurd dolog volt: keress rá a "horváth ágnes miniszter széf" kifejezésre Google-ban, idézd fel, hogy mi volt ez, majd járj utána, hogy kinek a rokona volt érdekelt széfek értékesítésében.


És persze ezek után elmondhatjuk, hogy "távolról sem ideális a helyzet", de legalább van néhány halvány eredmény...

2019. jún. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!