Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jól értem, hogy Karácsony...

Jól értem, hogy Karácsony Gergelynek már mindegy mi, csak legyen valami?

Figyelt kérdés

Pártfüggetlen válaszokat szeretnék, tegyük félre egy pillanatra az ellenszenvet/rokonszenvet.

Jól értem, hogy a 2018-as választásokon K.G. volt a miniszterelnökjelölt (most vonatkoztassunk el attól mekkora volt a realitása), most pedig főpolgármester jelölt?

Miért nem egy másik arcot indítanak erre a posztra?

Ha megkapná (megintcsak, ne nézzük az esélyeket) akkor már más fog indulni a miniszterelnöki posztra a pártjából?



2019. jún. 15. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól érted, miniszterelnök-jelölt volt.

Azért őt indították, mert ő a legesélyesebb arra, hogy leváltsa Tarlóst.

Ha megnyerné a választást, nyilván nem lesz miniszterelnök-jelölt, arra más embert kell keresni majd. De sem az MSZP sem a Párbeszéd nincs olyan helyzetben, hogy bármi esélyük lenne a következő országgyűlési választáson a győzelemre, így lényegében mindegy is hogy akkor kit fognak indítani.


Egyébként én megnéztem az első előválasztási vitájukat, és valóban Karácsony a legalkalmasabb a város vezetésére. Valamennyi rálátása Kerpel-Froniusnak is van, sőt, egész jó ötletei vannak és reálisan látja a dolgokat. (Volt olyan kérdés amire azt felelte hogy megvalósítaná, de nem biztos, hogy a ciklus végéig sikerül neki)


Kálmán Olga meg össze-vissza ígérget mindent, szerintem 5 év alatt csődbe is vinné a várost. Nem tudom honnan szerezne egyáltalán annyi pénzt amivel minden megvalósítható lenne amit elmondott.

Illetve zöldíteni akarja a várost és igyekszik nagyon-nagyon zöldnek tűnni, ezért kijelentette, hogy soha többé nem fogja hagyni hogy akár egyetlen egy fát is kivágjanak.

Majd később egy másik kérdésre azt felelte, hogy a körgyűrűt be kellene fejezni végre. Mondanom sem kell hogy az útépítés néha (elég gyakran) fakivágásokkal is jár... De volt még pár hasonló ígérete, amivel nagyon túl akarta szárnyalni a másik két jelöltet, csak éppen már egy álomvilágba lépett velük, ahol bármit megtehet.

2019. jún. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gergo legalabb tudja mit akar.

Olgika nagykepu lekezelo es csak betanult sablont fuj...de azt se tudja mit akar.

Ponius meg csak ugy van...semmi sulya.

2019. jún. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem vagyok meggyőződve Karácsony alkalmasságáról sem. Ő már Zugló polgármestere is hasonlóképp lett, mint ahogy miniszterelnök vagy főpolgármester-jelölt. Semmi köze a kerülethez, mégcsak nem is ott lakott. Ha az alkalmasság számítana, akkor indíthatták volna például Tóth Józsefet, az angyalföldi polgármestert, aki bőven bizonyított már, az ő kerülete szerintem az egyik leggyorsabban fejlődő kerület a városban, annak ellenére, hogy ellenzéki vezetésű. Vele szemben tényleg fel kéne kötnie a gatyáját Tarlósnak
2019. jún. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha egy politikus valamihez ért akkor folyamatosan csinálja. Ők a szakpolitikusok pl. Varga Mihály. Aki semmihez sem ért azt bármilyen pozicióra ki lehet nevezni. Ők a pártpolitikusok pl. Rogán vagy Karácsony. Vagy Pelikán József.

Sajnos ő vannak többen.

2019. jún. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#1

Attól, hogy akkor Karácsony volt tényleg az aki a legalkalmasabbnak tűnt még egyáltalán nem biztos, hogy alkalmas a főpolgármesterségre. Attól mert 4-ünk közül én futok a leggyorsabban még közel sem tudok úgy futni, mint ami egy futóverseny megnyeréséhez kellene. Persze ettől még lehet hogy őt választanák meg többen, hiszen sok embernek nem ez számít, nem a képessége miatt szavazna a jelöltre.

"Majd később egy másik kérdésre azt felelte, hogy a körgyűrűt be kellene fejezni végre. "

A körgyűrű már régen be lenne fejezve ha a sötétzöldek nem gördítenének mindig akadályt az útjába. A környezetvédőkkel nem tudnak megegyezni abban hogy mi legyen a nyomvonal - mert a maradék részen mindenképpen rengeteg fakivágást, erdőkön való áthaladást jelent az építés - hiszen ez a terület nagyrészt ilyen dombos, erdős területből áll. Szóval igazad van, vicces hogy ennyire következetlen még pár mondatán belül is.

2019. jún. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%
Hát azt nehezen hiszem, hogy a Fidesz-kormány a sötétzöldek miatt ne építene meg valamit. Egyszerűen csak leszarják az infrastruktúra-fejlesztést, főleg a fővárosit. Nekik sokkal fontosabbak a luxus gigaberuházások, mint a budai vár, a Kossuth tér meg a városligeti izé, ami persze szépek és jók, de talán lenne fontosabb is.
2019. jún. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6

"ekik sokkal fontosabbak a luxus gigaberuházások, mint a budai vár, a Kossuth tér meg a városligeti izé, ami persze szépek és jók, de talán lenne fontosabb is."

Mondjuk olyasmire gondolsz, mint a Széll Kálmán tér átépítése, a Várkert bazár, a Duna aréna, a Puskás stadion, a Zeneakadémia, az Opera felújítása, a Groupama aréna, a testnevelési Egyetem campusa, A SOTE központi betegellátó épülete, a kardiológia Intézet felújítása, a dél-budai nagy kórház építése, az MTA Természettudományi Kutatóközpontja, a Komjádi, Hajós, és Széchy-uszoda és a Margit-sziget felújítása? Vagy a Millenáris park fejlesztése, az M0 felújítása, új szakaszainak megépítése, a fonódó villamos kiépítése, az 1-es villamos vonalának megújítása? Esetleg ilyen lenne a Szépművészeti múzeum felújítása, a József nádor tér megújítása alatta mélygarázzsal, vagy a Dagály fűrdő?

Ezek ugyebár fontosak? Akkor jó, ugyanis ezeket IS megcsinálták már és folyik tovább rengeteg más is.

2019. jún. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert most éppen mi a pártja? Azt azért lehet tudni?
2019. jún. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!