Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar nép mikor vette fel...

A magyar nép mikor vette fel azt a mentalitást, hogy a fiatalabb generációt inkább jól meg kell szivatni, mintsem a jövő utánpótlásának tekinteni?

Figyelt kérdés
2019. jún. 16. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Valami konkrétabbat irnál, hogy mi a generácio megszivatása szerinted?
2019. jún. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Ez is a génjeikbe van kódolva mint ahogy az általános rosszindulat, irigység, szolgalelkűség és még sorolhatnám estig.
2019. jún. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
5%
Reméljük mielőbb, ráférne a sok pávára.
2019. jún. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A cócializmusban, mert a fiatalok nem akarták azt SEM.
2019. jún. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy ebben az országban a generációs ellentétek valóban erősebbek, de ebben az országban mindig is nagyobb volt a széthúzás, mint az összefogás. A mostani X már szinte akadályozza az Y érvényesülését. Persze az Y szülei inkább az ötvenes-hatvanasak, szóval érthető, de ha igazam van, akkor ez korlátoltságra utal. Ember embernek azért farkasa, mert nem jut elég mindenkinek. Ez a valódi probléma, amiről ön beszél, az csak okozat!
2019. jún. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az #5 megállapításai látszólag jók, de azért mégsem.

Az ember embernek nem farkasa. Csak egyes emberek egyes másoknak. De nem mind.

Amiből sok van, az még nem közszemlélet kérdező. A fiatalabb generációt senki se szívatja jobban, mint más generációkat. De viszont a fiatalabb generáció érezheti így. Ettől az még nem igaz.

Egyébként pedig ma a szívatás, mint cselekmény, dicsőséges tettnek van beállítva. Megvan ennek is a jó oka. Kell az ellenségkép. Időnként változtatni kell, mert esetleg néhányan rájönnek, az az ellenség nincs is. Ha sokan gyűlölnek, egymás ellen harcolnak. Az összefogás lehetetlen. A tisztességtelenség szabadon tobzódhat. Na pesze ha a hatalom ellen, keményen megbűnhődik. De egymás ellen szabad. Sőt! Dicsőség.


Ha azonban a fiatalság úgy érzi, szívatják, állapítsa meg, ki teszi és az miben nyilvánul meg. Aztán elemezze, dolgozza ki a módszert és lépjen fel. Más megoldás nincs, sem ebben sem másban. Még Münhausen is önmagát húzta ki a hajánál fogva. Mert tudta, más nem fogja megtenni. A mai fiatalság ezt nem tudná? Kétlem.

2019. jún. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Mert ha nekik valami szar volt, akkor a fiatalabb generáció se járjon jobban. Irigység.
2019. jún. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
#7 te fiatal vagy. Fogalmad sincs az idősebb generáció véleményalkotásáról.
2019. jún. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8# honnan veszed hány éves vagyok?

Látom magam körül, hogy milyenek az emberek. Ha ők is szenvedtek valamilyen értelmetlen hülyeség miatt, akkor ne legyen jobb az új generációnak sem. Ennyi a lényeg sok embernél.


Pl most voltak/lesznek az évzàròk. A mi sulinkban felvetettem (pedagógus vagyok), hogy mi lenne, ha rövidebb lenne a műsor és nem az udvar közepén lenne a műsor a tűző napon? Le lettem hurrogva, mert hát ők is kibìrtàk gyerekként és most is ők is végig szenvedik a műsort 40 fokban.

Rugalmatlanok az emberek, nem hajlandóak változtatni elavult, buta dolgokon.

2019. jún. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!