Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az, hogy Cseh Katalin instagra...

Az, hogy Cseh Katalin instagrammon névvel, arccal kiposztolja a neki írt üzeneteket, nem sérti a feladó személyiségi jogait?

Figyelt kérdés

Cseh Katalin instagrammon már több alkalommal nyilvánosságra tette a neki küldött üzeneteket ráadásul a feladó neve és profilképe kitakarása nélkül.Jelenleg is az instagramm oldalán fent van egy ilyen,meg is lehet nézni

Szerintem ezt nem csinálhatja,nem posztolhatja ki csak úgy a nyilvánosság elé,ha valaki ír egy neki nem tetsző üzenetet.

Az oké,hogy nem bírja a kritikát,de attól még nem kéne megalázni a másikat egy ország elött.Ez gonoszság



2019. jún. 20. 12:03
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
A neoliberálisok bukni fognak.
2019. jún. 20. 12:49
 12/38 anonim ***** válasza:
23%

"Szóval magánban trágárkodni az rendben van, de ha mindenki olvashatja hogy milyen derék ember vagy, attól megsértődsz?"

Cseréljük már ki a szereplőket. Ha egy 18 éves diáklány nagy nyilvánosság előtt trágárkodik, az rendben van, de ha egy kicsit megpiszkálják, akkor szegény ártatlan kislány lesz, akire nem szabad egy rossz szót sem mondani?

2019. jún. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
61%
Undorító dolgokat írt a srác Cseh Katalinnak, viszont kicsit nekem is aggályosnak tűnik, hogy arccal, névvel kirakta az üzenetét Storyba. Hiszen ez egy magán Messenger üzenet volt. Ha nyilvános kommentben írt volna a srác Fb-on vagy Instagramon, az más, mert azt eleve láthatják mások, de ez egy magánüzenet, szerintem, de nem értek hozzá, hogy ilyenkor ki lehet-e rakni. Nyilvánosan megszégyeníti a srácot, bár hozzáteszem, van is miért szégyenkeznie a srácnak. A botmixeres dolgot nem értem, hogy miért kapták fel, nem Cseh Katalin hozta fel a témát, hanem a riporternő, és Cseh Katalin csak válaszolt rá könnyed stílusban, bár nem hallottam az egész műsort, de biztos az egész egy könnyed beszélgetés volt komoly témákról, ez is egy műfaj, nem lehet mindig halálosan komolykodni meg sírni, főleg nem egy általános témáról, az abortuszról általában lehet könnyeden IS(!) beszélgetni, teljesen más valamiről úgy általában beszélni és más egy konkrét ember konkrét abortuszáról, na ott én se vihorásznék botmixereken, hanem átérezném a helyzetét, de ez egy általános beszélgetés lehetett a témáról és biztos volt más téma is, javítson ki, aki jobban tudja. De aki most hallotta először a kifejezést, az hirtelen így is reagálhat, nem kéne emiatt elítélni, persze keresték, hogy mibe köthetnek bele, hát megtalálták, jobbat nem találtak.
2019. jún. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 hollófernyiges ***** válasza:
82%
Ne keverjük a szezont a szerszámmal, Nagy Blanka a nevével, arcával állt ki a nyilvánosság előtt, a kérdező meg amiatt panaszkodik, hogy amit sunyin elküldött magánban, azt kirakják közszemlére.
2019. jún. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
60%
És Blankáról hazudtak és ócsárolták "újságírók"
2019. jún. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:

hát jogász legyen a talpán, aki megmondja.


az igaz ugyan, hogy ha én írok neked egy levelet, akkor az jogilag az én levelem és nem a tiéd, azaz csak annak mutathatod meg, akinek én megengedem. így, ha innen nézzük a dolgot, akkor privát üzenetet kirakni jogsértés.

ámde a facebook felhasználói szabályzata (amit minden felhasználó elfogad) olyan, hogy minden tevékenységed az ő tulajdonukká válik. a "privát" üzeneteid is. (nemrégiben volt is botrány belőle, hogy botokkal olvasták a privát üzeneteket és az így szerzett információt eladták reklámcélra)


szóval Cseh Katalin leginkább a face szabályzatát sérti ezzel a megmozdulással (mert az üzenethez a csókának már semmi joga), de még ez se teljesen biztos, merthogy az insta a facebook tulajdona.

2019. jún. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:
De itt nem az a probléma,hogy kirakta.Hanem az,hogy névvel,képpel rakta ki!Ha kisatírozta volna a felhasználó nevét,profilképét,azzal nem lett volna semmi baj.De így megsérti a személyiségi jogait!
2019. jún. 20. 16:25
 18/38 anonim ***** válasza:
Linkeld már be, mert nem tudom miről beszélsz.. annyira publikus hogy nem is találom..
2019. jún. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

"Hanem az,hogy névvel,képpel rakta ki!"


én értem, hogy neked ez a bajod, de jogilag ez úgy nézki, hogy a felhasználó a messenger alkalmazás segítségével létrehozott egy blokkot, aminek szerves része (mert az alkalmazás így működik), a név, a profilkép és az üzenet. mivel a messenger alkalmazás segítségével hozta létre, így minden ehhez fűződő jogáról egyből le is mondott, mert ilyenek az alkalmazás felhasználói feltételei.

innentől kezdve az egyetlen aki problémázhat, az a facebook, mert ez így együtt az ő tulajdonát képezi.


minden amit felraksz a facebookra, az övék. azzal, hogy felrakod, begépeled vagy akármi egyből le is mondasz minden ezzel kapcsolatos jogodról.

2019. jún. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

Oké.

De ez akkor is egyszerűen szemétség tőle.Mondhatni elég rosszindulatú,bosszúálló tipus.

Ilyen emberre kéne rábízni egy országot?Aki nem ért velünk egyet,azt szégyenítsük meg?

Nyilván más politikusok is kapnak kritikákat,olykor szemét stílusban,mégsem rakják ki ország-világ elé hogy "Nézzétek már,xy ezt írta nekem,röhögjük ki"

2019. jún. 20. 18:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!