Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a liberálisok kiállnak...

Ha a liberálisok kiállnak mindenféle kisebbség, LMBT közösségek jogai mellett, de a munkásosztály jogai mellett miért nem állnak ki? Nem ellentmondásos ez?

Figyelt kérdés

Az nem érdekli a neoliberális pártokat,hogy pl a Suzuki gyárban mi megy,meg hogy ellehetetlenítik a szakszervezeteket,szabálytalanul dolgoztatják a munkásokat és túlóráztatnak.


[link]


A nagyobb pártok az MSZP állt ki a dolgozókért.A Momentum meg a DK hol volt?Őket láthatóan ez nem érdeili,csak az LMBT-t ajnározzák.

A baloldal elvesztette baloldali jellegét.Ma már nem a munkásokat képviselik a baloldali pártok,hanem a bevándorlókat meg az LMBT-t



2019. jún. 22. 12:20
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 A kérdező kommentje:
Jobban jártam volna egy szakmával is,azzal legalább biztos az elhelyezkedés.Így meg mehetek a szalag mellé diplomával
2019. jún. 25. 18:02
 42/62 anonim ***** válasza:
69%

"Arról nem én tehetek,hogy a diplomák 80-90%-a nem ér semmit sem.Ha nem mérnöknek vagy informatikusnak megyek,akkor kitörölhetem a seggem a diplomával."


[link]


Na ez sok mindent jelent, csak nem azt, hogy kitörölheted vele a seggedet. 77%-os diplomás munka végző pont az ellentettjét jelenti.


"Ez is egy probléma,hogy belesúlykolják az emberbe,hogy mindenáron egyetemre kell menni,anélkül nem viszed semmire stb..Közbe meg semmit sem ér a legtöbb diploma"


Viszont csak az emberen áll, hogy mit képes kihozni belőle.


"Jobban jártam volna egy szakmával is,azzal legalább biztos az elhelyezkedés.Így meg mehetek a szalag mellé diplomával"


Még ezzel sem próbáltál elhelyezkedni, de szerinted máris képtelen vagy rá, szóval nem igazán hiszem, hogy jobban jártál volna. Akkor is csak panaszkodnál.

2019. jún. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
70%
Erről a szakról van néhány mesterképzés, amivel jelentősen tudnád növeli a munkaerőpiaci értékedet. Csak ugye ehhez meg kéne tervezni a karrierutadat és össze kéne szedned magad. Nyelveket is kéne tanulni, esetleg. De inkább választod a könnyebb utat, és elmész biorobotnak, aztán még el se kezdtél dolgozni, de már most vinnyogsz a munkások jogaiért, mint egy feketeöves komcsi. Azzal meg remélem tisztában vagy, hogy szalag mellől lehetetlen a felemelkedés, úgyhogy onnan fogsz nyugdíjba menni, de gyakorlatilag agyhalottként. Azért előtte tanuld meg az internacionálét, a pártban szükség lesz rá.
2019. jún. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:

"Azzal meg remélem tisztában vagy, hogy szalag mellől lehetetlen a felemelkedés, úgyhogy onnan fogsz nyugdíjba menni"


Ez így nem igaz, csak ahhoz tenni is kell, először is kellene egy szakma, ezt követően a szakmáját teljeskörűen kell is ismerni és magas színvonalon művelni, majd visszaülni az iskola padba és elvégezni a szakoktatói képzést vagy a Párt majd kisegíti. Eddigi leírások alapján előbbire kevés esélyt látok.


Amúgy lehet jót tenne neki a sori munka, hiszen akkor megismerkedhetne a munkásokkal és első kézből tapasztalhatná, hogy mit szólnak hozzá, ha proletárnak hívják őket.

2019. jún. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
Hát úgy tűnik kifulladt a proletár tűz. Nehéz lesz így megállnia a helyét a soron.
2019. jún. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:

"Egy nyíltan piacpárti,neoliberális párt mégis mit törődött volna a munkások érdekeivel?Csak reklámozták magukat,ennyi."

Mondjuk ha még az is lenne, akkor megérteném. Kár, hogy közük nincs a neoliberalizmushoz.


"Arról nem én tehetek,hogy a diplomák 80-90%-a nem ér semmit sem"

Ér, csak nem azokat keresik, akiknek csak papírja van. Ha sz*rul végzed a szakmádat, akkor sem fognak keresni. Ha jól csinálod, akkor a diploma és a szakma is kifizetődik.

Persze a diplomát jobban megfizetik.


"Ez is egy probléma,hogy belesúlykolják az emberbe,hogy mindenáron egyetemre kell menni,anélkül nem viszed semmire stb..Közbe meg semmit sem ér a legtöbb diploma"

A magyar oktatási rendszer elég rossz, szóval tényleg vannak olyan alapvető képességek, amiket általában egyetemen, de van aki még ott se tudja elsajátítani. Ilyen pl. a kritikai gondolkodás, ami láthatóan belőled is hiányzik.


"Jobban jártam volna egy szakmával is,azzal legalább biztos az elhelyezkedés"

Ha szarul csinálod, akkor a szakma sem elég. A papír legtöbb helyen a beugró, ha nincs, akkor elmehetsz. De azonkívül jól is kell csinálni.

Amúgy a legtöbb szakma éhenhalós, legalábbis Magyarországon még az.

2019. jún. 28. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 A kérdező kommentje:

Van nyelvtudásom beszélek angolul meg németül is

De engem nem érdekel ez a diploma én megbántam,hogy erre aszakra jöttem.De már elcsesztem

2019. júl. 1. 16:21
 48/62 anonim ***** válasza:

"De engem nem érdekel ez a diploma én megbántam,hogy erre aszakra jöttem"


Azért ez nagy különbség az eddigi állításokhoz képest. Mivel beszélsz idegen nyelvet ezért remélem diploma megszerzését követően külföldre távozól, a magyar munkásosztálynak nem kellenek ilyen kifogás gyártó és másra mutogató személy.

2019. júl. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:

"De engem nem érdekel ez a diploma én megbántam,hogy erre aszakra jöttem"

Ez viszont a te személyes problémád. Szóval ne kend azokra, akik tényleg tudják, hogy pontosan mennyit is ér egy diploma, és hogy azért megéri tanulni.

2019. júl. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 A kérdező kommentje:
Én elcsesztem az életemet,a kapitalizmusban már csak szenvedés lesz így minden.A szocializmusban máshogy alakulhatott volna.
2019. júl. 3. 14:57
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!