Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baj azzal, hogy a Fidesz...

Mi a baj azzal, hogy a Fidesz a multiknak kedvez?

Figyelt kérdés

Ugyanis a multik teremtettek rengeteg olyan helyen munkalehetőséget az országban, ahol addig csak segélyből, idénymunkákból és lopásból tudtak megélni. Pontosan tudom miről írok, mert egy kisvárosból kerültem fel Pestre, és akárhányszor hazalátogatok, látom a pozitív változást, hogy mostmár azok is, akik csak tengtek-lengtek egész nap minden reggel buszra szállnak és dolgozni indulnak. Persze nem nagy munkák, a nagyrészük betanított melós (a zömük 8 általánossal más nem is tudna lenni), de még mindig jobb, mintha szinte semmit nem csinálnának a segélyváráson kívül, ami ráadásul a fele volt annak, mint amennyit most megkeresnek, és a gyerekeiknek is jobb, ha azt látják, hogy a szülők dolgozó emberek és nem naplopó, züllött alakok. És ez önbecsülést is ad sokaknak.


Sok mindenben persze én sem értek egyet a Fidesz politikáját illetően, de kétségtelen, hogy sok helyen felszámolták a nyomort annak köszönhetően, hogy olyan térségekbe is bevonzották a nagy cégeket, ahol addig csak kilátástalanság volt.



2019. júl. 11. 11:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Semmi! Hát nem jó az a nettó 68 ezer forint egy penny-s rakodómunkás-pénztáros-árúfeltöltő robotnak, napi 16 órára amiből 4 van kifizetve?
2019. júl. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Hol adnak egy Pennyben 68 ezret, mikor 100 ezer a minimálbér, de sok helyen akkora a munkaerőhiány, hogy egy takarítónak is 160 adnak? Még csak nem is egy olyan noname kisvállalkozásról van szó, ahol a kutyának sem tűnik fel, ha feketén dolgoztatnak hajléktalanokat. Egy ilyen komoly üzletlánc nem nagyon tud úgy trükközgetni a bejelentésekkel, hogy az ne legyen feltűnő.
2019. júl. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Nem egy pénztáros, raktáros, árufeltöltő stb. ismerősöm van, és egy sem keres nettó 150 alatt... hagyjuk már ezt a "16 órás munka 68 ezerért"-es világolást!
2019. júl. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"Hol adnak egy Pennyben 68 ezret, mikor 100 ezer a minimálbér"

Azért 93 ezer az a 100 ezer 8 órára, de általában 4-re vesznek fel, de illik 16-ot dolgozni.

2019. júl. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Ja, a tesco, penny stb. "tanfolyamot" nem is említettem, ahol "kiképeznek", hogy tudjál tróger lenni, magyarán 2 hónapig ingyen gürizel és nem felelsz meg:D
2019. júl. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Nekem nincs bajom a multikkal, de miért kell őket államilag támogatni?
2019. júl. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

# 15


Még mindig kíváncsiak vagyunk, hogy ez hol van. Én pont nem a multiknàl hallok ilyen sztorikat. Persze van amire ott sem adnak sokat, mint az öltözői biztonság, de a papírok mindig rendben voltak.

2019. júl. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Mert mindig mindennel baj van, amit az éppen aktuális kormány csinál. Én legalábbis nem találkoztam még a 60 évem alatt olyan intézkedéssel, ami közmegelégedést váltott volna ki.
2019. júl. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"Még mindig kíváncsiak vagyunk, hogy ez hol van. "


Kivel vagytok kíváncsiak te primitív hülye? Menj el dolgozni valamelyik kula céghez és rájössz magadtól is.

2019. júl. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Menj el dolgozni valamelyik kula céghez és rájössz magadtól is."


Dolgoztam én már kis cégnél és multinál is, sohasem merült fel, hogy feketén dolgoztassanak. Mindig minden rendesen ki volt fizetve és lepapírozva.

2019. júl. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!