Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják azt, hogy a...

Miért mondják azt, hogy a kapitalizmusban jobbak a lehetőségeink, mint a szocializmusban voltak?

Figyelt kérdés

A szocializmusban az ember sokkal könnyebben megvakósíthatta az álmait.Nem számított,hogy szegény vagy gazdag csakádból származott valaki.Lehetett ingyen tanulni,kollégiumban lakni.Nem kellett többmilliós diákhiteleket felvenni albérletre vagy tandíjra.

Akkoriban könnyedén lakáshoz lehetett jutni,nem drága albárletekben laktak az emberek,a fizetés fele nem albérletre ment el.Akkoriban még házakat is lehetett építeni,az egyszerű munkásemberek is felépíthettek maguknak egy családi házat,mert MEGVOLT RÁ A LEHETŐSÉG!Manapság olyan drágák a lakás árak,hogy még egy kis panellakásról sem álmodozhat az ember,nemhogy egy kertes,családi házról.

A kaja is olcsó volt,degeszre tömhettük magunkat.Manapság meg egyre drágább.

Akkor hát hol vannak a nagy lehetőségek,amiről a kapitalizmus szólna?Sokkal rosszabbuk élünk,mint Kádár alatt,mire fel kellett akkor a rendszerváltás?Azért hogy pár ember meggazdagodhasson,mi egyszerű emberek meg rosszabbul éljünk?



2019. júl. 12. 15:32
1 2 3
 21/29 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Akkor nem lesz lakásod ilyen egyszerű. Szerinted Budepesten lejössz az 5.-ről és a földszimten lesz a munkahely? Ugyanannyit is utazhatsz naponta mintha faluról utaznál kétszer 1 órát naponta. Régen falun a tsz felszívott sok embert. De a többi ugyanúgy buszozott m8nt m9st
2019. júl. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Nem Budapesten,de egy megyeszékhelyen meg lehet úszni napi 10-20 perc uzazással
2019. júl. 12. 17:48
 23/29 anonim ***** válasza:
Vegyél autót is.
2019. júl. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Én munkaadóként azt tapasztalom az emberek nem értik és nem is szeretik a lehetőségeket.

Na pont ezért érzem ezt az egészet kamunak.


Állandóan lehetőségeket kínálok embereknek, rugalmas munkaidő, jó körülmények, stb. A szükséges minimumnál nem szeretnek többet dolgozni, de jobban akarnak keresni.


Megjegyzem így is kénytelen vagyok jobb fizetést kínálni a lehetőségeimhez képest, de én hajlandó vagyok lejjebb adni az igényeim. Másik oldalt meg hallgatom a panaszkodást.

2019. júl. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
De hasonlítasz az egyetemista álmodozó rinyagéphez.... Ha nem ugyanaz az ember vagy.
2019. júl. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

#25


Szerintem ő az, gyanúsan egyezik az életkor és a problémák.

2019. júl. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

"egy megyeszékhelyen meg lehet úszni napi 10-20 perc uzazással"


Ugyanaz a helyzet, mint Pesten, ha jó helyen laksz akkor lehetséges.

2019. júl. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

"Én már közel 10 évvel a rendszerváltás után születtem,'98-ban."


Elég nagy FAIL akkor az egész kérdésed, amiben azt a szocializmust élteted amiben NEKÜNK jobb volt. Nekünk akik nem is voltunk ott... :D

2019. júl. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

#28

Miért, nem úgy a legjobb a szocializmus, ha kimaradsz belőle?

2019. júl. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!