Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok az egyházak...

Támogatnátok az egyházak állami támogatásának és adómentességének eltörlését?

Figyelt kérdés

Az alapelv az, hogy aki nem vallásos, és nem akarja támogatni az egyházakat, annak a pénzéből ezt ne is tegye meg az állam.

Adó egy százalék se lenne nekik többet. Továbbá ingatlanadót is kéne fizetniük az általuk templomok és egyházi birtokok területei után. Amennyiben nincs rá igény, a terület az állam tulajdonába kerülne.

Az egyházi iskolákra ugyanez vonatkozna.

Amennyiben persze a híveknek van igénye rá, kisegíthetik az egyházat a saját pénzükből.


2019. júl. 15. 14:35
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Nincs beleszólásotok az emberek lelki gyakorlataiba. Mindenkinek joga van a vallásgyakorlathoz, amit a kormányok feladata lehetõvé tenni. Nincs olyan kormány európában amelyik megpróbálná ellehetetleníteni csak az adópénz miatt. A hit meg a biznisz két különbözõ dolog, ha elkezdenénk pénzzé tenni az egyházak tulajdonát az a társadalom lezüllését mutatja. Remélem nem magyarországon kezdõdik el!
2019. júl. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
#31 gyakorolja, a saját pénzéből, ne az enyémből. De abból se tudja, mert csak álszent máz az egész, ezért várja el másoktól, hogy finanszírozzák a játékát.
2019. júl. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

NEM A TE PÉNZEDBŐL TESZIK, HANEM A SAJÁTJUKBÓL!

Ezt fogd már fel végre!

Az országban a népszámláláskor 4,5 millió ember vallotta magát valamelyik vallási felekezethez tartozónak. Az ő adójukból van fenntartva mindaz ami számukra fontos.

Az EGÉSZ ország kulturális öröksége minden templom, pont ahogyan a múzeumok, műemlék épületek vagy természetvédelmi területek, ezért azok megőrzése is az egész ország feladata.

De hisztizz nyugodtan tovább!

2019. júl. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

Értem, tehát akkor a többi 5,5 millió ember viszont nem vallásos. Ők a többség, akiken teljesen hidegen hagy a téma. És szerinted hányan járnak templomba?

Mennyivel lenne rosszabb az élet innentől kezdve, ha csak a rentábilis templomok maradnának meg? A kultúra nem azt jelenti, hogy majd az állam eltartja az egészet.

Ha én elkezdek lovat tartani, akkor követelhetem, hogy az állam fizesse azt, merthogy az mennyire magyar kulturális örökség?

Akkor fizessék még nekem a pálinkát is meg a kolbászt, legyen ingyen a tokaji bor is. Természtesen a te adódból.

2019. júl. 16. 20:34
 35/35 anonim ***** válasza:

#33 de, az én pénzemből, fog már fel végre! Nem fizetek kevesebb adót sajnos vallástalanként, és látványsportot letojóként sem.


Persze papíron én is katolikus vagyok, pomt úgy mint a többi aki annak vallotta magát, de életében egyszer se memt templomba azon túl hogy megnézze, vagy temetés, esküvő.

2019. júl. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!