Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lesz baj abból, ha megszűn...

Nem lesz baj abból, ha megszűnik az OKJ?

Figyelt kérdés

Az OKJ-val eddig aki akarta gyorsan át tudta képeztetni magát, másfél, két év alatt úgy, hogy mellette még tudott dolgozni.

Egyesek szerint az OKJ képzés minősége silány volt, de én nem így vélekedek róla. Az OKJ a szakmára koncentrált, tölteléktárgyak nélkül, ezért is lehetett rövidebb idejű.

Jó példa rá, hogy vannak OKJ-t végzett programozó kollégáim, akik ahogy tapasztaltam, a legjobbak között vannak szakmailag. Közöttük van, aki egy Magyarországon letelepedett multinál programozó, egy másik egy banknál fejlesztő, egy harmadik külföldi cégeknek vállal projekt munkákat. Mindhárom esetben elvárás a minőségi munka. Tény, hogy legalább kettejük esetében vannak rendszeres céges szakmai továbbképzések, de amelyiknek ez nincs, az is halad a korral és képzi magát. Most aki programozó akar lenni, annak maradnak a drága, papírt nem adó néhány hónapos gyorstalpaló programozó iskolák. Az informatikus munkaerőhiányt lehet, hogy ezek is csökkentik, de nem adnak a delikvens kezébe egy olyan szakirányú végzettséget mint amit az OKJ adott és ezzel szűkülnek a munkakeresési lehetőségei.



2019. júl. 22. 08:44
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Igen, a töltelék tárgyakat lehetne csökkenteni, mert én is tapasztaltam annak idején főiskolán, hogy infón a rendes infós tárgyak csak egy kis részét tették ki az egésznek és a követelmény is a töltelék tárgyakkal kapcsolatban volt a legnagyobb. De ezt úgy kell elképzelni, hogy épp, hogy magyar irodalmat nem tanultunk infón. Fizikából és matekból akkora vastag könyveket kellett megvennünk és átrágnunk, hogy ha az 3 méterről ráesik valakinek a fejére, az agyrázkódást kap. Állítom, hogy a fizikusok és a progmatosok tanulnak annyi matekot, mint nekünk kellett, de idáig csak a középiskolai szintű fizikára és matekra volt szükségem még úgy is, hogy 3D-s játékokat is fejlesztek, ugyanis ez is középiskolai szint mindkettőből, geometria és alap fizika.

Másfél év intenzív programozás, több programnyelvvel, adatbázis kezeléssel, modellezéssel, stb. Ha valaki azt hinné, hogy egy infós puhány, akkor nézze meg a kommunikáció, multimédia és a hasonló szakokat, na azokat kész humor elvégezni, remixelés és képszerkesztés tárgyak.

2019. júl. 22. 09:18
 12/29 anonim válasza:
100%
Az okj ugyan megszűnik, de nem azt jelenti, hogy nem lesz helyette más. Csak más néven lesz beírva a bizonyítványba, mert kicsit átvariálják.
2019. júl. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Erre kíváncsi leszek, mert még konkrét információkat nem adtak ki. Szerintem még ők sem tudják, hogy mi legyen a koncepció.
2019. júl. 22. 09:21
 14/29 anonim válasza:
71%
Az lesz, hogy más névvel fogják újraindítani, kisebb változásokkal.
2019. júl. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
59%
Jah valóban színvonalasak az OKJ-s gyorstalpalók. Egy srác isjelentkezett ide webprogramozó okj-val. Amikor megtudta hogy ide a Frontpage nem elég eléggé elszontyolodott.
2019. júl. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
93%

Az OKJ inkább arra jó, hogy a már meglévő tudásod "bizonyíthatod" egy papírral, szóval szerintem sokkal inkább jelképes mint háttér tudással bíró. Valószínűleg a kollégáid sem az OKJ-n szerezték a tudásukat maximum kaptak egy irányt, de autodidaktán tanultak.

Egyébként valószínűleg lesz helyette más, vagy ugyanez más néven.

2019. júl. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Az autodidakta tanulás nem kerülhető el, de ha már jó főiskolai, egyetemi, vagy OKJ-s alapok nincsenek meg, akkor nincs mire építkezni. Az a baj, hogy akik ezen oktatási formák valamelyikében tanulnak, azoknak mindenfélét tanítanak, csak pont főleg azt nem, amire szükség lenne. Ismerek olyan egyetemi szintű progmatot végzettet is, akit főiskolai háttérrel überelek tudásban és kreativitásban és ez nem hencegés, hanem egy nagy sajnos. Az oktatás minden szintjén szakmai tárgyakra kellene koncentrálni, azok minél szerteágazóbb ismeretanyagának átadására és gyakorlati alkalmazására. Így tényleg érteni fognak ahhoz, amit tanultak és még olyan hosszú képzési időre sincs szükség, mint eddig, hanem csak a felére, ez /fő költségben is alacsonyabb lenne. Tudásban sokkal mobilisabbá válnánk.
2019. júl. 22. 09:51
 18/29 anonim ***** válasza:
92%
Azért egy OKJ-s tanfolyamot és egy egyetemi képzést ne akarj így összehasonlítani. Az OKJ egy feladatorientált képzést ad, az egyetemen megtanulod az elméleti hátteret is, ami sokkal magasabb szintű háttérismeretet igényel. A programozás a számtalan képzésből pedig csupán egy.
2019. júl. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
85%
Miért lenne baj? Alacsony színvonalú képzések ezek egy főiskolához és egy egyetemhez képest. Az OKJ-s képzések sokszor arra jók, hogy kevesebb fizetésért fel lehessen venni egy olyat, aki kevésbé képzett, de valakinek a valakije. Ilyenkor ha valakinek egyetemi végzettsége van, meg sem engedik, hogy megmutassa mit tud.
2019. júl. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Segítsetek, kérlek.


Én nem rég végeztem el egy targoncavezető képzést, jövőre akartam menni kotrógépre meg emelő-hátfalra mert most a kamion jogsit csinálom szerdán derül ki, hogy felvesznek e töri szakra, szerintetek ha nem végzem el a kotrógépet és a emelő-hátfalat ebben az évben akkor többet soha nem lesz esélyem mindezt megcsinálni 2 hónap alatt? Pont kiszámoltam, hogy jövő márciusba lenne úgy pénzem a hobbímra ( szeretem a gépeket ), de most ez miatt borul a bili, jól hiszem?


Szóval, de nekem máris baj, hogy megszűnik, cseszhetem el az összes félretett pénzem egyszerre idő előtt...

2019. júl. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!