Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A határon túli magyarok 100...

A határon túli magyarok 100 év múlva már jórészt kihalnak majd?

Figyelt kérdés
2019. júl. 22. 11:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
49%

,,Én sem szeretném ha egy itt, Magyarországon élő kisebbség tagja ne beszélne magyarul. Nem szeretném ha emiatt a gyerekeik elesnének olyan lehetőségektől a tanulásban, munkában, mint amit a többiek meg tudnak kapni - csak mert nyelvi korlátokba ütköznek."


Ebben teljesen igazad van, csakhogy az, hogy a gyerekkel otthon magyarul beszélnek nem egyenlő azzal, hogy nem fog beszélni szlovákul. Nem azt mondom, hogy egy szülő nem beszélhet a gyerekével szlovákul, hogy tanítsa, de fel fordul a gyomrom amikor magyar szülők gyereke nem beszél magyarul.

2019. júl. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

100 èv alatt nagyon, de tényleg irgalmatlan sok minden törtènhet ès fog is törtènni. A világ nem áll meg soha sem, főleg nem európa. Szerintem odaig bizonyos rèszeket biztosan visszakapunk. Az EU már most haldoklik, a brexit jó pèlda rà. Szóval lesz még ez az..

De konkrètan a kérdèsre válaszolva ès azt a logikát követve ami elég valószínűtlen,hogy ugyanez a felállás lesz európában, nos akkor sem tünnènek el. Eddig gyilkolással, büntetèssel, megalàzàssal sem sikerűlt elüldözni őket, hát bèkeidőben akkor pláne nem. Túl mélyek a gyökereink ott,hogy csak úgy eltűnjön. Bár valamivel biztosan kevesebben lennènek. Na de mondom, 100 èv múlva szerintem olyan világ lesz amit most még elkèpzelni sem tudunk.

2019. júl. 30. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!