Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan reagálnátok, ha a...

Hogyan reagálnátok, ha a kormány betiltaná az abortuszt?

Figyelt kérdés

2019. júl. 22. 23:46
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/202 anonim ***** válasza:
98%

"Én üdvözölném, ez az egyetlen normális út, elképesztő, hogy most legális a tulajdonképpeni gyilkosság."

Megerőszakolják a nőt, terhes lesz. Akkor is tilos legyen?

14 éves a lány, butácska, elhiszi a nagy kannak, hogy majd vigyáz, de besikerül a baba. Azt is tartsa meg?

38 éves nő, harmadik gyerek, de a vizsgálat kimutatja, hogy súlyos fogyatékossággal születne a gyerek. Akkor se lehessen elvetetni?


Mielőtt egy sablont ráhúzol mindenre, gondolkodj el milyen esetek jöhetnek szóba!



Az abortusznak legálisnak, de ritkának kell lennie! A fiatalokat meg kellene tanítani a fogamzásgátlás helyes használatára, valamint támogatni kellene pl a fogamzásgátló tablettát, rögtön kevesebb abortusz lenne és nem kellene megölni a magzatot (hisz meg se fogant). Bár biztos lesznek majd olyan szájkaratésok, akik lehurrognak, hogy a fogamzásgátlás is gyilkosság...

2019. júl. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/202 anonim ***** válasza:
84%

"A magzat nem a nő teste, hanem önálló ember, ez tény."


Amikor valaki kimarad biológiai óráról és polgár jogból sem jeleskedik.

A magzat gyakorlatilag csúnyán fogalmazva egy parazita, ami az anya szervezetével közvetlenül és közvetetten is össze van kapcsolva. Ténylegesen emberként az élve születéstől kezdve tekintünk rá.

Az első pár hónapban, amíg az anyában növekszik és rajta kívül orvosi segítséggel sem életképes, miért is van több joga, mint az anyjának?

Félre értés ne essék, szeretem a gyerekeket. De nem tudom megérteni, hogy miért jön időről-időre az elő, hogy szabályozzuk a nőket. Főleg úgy, hogy nincsen 100%-os biztonságú, mindenki által hozzáférhető fogamzásgátló.

Az abortusz ellenesek nem lesznek ott azok az anyák mellett, akik miattuk nem mentek abortuszra, amikor nem tudják anyagilag ellátni a gyereket vagy épp érzelmileg bolondulnak bele és a hátuk közepére sem kívánják az anyaságot.


Nagyon nehéz téma ez, de annyi szerintem biztos, hogy az államnak nincs joga megtiltani. Inkább fordítson több forrást a megelőzésre.. Unokahúgom most volt nyolcadikos, most év végén volt szexuális felvilágosításuk.

Az osztályban már többen hetedik vagy nyolcadik eleje óta nemi életet éltek. Nem mondom, hogy rendben van ilyen korán, de így elhúzni sincs értelme a szexuális felvilágosítást.. Inkább ezekkel kéne foglalkozni. Ha egy 13-14 éves kislány terhes lesz, úgysem fogja megtartani.. Meg lehetne előzni is, de erről senki nem beszél, csak ott ragadunk le higy tilcsuk be

2019. júl. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/202 anonim ***** válasza:
4%

#32

Szerintem te most, mint magad megfogalmazott parazita, húzz el innen de nagyon gyorsan és ásd el magad jó mélyre.

Majd ha az édesanyáddal tisztáztad ezt a kérdést, hogy mennyire tekintett téged parazitának amikor a testében növekedtél és bár ő nem tekintett annak soha, mégis hogyan válhattál azzá, akkor megjelenhetsz nyilvánosan is.

Tényleg nem szabad tiltani az abortuszt, pont az ilyenek miatt, mint te. Se te nem kellettél volna hogy életet kapj, sem neked nem kell hogy szaporodj.

Hogy bírod elviselni a saját sötétségedet és rosszindulatodat?

2019. júl. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/202 anonim ***** válasza:
98%

Írországban, egy 12 éves lány megerőszakoltak és terhes lett. Nem engedték neki elvetettni.

Egy évvel később egy fiatal lány terhes lett, de meghalt a magzat. Nem engedték elvetetni, meghalt a 16 éves lány is.

Ez 6-7 éve volt.

Na kb. ilyenre lehet számítani.

2019. júl. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/202 anonim ***** válasza:
91%

44%-os válaszoló!


Nagyon mondod, hogy ki milyen buta és tájékozatlan, de neked fogalmad sincs a biológiáról...

eleve megtermékenyüléskor zigótának, a 12.hétig embriónak, (az abortusz időhatára is ez) utána pedig magzatnak nevezik. Az embrionális kor a szervek kialakulásának időszaka, mégis, hogy tudna gondolkodni??? Miért lenne több joga egy embriónak, mint egy kifejlett embernek? Élőlényről beszélünk, a virág is élőlény, mégis letépjük.


Az élet védelme fontos valóban, de a megtermékenyüléstől kezdve az anyáé már nem is számít? Az nem baj, ha tönkremegy lelkileg egy olyan terhesség alatt amit nem akart? Olyan könnyen beszélnek azok akik betiltanák, de valahogy nem vagytok tisztában sem a jogi fogalmakkal, sem a biológiával, sem azzal, hogy lelkileg ez milyen megterhelő dolog egy nőnek. Ti valaha beszélgettetek olyannal, aki keresztül ment ezen?!


Kiváncsi vagyok, hogy az itt lévők közül hányan hordanának ki és szülnének meg egy beteg gyereket, aki soha nem fog tudni teljes életet élni, mert súlyos beteg, vagy egy olyat, aki már születése után garantáltan meghalna, mert nincs agya például. Vagy kik szülnék meg annak az embernek a gyerekét aki megerőszakolta...mert én biztosan nem...emellett értelmes ember ugye nem szül putriba sem. Lehet itt mindenfélét mondani, de az abortusz mellett dönteni egyáltalán nem egyszerű, akármi is legyen a döntés oka. Ha valaki el akarja vetetni az embriót az a saját döntése, ahogyan az is, ha megtartja.

Ítélkezni nagyon könnyű, és sajnos sok ember agyáig nem jut el, hogy a nő élete az első..elvégre ha például akármilyen okból, választani kell kit tartsanak életben, akkor nem a magzat megmentése az első, hanem a nőé/anyáé.

2019. júl. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/202 anonim ***** válasza:
95%

"Hogy bírod elviselni a saját sötétségedet és rosszindulatodat?"


És ti hogy bírjátok elviselni azt, mikor fordított esetben a magzat elvetését családon belüli gyerekgyilkosságnak hívjátok, ezzel is bűntudatot keltve a nőben? Merthogy erre a parazita hasonlatra felkaptad a fejedet, míg a többszöri gyerekgyilkosságos kommentre pedig nem, az is biztos.


Pedig hozzáteszem, ha elfogadjuk, hogy a magzat egy különálló ember, akkor még inkább igaz a parazita hasonlat, hisz az is egy önálló egység, ami, hasonlóan a magzathoz, önmagában életképtelen. Csak amiért ennek a szónak van egy negatív értelmezése is a gúny világában, spontán szeretitek a másodlagos jelentésével hadakozni.

2019. júl. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/202 anonim ***** válasza:
95%

#33: Pedig biológiai értelemben a magzat valóban parazitaként viselkedik: az anya tápanyagait használja, mindenben tőle függ, míg (szintén biológiai értelemben) az anya cserébe nem kap semmit, tehát az együttélés az egyik fél számára előnyös, a másik fél számára pedig hátrányos. Ez pedig nem más, mint a parazitizmus biológiai definíciója.

Nyilván egy anya nem tekint parazitaként a növekvő gyermekére, erkölcsi szempontból tehát semmiképp nem élősködő a magzat, evolúciós szempontból is a fajfenttartás miatt szükséges a folyamat.


Az viszont biztos, hogy az anyára kell bízni, ha el akarja vetetni a magzatot, mert tetszik nem tetszik, bizonyos fejlődési szint előtt kicsit sem hasonlít emberre. Néhány hetes korban szinte minden gerinces embrió egyforma.

2019. júl. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/202 anonim ***** válasza:
94%

Kedves 33# köszönöm a szép kommentet.

Érdekes a halálomat kívánni, mert le mertem írni, hogy egy pár hetes embrió, magzat nem életképes az anya teste nélkül. Biológiai értelemben írtam a parazitát, nem érzelmileg. De gondolom nem sikerült végig olvasni és értelmezni, hogy MIRE és miért írtam.

2019. júl. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/202 anonim ***** válasza:
95%

38# vagyok, mondjuk cuki azt kívánni másnak, hogy bár ne született volna meg és soha ne lehessen gyereke, egy szó alapján, amit kiragadtál.

De előző oldalakon meg hosszasan véded a magzatokat és az élet védelme mellett állsz ki.

Pont az ilyen paradoxon miatt hányok az abortusz ellenesktől.

Csak a szátok nagy, de amúgy semmibe nem veszitek a már megszuletett embereket vagy gyerekeket.

2019. júl. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/202 anonim ***** válasza:
4%

"néha becsúszhat fogamzásgátlás baki.."


Felelősségteljes szex esetén nem jöhet nem várt baba. Ha jól csinálják akkor nincsen baki. Felelősségteljes ember nem csinál véletlenül gyereket. 22F

2019. júl. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!