Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » 24 évesen értettem meg a...

24 évesen értettem meg a kommunizmus lényeget?

Figyelt kérdés
Nem vagyok kommunista de kezdem megérteni a lényeget. Látom már a mai világban, hogy milyen különbségek vannak és ez miket szül. (Irigység, háború stb.). Látom, hogyha nem penzesek a szülők a gyereknek esélye sincs szinte egy jobb egyetemre ha nem nagyon tehetséges. Valaki elete végéig nyögi a hitelt a haz miatt valaki meg 20 évesen kap hazat, kocsit. Látom, hogy milyen különbség vannak keresetek között, pedig valahol minden munka fontos. Szerintetek?

2020. máj. 8. 14:39
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
81%

Azért 24 évesen már eljuthattál volna oda, hogyha azzal kezded a kérdésedet, hogy "24 évesen értettem meg a kommunizmus lényeget?" akkor legyen a kérdésednek valami köze a kommunizmushoz.

Honnan tudnánk hogy megértetted-e a kommunizmus lényegét - ha semmit nem írtál le róla? Amiket írtál, azoknak semmi közük a kommunizmushoz.

Szóval mit akarsz kérdezni?

2020. máj. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
76%
Az én szülői hátterem se volt pénzes, mégis elvégeztem egy tanárképzőt és nem mondhatnám gyenge intézménynek.
2020. máj. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
70%
Nem sikerült megértened. Esetleg azt kapisgálod, hogy egyesek miért tévednek úgy, hogy a kommunizmus igazságos, vagy egyáltalán működőképes.
2020. máj. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
36%

És,akkor még nálunk az állam is a gazdagokat tolja:D

Amikor az állam eredeti feladata az lenne,hogy mérsékelje a piaci versenyben alulmaradtak hátrányait.

2020. máj. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
66%

"A kapitalizmusnak az a sajátos hibája, hogy egyenlőtlenül részesít a javakban. A szocializmusnak az a sajátos erénye, hogy egyenlően részesít a nyomorban."


Sir Winston Churchill

2020. máj. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
67%
Az angol miniszterelnök mondásai nemcsak szellemesek, de van egy másik fontos tulajdonságuk. Rávilágítanak a lényegre, de ha valaki szó szerint veszi őket, nem igazak.
2020. máj. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
71%

Igazságtalan vagy nem, a vagyon jó esetben a munka gyümölcse. Nem csak a kiváltságosokat veszik fel egyetemre, állami támogatás is létezik, és bőven nem lehetetlen.


És igen, marha drága ma egy kocsi vagy ház - és ez nyilván nem jó. De mi a baj azzal, hogy valakinek pl a szülei sikeres vállalkozók, vagy sokat keresnek vagy szimplán lottót nyertek, és ezért megtehetik azt a gyereküknek, hogy leveszik ezt a terhet a vállukról és lesz hol laknia felnőttként? Őket büntetnéd azért, mert másnak rossz, ellenben az ő szülei sokra vittèk?


A kommunizmusban látod mi volt: akinek vagyona volt, azt elvették, a vagyonost vagy felkötötték vagy nem, vagy elküldték gulágra vagy nem. Miért? Szimplàn, mert volt vagyona. Senkit nem érdekelt, hogy előtte generációkig felmenve mindenki tudatosan élt és bánt a pénzzel azért, hogy az utódaiknak jobb legyen. Nem számított, hogy a háztartási alkalmazottakkal hogy bánt, jól, megbecsülve őket, szeretetben éltek velük is, vagy kisemmizve őket (ez volt a jóval ritkább). Nem számított, hogy akinek nem volt semmije, annak azért nem volt-e, mert egy fél szalmaszálat nem tett keresztbe ezért a nemes célért - neki a gazdag ember vagyona meg a hatalom is JÁRT, mert ő szegény, és a rendszer igazságtalan.


Ezt akarod vissza?


Van az a mondàs, hogy a működő kommunizmus nem létezik, és a létező kommunizmus nem működik.


Elméletben persze lehet tök jó, hogy mindenki egyenlő, de na.. ne legyen már ugyanolyan joga az egész életében semmittevő embernek ahhoz a házhoz, amit a gazdag szülők megvettek a gyereknek elinduláshoz, mint annak a húszéves gyereknek, akinek az a ház a szülei munkája gyümölcse.

2020. máj. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
89%
Azt gondolom kérdező, mégsem értetted meg a kommunizmus lényegét. Akkor leírtad volna. Ehelyett a szociálisan érzéketlenebb kapitalizmus jellemzőit írtad le. De még az is differenciáltabb ennél.
2020. máj. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 meszike91 ***** válasza:
64%

A kapitalizmusban nagyok az egyenlőtlenségek. A kommunizmusban nincsenek egyenlőtlenségek, mert senkinek sincs semmije.


Én szerintem bőven átlagon aluli családba születtem és mégis egyetemre járok és nem büfészakra. Aki akar az előrébb tud jutni, aki meg nem az nem.


Az állam dolga az volna hogy a szegény gyerekek számára is lehetőséget nyújtson a kitöréshez. A kommunizmus viszont a gazdagokat húzza le a szegények szintjére.

2020. máj. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak egy picike kiegészités kellene a kérdésedben és mindenki értené, hogy mire is gondolsz? Nevezetesen: A kommunizmusnak MINT IDEOLOGIÁNAK a lényegét. Sajnos az, hogy miképpen probálták ezt az elvet kisajátitani érdekké átalakitani arrol az ideologa már nem tehet.
2020. máj. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!