Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Kuncze Gábor vallásgyalázása...

Kuncze Gábor vallásgyalázása "még" belefér? Jó ez így?

Figyelt kérdés
Nem bír az idegeivel az ellenzék vagy tudatos hergelés zajlik ? Először a fehér, hetero, keresztény férfiak rémisztő képződmények, aztán Jézus és Müller Celciliával gúnyolódik az ellenzék és most ez [link]

2020. máj. 17. 19:07
1 2 3 4 5 6
 51/51 anonim ***** válasza:
73%

Nem Kuncze gyalázza a vallást, hanem a Fidesz, akik a vallás köntösével felvértezve lopják szét az országot, és azok a papok, stb. akik erre az áldásukat adják csak azért, mert amúgy morzsákat szór nekik.

Mondhatnám akik disznó közé keveredik, felzabálják a disznók. Ezért nem kellene a vallásnak beleszólni a politikába és következetesen elhatárolódni attól, ha egy párt a jelképeiket, vagy az egész egyházat, stb. fel akarja használni az önazonosításra.


Szerintem ha ez nem lenne, politikusok és magánemberek se tennének annyira negatív megjegyzéseket.


Az álszentség, a hiteltelenség, stb. az undorító. Én is rengetegszer teszek látszólagosan "vallásgyalázó megjegyzést" mert megbotránkoztat ez a jelenség, de csakis az álszentség botránkoztat meg.

Azt, ha valaki HISZ, és megpróbál Jézus tanítása szerint élni, még ha meg is csetlik-botlik néha, azt mélységesen tisztelem. Én magam is több évig jártam gyülekezetbe, más kérdés, hogy ott is voltak olyan dolgok, amitől okádnom kellett, pl. valaki folyton a gender szélsőséges eseteiről - ami ahogy utánanéztem, akár álhír is lehet (ti. valaki vasúti pályaudvarral kötött házasságot), de mondjuk a hetero hűségről vagy önzetlenségről, testvéri szeretetről, megbocsátásról soha nem hallottam.


IGen, gáznak tartom, ha a vallásosság addig terjed, hogy annak nevében, arra hivatkozva bárkit is kirekesszünk, de magát az értékrendet meg se próbáljuk megérteni, követni.


Egyébként nem értem ezt a vallásellenességes hőbörgést, aki ezt teszi, az pont nem érti meg a Biblia tanítását, azok pont eltávolítják a hívőket és a potenciális hívőket Jézustól:

"Ha Isten velünk, ki ellenünk?" (Rom 8:31b)

"Boldogok, akiket az igazságért üldöznek, mert övék a mennyek országa. Boldogok vagytok, ha énmiattam gyaláznak és üldöznek titeket, és mindenféle rosszat hazudnak rólatok. Örüljetek és ujjongjatok, mert jutalmatok bőséges a mennyekben, hiszen így üldözték a prófétákat is, akik előttetek éltek." (Máté 5:10-12)


Szó sincs itt arról, hogy hőbörögni kell, meg szitkozódni becsmérelni azokat, akik vélve vagy valósan gyaláznak, akár okkal, akár ok nélkül. Nem megsértődni kell, nem harcolni, stb, hanem boldognak lenni.

Azok nem boldogok akiket a kereszténység miatt csak annyi marad meg, hogy ők magasabb rendűek, és ettől gőgössé válnak. Az igazi, valódi keresztény azonban alázatos. Alázattal, megértéssel, türelemmel szolgál, és a gyümölcse a szeretet, az összetartás.


"Óvakodjatok a hamis prófétáktól! Báránybőrben jönnek hozzátok, de belül ragadozó farkasok. Gyümölcseikről ismeritek fel őket. Szednek-e tövisek közül szőlőt vagy bogáncsról fügét? Így minden jó fa jó gyümölcsöt terem, a rossz fa pedig rossz gyümölcsöt. Nem hozhat a jó fa rossz gyümölcsöt, sem a rossz fa jó gyümölcsöt. Kivágnak és tűzre vetnek minden fát, amely nem terem jó gyümölcsöt. Tehát gyümölcseikről ismeritek fel őket."

(Mt 7:15-20)

Mi Orbán társadalmi "gyümölcse"? indulat, széthúzás, gyűlölet.

Nos, ő az aki gyalázza a vallást, mert a szent dolgot szentségtelenségre használja, és ezzel megbotránkoztat rengeteg embert, és sokakat eltántorít a kereszténység megismerésétől.

2021. márc. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!