Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Érthető és szerintetek is jó...

Érthető és szerintetek is jó döntés, hogy a krónikus betegségem miatt 2022-ben inkább a Fideszre fogok szavazni?

Figyelt kérdés
24 vagyok, eddig gyűlöltem a Fideszt, nyugdíjasellenes lázadó liberális fiatal voltam. Külföldre is akartam menni dolgozni. Viszont májusban mozgásszervi autoimmun betegséget állapítottak meg nálam, ami miatt 2 hetente kell kapnom a TB által ingyen finanszírozott írtó drága biológiai injekciót, amit ti fizettek rajtam kívül még kb. pár tízezer sorstársamnak, azért, hogy ne legyünk rokkantak. Erről az injekcióról azt kell tudni, hogy pokoli sterilen kell tárolni (állandó hűtés 2-8 fok között) így a külföldi munkavégzés egyértelműen kilőve főleg, hogy havonta 2-3 alkalommal vizitem van a kórházban. Mivel ilyen drága gyógyszert engednek nekem beadni így kezdem átértékelni, hogy a Fidesz valójában mennyire támogatja a beteg/rászoruló embereket, főleg, hogy a Momentum rendszeresen a nyugdíjas/beteg társadalom ellen szólal fel és nagyon sok ellenzéki kommentelő (fiatal) a koronavírus idején a hozzám hasonló krónikus betegeket porig alázta a közösségi oldalakon azzal, hogy miattunk volt ez a sok korlátozó intézkedés és jobb lett volna feloldani azokat, mert a "betegekért úgysem kár, úgyis meghalnak". Na mármost én nem akarok olyan párt(ok)ra szavazni, akik ennyire semmibe veszik a rászorulókat/betegeket, főleg, hogy a biológiai terápia is azóta érhető el hazánkban mióta a Fidesz van kormányon. Ezért úgy döntöttem, hogy 2022-ben először a Fideszre fogok szavazni, hogy az injekciót továbbra is biztosan megkaphassam, mert nem tudom mit hozna a jövő egy kormányváltással.

2020. jún. 2. 20:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Hat, oreg, ez nagyon gyenge lett, barminek is szantad. Viccnek sz*r, provokacionak atlatszo, trollkodasnak meg keves. Egyedul, onerobol vagy ilyen nyomorult, szanalmas fereg, vagy egy egesz stab van mogotted aki segit irni?
2020. jún. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Külföldön is megkapod a gyógyszert ha szükséges. Van EU Taj kártya
2020. jún. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Igen, egyértelmű, hogy provokáció. Egyébként meg arra szavazol, akire akarsz, senkit nem érdekel.
2020. jún. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Egyéb krónikus betegséged is van, igaz, nem tehetsz róla.
2020. jún. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
#1: Ezt halál komolyan gondoltam. Nézz utána mióta vannak Magyarországon biológiai kezelések. Igen, mióta a Fidesz kormányoz. Előtte persze, hogy sz**tam én ebbe bele, mit érdekelt, de így most nagyon be lettem korlátozva és azt se tehetem meg, hogy külföldre menjek. Csakis tőlük függ, hogy a jövőben ugyanúgy megkapom ezt a hatékony terápiát.
2020. jún. 2. 20:47
 6/18 A kérdező kommentje:

"Külföldön is megkapod a gyógyszert ha szükséges. Van EU Taj kártya"


Ja csakhogy nem olyan jó a nyelvtudásom (angol B1 szint, németet nem is tanultam), hogy elmondjam a betegpanaszokat és tudjon diagnosztizálni a külföldi orvos. Nem érteném, hogy mi merre meddig. Végzettséget nem igénylő munka (pakolás, mosogatás, sofőrködés stb.) pedig már alapból az állapotom miatt is kilőve, mert fizikálisan sem bírnám. A gyógyszertárolás nehézségeit pedig nem is említem (közös albérlet és ne adj Isten vki szórakozásból kiveszi a hűtőből vagy kidobja).

2020. jún. 2. 20:51
 7/18 LazyJones ***** válasza:
83%
Lebuktál, ne erőltesd. Amúgy is szánalmasan alacsony színvonalon indult ez a kérdés, ne rontsd tovább a helyzeted. Ha tényleg beteg lennél, alapból tudnád, hogy a fidesz rontott a krónikus betegek helyzetén.
2020. jún. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
64%

A fideszesek nem nyugdíjasok, hanem gátlástalan 50-60 éves taknyok a nagy fekete terepjáróikban, fél milliméterrel ha magasabb érzékenységgel az egészségügy problémáit illetően, mint a konditeremből előhúzott random izomagyú, aki most nyuggerezik, mert "miattuk" nem tud gyúrni. (Arról, hogy a nyugdíjasok szombati brigádmunkája nélkül nemhogy az oda vezető villanyáram, de még az épület se lenne meg, amit a rendszerváltáskor vígan átjátszottak vmi havernak, hogy ott konditermet nyithasson, arról ne is beszéljünk.)


A nyugdíjasok MSZP-sek vagy DK-sok szoktak lenni... már az ilyen erdélyi és egyéb templomba járó zsákfalvakat leszámítva. És az MSZP, DK típusú pártok kiabálják állandóan az egészségügy helyzetét, míg az Orbánéknak csakis a focin jár az eszük. Sőt, nyíltan ki szokták mondani az életfilozófiájuk, hogy az életképeseket kell erősíteni, a férgese meg hulljon, el is vettek ám annyi támogatást, a "nyomorékoktól", amennyihez csak pofájuk volt.

2020. jún. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%
Nem Bechterew kòros gyerek vagy kérdezö? 🤔
2020. jún. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
utolsó: Reumatoid Artritisz
2020. jún. 2. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!