Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Érthető és szerintetek is jó...

Érthető és szerintetek is jó döntés, hogy a krónikus betegségem miatt 2022-ben inkább a Fideszre fogok szavazni?

Figyelt kérdés
24 vagyok, eddig gyűlöltem a Fideszt, nyugdíjasellenes lázadó liberális fiatal voltam. Külföldre is akartam menni dolgozni. Viszont májusban mozgásszervi autoimmun betegséget állapítottak meg nálam, ami miatt 2 hetente kell kapnom a TB által ingyen finanszírozott írtó drága biológiai injekciót, amit ti fizettek rajtam kívül még kb. pár tízezer sorstársamnak, azért, hogy ne legyünk rokkantak. Erről az injekcióról azt kell tudni, hogy pokoli sterilen kell tárolni (állandó hűtés 2-8 fok között) így a külföldi munkavégzés egyértelműen kilőve főleg, hogy havonta 2-3 alkalommal vizitem van a kórházban. Mivel ilyen drága gyógyszert engednek nekem beadni így kezdem átértékelni, hogy a Fidesz valójában mennyire támogatja a beteg/rászoruló embereket, főleg, hogy a Momentum rendszeresen a nyugdíjas/beteg társadalom ellen szólal fel és nagyon sok ellenzéki kommentelő (fiatal) a koronavírus idején a hozzám hasonló krónikus betegeket porig alázta a közösségi oldalakon azzal, hogy miattunk volt ez a sok korlátozó intézkedés és jobb lett volna feloldani azokat, mert a "betegekért úgysem kár, úgyis meghalnak". Na mármost én nem akarok olyan párt(ok)ra szavazni, akik ennyire semmibe veszik a rászorulókat/betegeket, főleg, hogy a biológiai terápia is azóta érhető el hazánkban mióta a Fidesz van kormányon. Ezért úgy döntöttem, hogy 2022-ben először a Fideszre fogok szavazni, hogy az injekciót továbbra is biztosan megkaphassam, mert nem tudom mit hozna a jövő egy kormányváltással.

2020. jún. 2. 20:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
28%
#8 A most nyugdíjasok két kezükkel építették fel az országot! Elveszett már a technológia, hogyan kell épületeket építeni, becsüljük hát meg az ő munkájukat!
2020. jún. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

"Ja csakhogy nem olyan jó a nyelvtudásom (angol B1 szint, németet nem is tanultam), hogy elmondjam a betegpanaszokat és tudjon diagnosztizálni a külföldi orvos"


Nem kell hozzá. Viszed a papírt. Minden országban egységes az orvosi nyelv. Tudni fogják. De, ha nem jó a nyelvtudásod akkor egyáltalán, hogy merült fel, hogy kint dolgozz ember?

2020. jún. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

#12: "De, ha nem jó a nyelvtudásod akkor egyáltalán, hogy merült fel, hogy kint dolgozz ember?"


Mezőgazdasági idénymunkára a németek tárt karokkal várnak mindenkit aki hajlandó dolgozni. De takarítani/sofőrködni is elég lenne egy konyhanyelv német ami 2-3 hónap alatt meglenne (angollal szintén lehet boldogulnék).

2020. jún. 2. 22:26
 14/18 anonim ***** válasza:
84%
Csak úgy mondom, hogy én a szocik alatt kaptam meg az első (igen drága) autoimmun gyógyszerem. Amióta a Viktor van hatalmon, csak nehezítette a jobb gyógyszerhez jutást. Igaz, én már 20 éve autoimmun beteg vagyok.
2020. jún. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
60%
Ugyanúgy kapnád az injekciókat, sõt sokkal jobb lenne Magyarország egészségügye. Ha te azt akarod, hogy az EUs támogatások (melyek egészségügyre fordíthatóak) Mészáros zsebébe kössön ki, akkor hajrá! De na aggódj majd ha a kórházok helyére egy rohadt stadiont építenek.
2020. jún. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 valaki : ***** válasza:

A kérdés szerintem sem valós, de azért ha mégis, válaszolok.

Szerintem dönts úgy, hogy te szeretnéd. Én utálom a fideszt.Pont fordítva voltam, mint te. Először szimpi volt, aztán egyre rosszabb és rosszab és most már ott tartok, hogy nem érdekel ki lesz a következő csak ők ne. Nekünk rengeteg baj volt a korlátozásokból, sok baj származott belőle. Sajnos nincs kizárva, hogy halál is származott belőle. Ezt nem állítom, mert nem tudom biztosa, de nem is fogom megtudni mert tilos "utánajárni" a halál okának. Ez nem vádaskodás, azért írtam le, mert bár nem merném biztosra állítani, az én fejemben ott van ez és ott is marad. Az orvos mindenre azt mondta, hogy "ez a kormányrendelet". Fura.

Ezzel szemben vannak fideszes barátaim, akik nagyon nagyra tartják az intézkedéseket, mindent. Én pedig ezt elfogadom, nem zavar egyáltalán, nem nézek rájuk máshogy és nem is próbálom meggyőzni őket. Természetesen ismerjük egymás álláspontját, hát nem erről beszélgetünk de mást nem befolyásol. Szóval szavazz arra, akire akarsz, senkinek nincs joga számon kérni.

2020. jún. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Jó, tegyük fel, hogy nem vagy troll.


"külföldi munkavégzés egyértelműen kilőve"

Ez nem érv, mivel külföldön ugyanúgy megkapnád.


"Momentum rendszeresen a nyugdíjas/beteg társadalom ellen szólal fel"

Ez simán hazugság. Vagyis ha nem troll, akkor csak hazug féreg vagy.


"biológiai terápia is azóta érhető el hazánkban mióta a Fidesz van kormányon"

Ez szintén nem igaz. Ilyen betegséget kezelő intézek már a fidesz előtt is meghaladta a 20 darabot.

Max, amit észre lehetett venni, hogy 2005-2010 körül terjedtek el jobban ezek a terápiás módszerek, amikről beszélsz, mivel akkora tartott ott a tudomány, de ez megint nem fideszhez kötődik.


"Ja csakhogy nem olyan jó a nyelvtudásom (angol B1 szint, németet nem is tanultam), hogy elmondjam a betegpanaszokat és tudjon diagnosztizálni a külföldi orvos."

Az orvos tudomány latin. A betegség minden európai országban ugyanaz.


És így utólag, azért ezt is leírom.

"nyugdíjasellenes lázadó liberális fiatal"

Egyik párt sem képviseli ezt az álláspontot.

2020. jún. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
8%
Akkor szavazz a Mi Hazánk Mozgalom-ra!
2020. jún. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!