Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A hazai vegetáriánusok,...

A hazai vegetáriánusok, vegánok milyen pártpreferenciával bírnak alapvetően?

Figyelt kérdés

Feltelezem, semmilyen statisztika nincs erről, így inkább a megérzésekre vagyok kíváncsi.


Azt mondanám, nagyjából pont olyan arányban oszlik meg a pártszimpátia, mint ahogy azt az ilyen-olyan választások eredményei mutatják, de azért több tényező árnyalja a képet.


A Fidesz jellemzően a kevésbé iskolázott, sok esetben vidéki kis falvakban elő réteg pártja, akikről nem gondolnám, hogy érdeklődnek ilyen kérdések iránt, ezért bizonyára jóval kisebb a párt támogatottsága a vegák között, mint a társadalom egészében. Vagy ott az MSZP, aminek alig van hatvan év alatti szavazója - ez szintén nem az a csoport, aki fogékony lenne a növényi táplálkozás iránt, így az MSZP-szimpatizáns vegák arányát alig becsülném 0%-nál többre.



2020. aug. 29. 13:46
1 2
 11/14 anonim válasza:
100%
Én vegetáriánus vagyok és Jobbik szavazó.
2020. aug. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
54%

"A Fidesz jellemzően a kevésbé iskolázott, sok esetben vidéki kis falvakban elő réteg pártja, akikről nem gondolnám, hogy érdeklődnek ilyen kérdések iránt, ezért bizonyára jóval kisebb a párt támogatottsága a vegák között, mint a társadalom egészében."


Ebben 2 állítás és 1 következtetés volt:

Az 1. állítás: "A Fidesz jellemzően a kevésbé iskolázott, sok esetben vidéki kis falvakban elő réteg pártja" - ez igaz, a kistelepüléseken, az idősebb és kevésbé iskolázottak körében a fidesz népszerűbb, mint a nagyvárosi, fiatal, diplomások körében.


2. állítás:

a kevésbé iskolázott, sok esetben vidéki kis falvakban elő réteg (..) akikről nem gondolnám, hogy érdeklődnek ilyen kérdések iránt

Szerintem ez is igaz, a vegánok nem tipikusan vidéki, idős nénik...


Szertintem a vegák között erősebb az ellenzék támogatottsága (és kisebb a fedeszé), mint az teljes társadalomban, ami persze nem jelenti azt, hogy nincsenek vegán fideszesek.

2020. aug. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki megosztotta a gondolatait, tapasztalatait a kérdéssel kapcsolatban ;) pacsi
2020. aug. 30. 16:59
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Vegetáriánus vagyok és nem érdekel a politika, nem vagyok benne jártas és nem is akarok az lenni.
2020. aug. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!