Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Melyik vakcinában bízol a...

Melyik vakcinában bízol a legkevésbé?

Figyelt kérdés
2021. jan. 15. 23:18
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
7%

Éppen azt mondom, hogy nagyon-nagyon kevesen tudják saját tudásuk alapján eldönteni a kérdést, a többiek csak azt dönthetik el, kinek a véleményét fogadják el. Én a legkevésbé a politikusokéban bízom, leginkább pedig virológusokéban.

Egyébként pedig könnyű megállapítani, ki a konteós kuruzsló, mert már a megnyilatkozásukból érződik, mindenki érzi. Ezért olyan feltűnőek. Őrájuk sem kellene hallgatni. A "normális" többség csendben van, mert ez a dolgok természete. A hírek sem a jó sztorikról szólnak, mert annak nincs hírértéke. Valamiért olyan az ember, hogy csak a negatív események érdeklik, csak arra kapják fel a fejüket.

Az oltás vs. COVID megbetegedés összehasonlításában pedig egyértelműen a COVID a rosszabb, vagyis inkább azt kell elkerülni, nem az oltást. Tudom, mindenki azt hiszi, majd pont ő ússza meg egészében vagy enyhe tünetekkel, de hát a tapasztalat nem ezt mutatja. Sokkal nagyobb az esély arra, hogy súlyosan megbetegedj COVID-ban, mint hogy bajod legyen az oltástól. A gazdasági-társadalmi következményekről nem is beszélve.

Ha ilyen korlátozó intézkedések mellett is ennyire tele vannak a világ kórházai COVID-os betegekkel, gondoljatok bele, mi lenne, ha sehol semmi korlátozás, óvintézkedés nem lenne.

Még egyszer: elismert szakemberek vagy erőszakosan érvelő konteósok véleményét célszerű elfogadni? Ilyen egyszerű a kérdés.

2021. jan. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
49%

"Ha ilyen korlátozó intézkedések mellett is ennyire tele vannak a világ kórházai COVID-os betegekkel, gondoljatok bele, mi lenne, ha sehol semmi korlátozás, óvintézkedés nem lenne."

Mi lenne? Normálisan élhetnénk az életünket, és kevesebben betegednének meg vagy halnának meg. 2019 márciusától (amikor már bizonyítottan létezett és Európában volt az új koronavírus) 2020 márciusáig ez volt.

2021. jan. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
20%

Te képtelen vagy logikusan gondolkodni!

Hogy állíthatsz ekkora hülyeséget?

Szerinted a maszktól meg a távolságtartástól lesz tüdőgyulladásuk a betegeknek, vagy a vírustól?

Aki még most is tagadja a betegség létezését, az néz, de nem lát.

Elképzelni sem tudom, mivel magyarázza az ilyen, hogy olyan sokan betegek, hogy betelnek a kórházi kapacitások. De nagyon várom már, hogy valaki végre elfogadható, értelmes magyarázatot adjon arra, honnan az a rengeteg súlyos beteg a kórházakban. Mert ott vannak, ezt ép ésszel senki sem tagadhatja. És koronavírusosak, nem valami más bajuk van, mostanra már minden orvos világosan felismeri az erre utaló jeleket a röntgenen, laborokban, tünetekben, mert olyannyira jellemzőek a COVID-ra.


Nyilvánvaló, hogy egy járvány kezdetén még kevesebb a beteg, és eltelik bizonyos idő, amíg olyan sok lesz, hogy az már mindenkinek feltűnik. (Kivéve az olyanokat, mint te vagy.) Meg a vírus is változik, alkalmazkodik, hogy jobban tudjon terjedni, ehhez is idő kell. Biztos, hogy eleinte lassabban terjedt, mint most.

2021. jan. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
67%

"Szerinted a maszktól meg a távolságtartástól lesz tüdőgyulladásuk a betegeknek, vagy a vírustól?"

A maszktól, ugyanis a maszk felülete remek tenyészterület a baktériumoknak, amelyek belélegezve tüdőgyulladást okoznak. Persze a híresen megbízható PCR teszt ezt is covidnak mutatja.

2021. jan. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
31%

Mondom, hogy te semmit sem tudsz!

A maszk belső felületén azok a bacik vannak, amiket te lélegzel ki.

(Na persze, ha te soha nem mosod ki, pár hét használat után már lehet, hogy tényleg megbetegít.)

Viszont, ha mindig tiszta maszkot használsz, és rendszeresen cseréled, a saját baktériumflórádtól nem leszel beteg.

A PCR tesztről pedig fogalmad sincs, ez világosan lejön abból, amit írtál.

Imádom, hogy emberek képesek teljes mellszélességgel hangoztatni a megfellebezhetetlen véleményüket olyan témákban, amikhez semmit sem értenek!

Vagy talán mikrobiológus vagy, esetleg molekuláris genetikus? Az nem elég, hogy annak képzeled magad.

De még így sem válaszoltál arra a kérdésemre, hogy honnan van a sok COVID-os beteg a kórházakban? (Ugye a fenti válaszodat nem tekinted annak?)

2021. jan. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
76%

Az említett baktériumok alapból az orrodban tenyésznek, de nem lélegzed be őket olyan mennyiségben, hogy gondot okozzanak.

A PCR tesztről nem más, mint annak feltalálója jelentette ki, hogy diagnosztizálásra alkalmatlan. Emellett még rosszul is használják. Nem hiszem, hogy megérted, de azért leírom, hátha. A PCR teszt úgy működik, hogy a levett mintában található mikroorganizmusokat tenyésztik, hogy könnyebben kimutassanak belőle valamit, pl. az új koronavírust. Van előírás is arra, hogy meddig kell szaporítani, ámde (az EU-ban legalábbis) ennél jóval tovább szaporítják, ami nagyon sok fals pozitív teszteredményt okoz.

Ezért van a sok "covidos" beteg a kórházakban, akiknek a nagy része valójában maszkbetegségben szenved. De ezt sem várom el tőled, hogy megértsd. Még kezdő troll vagy, igaz? :)

2021. jan. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
0%

Nem troll vagyok, sem kezdő, sem haladó, hanem végzettségemet tekintve molekuláris biológus!!! Nem keveset tanultam a PCR tesztről, úgyhogy rosszul hiszed, hogy nem értem. Azt értettem meg, hogy Neked viszont tényleg fogalmad sincsen róla! A PCR teszt NEM úgy működik, hogy tenyésztik a mintában levő mikroorganizmusokat! Nem tenyésztenek semmit, az egy teljesen más technika!

A PCR-t pedig nem csak mikroorganizmusok kimutatására használják!

Használják például a rákdiagnosztikában, az örökletes betegségek kimutatásában, akár még az apasági vizsgálatokban is. A kórokozók kimutatása csak egy kis szelete az széles körű felhasználásának.

Téged az vitt félre, hogy a PCR során "sokszorozás" (amplifikáció) történik. Ezt nevezed te tenyésztésnek meg szaporításnak. Pont ebből derül ki, hogy valójában fogalmad sincs róla, mit beszélsz. A PCR korunk egyik csúcstechnikája.

Ami meg a maszkot illeti: nem tartod érdekesnek, és az általad állítottak ellen szólónak, hogy elsősorban azok lesznek betegek, akik NEM hordják megfelelően a maszkot, és nem tartják be az előírásokat? Ezt tapasztalom a környezetemben!

Továbbá: sokkal előbb lettek tele a kórházak, mint kötelezővé tették a maszkot! Gondolj vissza a tavaszi Olaszországra! Vagy Svédországra, ahol talán még most sem kötelező, mégis 10x annyi a beteg, mint a szomszédos országokban.

Szóval, te mivel foglalkozol? Mi a végzettséged? Hadd lássuk, mitől érzed magad felhatalmazva, hogy ilyesmiket jelents ki?

2021. jan. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
86%
Molekuláris biológus, aha, persze :DDDD A stílusod alapján még azon is meglepődnék, ha az érettségid meglenne :D
2021. jan. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
28%

Nyugi, megvan, sőt még egyetemi diplomám is van.

De te nem válaszoltál a végzettségedet/foglalkozásodat illető kérdésre. Pedig érdekes lenne abból a szempontból, hogy eldönthessük, kompetens vagy-e vagy sem.

2021. jan. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
80%

Én úgy kaptam el a covidot, hogy állandóan rágtam a sálam, mert hozzámért, és már majdnem a garatomban volt, mert ugye télen jól fel kell öltözni. Legjobn tudásom szerint ezt gondoltam anno. Kis híján fél évig beteg voltam. Ugyanez van a maszkkal is. Össze-vissza nyálazzuk, ami elkerülhetetlen, főleg a mai rohanó világban és ne soroljam tovább.. .

Nekem senki ne mondja, hogy az ott található baktériumtenyészet nem vészes a tüdőmre.

A pici tápszeres tejcsis gyermekeknek nem szabad visszaadni a tejet már egy óra után sem, az a szr még egész nap rajtad van, nem is mosod (és még a média sem szól ennek veszélyességéről, ilyenkor nem számítunk) ne mondd hogy az véd!!! Ha mondod is pont nem érdekel, mert a magam egészsége sokkal fontosabb, és rád hagyom, főjél a levedben a nagy tanulmányaiddal együtt. A többieknek igazuk van. Ja, és semmit nem kell bizonyítaniuk.

2021. jan. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!