Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Most, hogy újra itt szigor és...

Most, hogy újra itt szigor és durvább a járvány, mint eddig a kormány nem akarja odaadni a nyelvvizsgákat? Személy vizsga kilőve.

Figyelt kérdés
2021. márc. 4. 13:08
1 2
 11/17 anonim válasza:

Egyébként nekem is furcsa, de hát ez van sajnos. Nem a nyelvtanulással van bajom, mert szeretek ezzel foglalkozni, hanem inkább az, hogy kötve van a diploma kiadásához a nyelvvizsga, ami ráadásul nem is feltétlen mutat nyelvtudást..


Számtalan embert ismerek, akik megszerezték a nyelvvizsgát, de nem bírnak megszólalni sem. Én is voltam ilyen helyzetben az angol B2 után, kínos volt megszólalni. Angolból azóta van egy felsőfokúm, az az egyik nyelvvizsgám amit diplomához számíttatok be. Napi szinten használom is most már, korábbi munkahelyemen teljesen angol volt a munkanyelv, ott se 1 hónapot voltam. De hát nem elég :D a második nyelvem meg orosz, amit bár nagyon szeretek és örülök, hogy értek valamennyire egy ilyen nyelven is, csak ne ez legyen már a diploma útjában. Tudom-tudom, "tudtam a követelményeket amikor idejöttem", de a fene se tudta, hogy ennyire nem tud beleférni a 2.nyelvvizsga letétele a tanulmányok és munka mellé. Természetesen addig küzdök amíg meg nem lesz, mert hát diploma miatt kell. Addig is a szerencsétlen kiváló minősítésű diplomám kiadása még várat magára egy kicsit. 😅

2021. márc. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Megértelek utlsó, nekem meg doktori avatásom lenne a barátaimmal, s nagyon fáj, hogy 5 év után nem vehetem át, pedig én is nagyon jó tanuló vagyok. A másik meg, nekem is röhögve mondják a többiek, hogy csak magántanárrral csinálták meg, meg volt, aki azt is mondta, hogy egyáltalán nem emlékszik már a nyelvre, pedig ez az angol :D Nekem németből kéne, csak egyetem mellet szörnyen nehéz rámenni :/
2021. márc. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
12: Nekem meg lenne más dolgom is. Hasznosabbat is tanulhatnék, mint azt hogyan kell kertészkedni....(angolul) :D
2021. márc. 7. 11:31
 14/17 anonim ***** válasza:
Nagyon örülnék, ha megkaphatnánk a diplomát nyelvvizsga nélkül is, mert nagyon nehéz ebben a bizonytalanságban még arra is készülni. Nekem is a doktori avatásom múlik rajta. Nem gondoltam volna, hogy ilyen káosz lesz a végzős évem. Mikor még tervezgettem, azt hittem, hogy szépen, nyugodtan és kiszámíthatóan, mindent meg tudok majd csinálni időre.
2021. márc. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Melyik szak?😔 Én is így vagyok vele sajnos, ráadásul az egyetemet is nagyon nehéz mellette vinni.(12es vagyok)
2021. márc. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Általános orvosi. Egyszerre diplomamunka, szigorlatokra tanulás plusz a kirendelések miatti bizonytalanság. Úgyhogy ez a nyelvvizsga csak púp a hátamon. Nagyon bántana, ha emiatt ennyi év szenvedés után nem lenne diplomaosztóm.
2021. márc. 12. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
16: Főleg, hogy orvos hiány van. Rettentően .....
2021. márc. 12. 03:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!