Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért szavaztál a FIDESZ-re?

Miért szavaztál a FIDESZ-re?

Figyelt kérdés

10-ből 7 ismerősöm azt mondta, az ellenzékere szavaz, 1 a Fideszre, 1 nem tudom, hogy kire szavaz, 1 meg nem megy el. Ahol a szavazatokat számoltam, ott toronymagasan az Összefogás nyert (Bp).

Mégis 4 éve is, és most is 2/3-dal nyer a Fidesz. Szeretném őket megérteni, h mi jár a fejükben, hogy MIÉRT a Fideszre szavaznak.

Tényleg jó nekik ez, ami van?

Mi lehet az oka, hogy Budapestet egyértelműen az ellenzék nyeri mindig, míg vidéken a Fidesz.


Lehet, h tudnak valamit, amit én nem tudok. És most itt nem arra vagyok kíváncsi, h há' inkább a fidesz,mint a Gyúcsány... ha ezzel nyert, akkor az nagyon szomorú. Elképzelni nem tudom, h hogyan lehet úgy elmenni szavazni, h nem tájékozódunk.

Hogy nem olvassuk el a pártok programjait, nem nézünk/hallgatunk meg riportokat az elejétől a végéig

.. stb.

Olyan érzésem van, mintha a vidéki emberek egy másik világban élnének, mint mi Budapesten. (És a családom vidéki, de ők sem a Fideszre szavaztak.) Tényleg ennyire jó nekik most?



2022. ápr. 4. 08:25
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Mert nem akarom, hogy Magyarország eltűnjön, mint amit Soros szeretne.
2022. ápr. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Azért mert rühellem a fideszt és szeretném ha az összes szar meg fős amit megalkottak az ő nyakukba folyna vissza és nem a normális pártokat tenné tönkre.
2022. ápr. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
Mert nem szerettem volna a frontra menni, ennyi.
2022. ápr. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Én egy dolgot nem akkarok(lehet leppntozni):

Túlságosan liberalista kormányt..

Ami liberális az LMBTQ-val...

Na ezt nem akarom.

2022. ápr. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%

Mert megállította Brüsszelt.


Meg lehet nézni a térképet...


Szívesen!

2022. ápr. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%

Kedves kérdező, az a helyzet, hogy szembejött a VALÓSÁG!!

Nincs itt diktatúra, egyre jobban élnek az emberek! Ti ezt tényleg nem látjátok? Ti Inkább az ilyen Gyurcsányoknak hisztek? A Jakab, MZP, Karácsony felé" politikusok" telehazudták a fél világot, de leginkább a ti agyatokat...

A másik, gyűlölettel nem lehet már nyerni! A baloldalon pedig a ti Orbánfóbiátokra épít, már 8 éve minimum.

Ha egyszer nyerni akartok, új ellenzék kell, a fenti politikusokat pedig kergessétek el jó messzire, mert velük biztos buktok...én szóltam!!

2022. ápr. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Ezerszer leírtuk már, hogy amíg Gyurcsány ott van, és MZ vezeti a listát, addig tuti bukó lesz a dolog. Aki egyszer elkúrta, azt nem szabad odaengedni még egyszer, mert újra elkúrja. Se a családját, se a haverjait nem szabad odaengendi, mert azok is elkúrják majd. Senki nem hitte el, meg trolloztak, hát most meg lehet nézni.
2022. ápr. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Mert ezekben a vészterhes időkben nem kellenek a tisztogatások, ami elkerülhetetlen lett volna egy kormányváltással. Az ellenzék a NER lebontását ígérte, tehát megint a feje tetejére állt volna az ország, amíg ki nem takarítják az összes fideszes intézkedést és embert. Ugyanezt csinálták a fideszesek 2010-ben és akkor egy évig nem volt rendes hivatali munka sem, mert kivágták az összes szakembert a hivatalokból.

A másik ok a Jobbik, nem kellett volna közösködni a lámpavasas bandával. Még csak ki se pucolták a pártot rendesen, ilyenekre meg soha nem szavazok. Ezek a liberális oldalon? Ne már. Mi a következő, beveszik a MHM-t is ha eleget mea culpáznak?

2022. ápr. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
63%

A közmédia jut el mindenkihez. Az ellenzék szerda reggel 7:54-kor kapott benne 5 percet. Szerintetek hányan nézték?

Mindenkinek ajánlom az ,,Öt lecke a hazugság felszámolásáról" filmet. Kérlek titeket, ne akarjátok rögtön baloldali hazugságként felfogni, legyetek már nyitottabbak. Az ellenzék üzenetei nem érték el azokat, akik nem keresték, és aki bigottan fideszes, az fixen nem nézett utána, milyen más jelöltek vannak. Akik csak a fideszes propagandát hallgatták, elgondolkoztak azon, hogy vajon aki le akarja váltani Orbánt, mi a francért kampányolna azzal, hogy Indiába küldené szemműtétre az embereket? Ilyet racionális ember nem mond, ha meg akarja győzni az embereket és az ellenzék se teljesen hülye. Akik esetleg tájékozódtak is valamennyire, elbizonytalaníthatta őket, hogy a fidesz állandóan az ellenzék szidalmazását fújta. Arról beszélt, hogy mennyire lesz rossz, ha az ellenzék kormányoz. Érdekes, hogy arról viszont nem, hogy mi lesz, ha ők. Azt elmondta, hogy az ellenzék megszüntetné a rezsicsökkentést (pedig MZP több helyen nyilatkozta, hogy nem, áttérne zöld energiára, amivel nem az állami támogatásokat szüntetné meg, hanem el akarja érni, hogy kevesebb támogatás és környezetszennyezés legyen, de attól te nem fizetsz többet a rezsidre) és katonai segítséget adna Ukrajnának (ami amúgy nem azt jelenti, hogy kiképzetlen katonákat küldene, hanem pl. hogy engedi, hogy az országon keresztül szállítsanak fegyvereket, mert basszus itt vagyunk a szomszédban és a nato esetleg besegítene, hogy megálljon a háború). Amilyen válság jön, simán lehet, hogy Orbán tényleg rezsicsökkent és fegyverszállítás így is lehet. Nem beszélt a független sajtóval, csak a szavazás napján engedett a közelébe olyanokat, akik nem kormányközeliek, akkor is kitért a kellemetlen kérdések elől mondván, ezekkel majd a megválasztása után foglalkozik. Hogy lehet annyira fontos egy kormányfőnek a saját hatalma, hogy nem is foglalkozik az országát érintő aktualitásokkal? A fidesz az érzelmekre akart hatni, az ellenzék észérvekkel jött. A fidesz a félelemre és a gyűlöletre építette a kampányát, az ellenzék a változásra és egy jobb világ ígéretére. Hát úgy tűnik, az előbbi erősebb, mert az embereket nem érdekli, hogy milyen világban élnek, amíg csak az egyik oldal (hazug) véleménye ér el hozzájuk.

Tudjátok, hogy a fidesz összesen több, mint kétszer annyit költött a propagandájára, mint a megszabott keret? Hogy olyan államháztartási hiány van már most, hogy év végéig korrupció mellett nem lehet kikozmetikázni? Kikkel fogják vajon kifizettetni azt a sok hiányzó lovettát? Amikor az emberek örülnek a fejüknek, hogy 10k-t kaptak egy x-ért, miért nem gondolkodnak el azon, hogy azt a pénzt majd valami úton-módon úgyis vissza fogják velük fizettetni? És még infláció is van. Itt most bármilyen kisember bármennyit kap, az nem javít a helyzetén, hanem csak visszahozza arra a szintre, amin volt, vagy még arra se.

Kíváncsi vagyok, Orbán hogy fogja ezt kezelni, mert ezekről ő egy kanyit nem beszélt. ,,Majd a választások után". Na akkor villantson, ha annyival ügyesebb, mint bárki más. A háborús kommunikációjával elérte, hogy ma már szinte mindenki utál minket, az EU nem fog pénzt adni.

Szóval gyűlölet kívül, gyűlölet belül. Ennyit kaptunk a kampányidőszakban. Nekem ez a legfájóbb. Annyira szeretnék egy olyan országban élni, ahol az emberek toleránsak, elfogadók, nyitottan fordulnak a másikhoz. És nem csak azt mondják vissza, amit egy terrortörpe mond, a mocskolódást, utálatot. Sokkal kevesebb mentális beteg lenne az országban. (Nehogy valaki ezt úgy vegye, hogy leőrültezek valakit, csak pl. nem lenne annyi depressziós gyerek, akit megaláznak a szexualitása miatt vagy egyszerűen csak akut szorongása van bullying miatt. A szó tényleg nagyobbat üt, mint egy kéz. Orbán pedig belénkplántálja, hogy nonstop egymást verjük.)

Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett és sajnálom, ha bárkit megbántottam, nem az volt a célom. Nem bánom, ha lepontoztok. Elkeseredett magyar fiatal vagyok és jól esett kiadni a csalódásomat, amiért most 4 évig megint nő a lemaradásunk a fejlettebb országoktól. És úgy tűnik, egy békés, szeretetteljes jóléti állam képe továbbra is csak egy utópia marad.

2022. ápr. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
29%

9# es... tudod szép hosszú ELLENZÉKI PROPAGANDA szöveget írtál.

Nem hiszitek el, hogy amíg ebben ringatjátok magatokat, mindig bukó lesz!!!

Ez a tipikus minden és mindenki hibás, de hogy magunkban keressük a hibát esetleg, az nem megy.

2022. ápr. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!