Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A Fidesz rajongóitól kérdezem!...

A Fidesz rajongóitól kérdezem! Az, hogy a Fidesz jogi úton leválthatatlan, szerintetek ez normális dolog? De kifejtem mire gondolok.

Figyelt kérdés

Nemrég láttam egy riportot a YouTube -on arról beszélgettek, hogy írtak egy könyvet, mégpedig jogász emberek. Azt csinálták, hogy végig vették a mai jogszabályokat / törvényeket és a könyvben szépen le van vezetve, hogy gyakorlatilag akkor is a Fideszé a hatalom, ha valami csoda folytán elvesztenék a választásokat. Tehát a Fidesz jogi úton egyszerűen leválthatatlan! És az is elhangzik a riportban, hogy jogászként, nekik nagyon nehéz volt leírni azt, hogy egyszerűen nincs más mód! Csakis az, ha erőszakot alkalmazna a nép. Mert másképp nincs esély a Fidesz leváltására.

Ezek után kérdezem én: szerintetek még mindig demokráciában élünk? Ha már több jogász is azt mondja, hogy normális jogi úton nincs esély egy párt leváltására?



2023. máj. 20. 11:49
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
16%

"akkor is a Fideszé a hatalom, ha valami csoda folytán elvesztenék a választásokat."


Akkor elismerik ők is hogy ha az ellenzéki képviselőjelöltek több szavazatot kapnak mint a fidesz jelöltjei akkor a jelenlegi ellenék alakíthat kormányt.

A parlamenti többség megváltoztathatja a jelenlegi törvényeket ezzel át tudja szabni a hatlami struktúrát.


Arról pedig végképp nem a fidesz tehet hogy ekkora balf-sz az ellenzék.

2023. máj. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
16%

"Nem emlékeztet ez titeket valamire?"


De, az MSZP/SZDSZ idejére, amikor olyan liberális volt a bíróság, hogy bizonyos védett népcsoport gyakorlatilag bármit elkövethetett, a nehéz gyermekkora, meg a drogtól való befolyásoltság miatt. Napi szinten sulykolták az állami médiában, hogy milyen rasszisták és rosszak vagyunk, Mohácsi Viktória és társai fröcsögését adták fő műsoridőben nap mint nap. Ha 41 vagy, ezeket átélhetted, de nyilván téged nem zavart, mert ez a kívánatos számodra. Hát nekünk meg nem!


Kb 10 év kellett mire ez a közeg kikopott az államhatóságokból, de sajnos még mindig fellelhetők nyomokban! És pontosan ezeknek az embereknek a helyére ültek be a fideszesek.


Szóval lehet most sírni, kedves lipsik, titeket meg az nem zavart, amikor a másik oldal ásta be magát!

2023. máj. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:
Jól van 20 -as mielőtt tényleg felforrnál itt nekem. Akkor most lépjünk túl a tanult jogászokon, és lépjünk túl azon is, hogy szerinted, ami van az rendben van. Térjünk vissza az alap kérdéshez. Személy szerint szerinted hogyan lehetne leváltani a Fideszt? Tudom, hogy te nem váltanád le, na de most mégis. Leváltható? És ha igen, akkor hogyan?
2023. máj. 20. 13:32
 24/43 anonim ***** válasza:

Ezt hallgasd végig és írd meg véleményed.


[link]

2023. máj. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
40%

"Leváltható? És ha igen, akkor hogyan?"


Több szavazatot kell szerezni a választókörzetekben.

Ehhez jó jelöltek kellenek. Mellesleg meg kellene kérdezni az embereket hogy a többség milyen országban szeretne élni.

Aztán ha kiderül hogy az a politikai irányvonal amit az ellenzék kínál nem kell a választóknak akkor az ellenzék két dolgot tehet.

Tudomásul veszi hogy nincs igény a politikájukra vagy változtat az irányvonalon.

2023. máj. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:
Ok 24 es látod ez a külömség! Én most megígérem így látatlanban, hogy megnézem bármi is ez a videó és ha megnléztem meg is írom a véleményem.
2023. máj. 20. 13:42
 27/43 A kérdező kommentje:
uh 24 -es. ez 1,5 óra de megnézem
2023. máj. 20. 13:45
 28/43 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

De ha nem leváltható, akkor minek probálkozik az ellenzék?


Meg eleve a FIDESZ minek ugrál szavazáskor?

2023. máj. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%

És az EU ezt miért nem hozta fel?


Miért csak egy ellenzékiekből álló jogász csoport foglalkozott ezzel?

2023. máj. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:

„De, ha nem leváltható, akkor minek próbálkozik az ellenzék?

Meg eleve a FIDESZ minek ugrál szavazáskor?

Szerintem ezekre a válasz egyszerű: A Fidesz azért ugrál szavazáskor, mert bár törvényesen nem leváltható, de fél a népharagtól. Konkrétan attól, hogy majd kaszával meg kapával megy a nép ellenük.


Az ellenzék meg azért próbálkozik, mert most ismerje be, hogy nincs más esély csak a kasza meg a kapa? Egy politikus sem teheti ezt…legalábbis itt errefelé nem.

2023. máj. 20. 15:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!