Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Okok a maradásra, külföldi...

Okok a maradásra, külföldi munkák lepasszolására? Miért tennéd?

Figyelt kérdés
Írtam kíváncsiságból egy kérdést jóval korábban és azt tapasztaltam, hogy a válaszadók többsége nem tud továbblépni gondolati szinten egy vonalon. Konkrétan arra gondolok, hogy okokat mondjon az itt élő ember arra, hogy miért ne vállaljon külföldön munkát? Miért maradjon itt, ilyen feltételek mellett? Sokan az "ez a hazám" "itt élnek a rokonaim, édesanyám" stb választ adták. Amivel önmagában nincs is baj, sőt helyes is egy szintig!!! A megélhetés, jövőkép, minőségibb élet (tartalmasabb minőség ) azért gondolom senki számára nem lényegtelen. Sőt az sem, hogy segélyekből, törvénytelen üzletekből jobban élnek, mint te a munkádból. Arra lettem, vagyok kíváncsi, hogy az utóbbi pár évtized milyen hatással volt az életcélok tekintetében az emberekre? Milyen jövőt látsz idehaza, mennyire érzed úgy, hogy az államod megbecsül téged, lehetőséget kapsz arra, hogy túlzott erőlködés nélkül felnevelhess 2-3 gyereket (minőségi nevelésre gondolok, amikor a gyermeből értelmes, hasznos tagja lesz a társadalomnak stb) Mert ugye tény, hogy van kb 3-5 évünk és ha nem születik elég magyar gyermek, (nem magyar állampolgár!) vissza fordíthatatlanul fogyásnak indulunk. Milyen pro és kontra okokat látsz idehaza a minőségibb életre szélesebb társadalmi rétegekre vetítve a közeljövőben?
2010. okt. 17. 17:33
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
52%
Mert nem vagyok hajlandó idegen korcsokat kiszolgálni. És mielőtt jönnél a dehát itthon is a külföldieknek dolgozol, csak kevesebbért dumával, hát nem. Asztalos vagyok és a lakossági megrendeléseket csinálom szigorúan csak magyaroknak. Az már más kérdés, hogy lehet a megrendelőm épp teszkó vagy Audi alkalmazott, de tőlem nem a teszkó vagy az audi rendel.
2010. okt. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
82%

azt hogyha te elmész innen több lehetőség marad nekem! :D

Te kérdezted én meg adtam egy lehetségest választ!

2010. okt. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

"minőségi nevelésre gondolok, amikor a gyermeből értelmes, hasznos tagja lesz a társadalomnak"


Fura ezt olyantól hallani, aki épp arról beszél, hogy váljunk ki abból társadalomból, hagyjuk el, amely felnevelt és épp annak ne legyünk hasznos tagjai.


Ha mindenki elmegy, itt sosem lesz jobb. Ez a hely ajándék, amiből a legtöbbet kell kihoznunk, nem pedig egyszerűen eldobni. A vonalat pedig, aminek az átlépéséről beszélsz, nagyapáink vérével festették fel. Ne vesszen kárba.

2010. okt. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
72%

"Fura ezt olyantól hallani, aki épp arról beszél, hogy váljunk ki abból társadalomból, hagyjuk el, amely felnevelt és épp annak ne legyünk hasznos tagjai. " Részben igaz amit írsz, de engem a szüleim neveltek fel és nem a társadalom :D

akkor már rég tömeggyilkos lennék XD

2010. okt. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Jé! Én is asztalos vagyok. És én is sok sok kisembernek dolgozom. Tudom mi a helyzet. Csak a kérdés, hogy a sok sok kisembernek meddi lesz még pénze arra, hogy a hazai megmaradt asztalosokat ki is tudja fizetni. Adócsalás, nemszámlázás nélkül nem tudod fenntartani a kiadás-bevétel egészséges egyensúlyát. Sok sok év múlva érték lesz a szakmunka idehaza, de addig is meg kellene élned ugye? Én konkrétumokat szeretnék végre hallani, véleményeket és nem beszólásokat. Úgy látszik, hogy ezen az oldalon is csak az üres szövegek mennek, sokszor ugyanazok az arcok írnak kapásból a friss kérdésekre. Szóval hogyan is látjátok idehaza a szakmai egyensúlyt, hogyan lehetne egészséges fizukat megalkotni a termelő szakiparnak? A kint élő legcsóróbb rokonom is más -felfogásról- beszél. Hozzáállásról stb. Ami idehaza még hiánycikk. Persze jó volna látni virágozni ezt a szép országot, de mindíg jönnek akik a friss sarjakat azonnal lekaszálják.
2010. okt. 17. 17:58
 6/31 anonim ***** válasza:

"Arra lettem, vagyok kíváncsi, hogy az utóbbi pár évtized milyen hatással volt az életcélok tekintetében az emberekre? "Milyen jövőt látsz idehaza, mennyire érzed úgy, hogy az államod megbecsül téged, lehetőséget kapsz arra, hogy túlzott erőlködés nélkül felnevelhess 2-3 gyereket (minőségi nevelésre gondolok, amikor a gyermeből értelmes, hasznos tagja lesz a társadalomnak stb) Mert ugye tény, hogy van kb 3-5 évünk és ha nem születik elég magyar gyermek, (nem magyar állampolgár!) vissza fordíthatatlanul fogyásnak indulunk. Milyen pro és kontra okokat látsz idehaza a minőségibb életre szélesebb társadalmi rétegekre vetítve a közeljövőben?"


Nos olvass szociológiai kutatásokat és megtudod :P

Ez nem csak itt Magyarországon probléma!

Kicsit leegyszerűsíted a világot nem gondolod?

2010. okt. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

"Részben igaz amit írsz, de engem a szüleim neveltek fel és nem a társadalom :D

akkor már rég tömeggyilkos lennék XD"


Nevelést az iskolában is kapsz, és bármilyen jómódú vagy, az állam valami kis pénzzel mindenképpen támogatja a családod (iskolakezdési támogatás, kedvezményes utaztatás, családi pótlék, ingyen oktatás, esetleg ösztöndíj... stb.).

Persze nem csinálja épp a legjobban, de próbálkozik :)

2010. okt. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
90%
Pont aktuális a kérdésed.Az én férjem,most külföldre dolgozni,mert az itthon bérekből nem tudunk egyről a kettőre jutni.Lakáshitelünk van,az én fizum csak arra megy el.A párom építőiparban dolgozott,de a kedves vállalkozók(több is)nem voltak hajlandóak bejelenteni.Így mi fizettük a tb is.Fizetés időben nem volt,mert egyéb okokra hivatkoztak,nagy ritkán egybe kapta meg.Számlákkal folyamatos elmaradás stb.Gyerekünk nincs,mert nem merek vállalni ilyen feltételek mellett.Ez csak egy példa a sok közöl.Amikor munkanélküli lett,nem kapott egy forintot se,mert túl jól élünk,az én 70.000ft-os fizetésemből 65.000ft hitel,meg ilyen apróságok.Szóval kapott egy lehetőséget külföldön,szakmájában.Egy percig nem gondolkoztunk rajta,én maradtam ő ment.Így 1 év alatt kifizetjük a lakáshitelt és élhetünk nyugodtan itthon ahol születtünk!
2010. okt. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Egy pillanat Hölgyek, Urak!


Én egy kérdést tettem fel, hogy a hétköznapi ember véleményét és nem a beszólását olvassam el. Hidd el, hogy engem is zavar ami itt megy. Főleg az építőipar faipari részén látom, hogy milyen lehúzások mennek. Nem az állam (nem csak) hanem a nagyobb, tőkeerős vállalkozások húzzák le főként a jó szakembert a melóst aki a fizatésének sokszor a 10x-ét is megkeresi. A legnagyobb zsivány, sokszor az a vállalkozó aki a pénzért szarik az Ősök vérére és a sajátját csapja be. nincs egyetlen konkrét törvényi intézkedés, mely megvédené, érdekelté tenné a jó szakembereket a hazai munkahelyeken. Így a jó melós (mivel ő is emberi lény,vágyik a boldog életre) szeretne jobban élni. Így vagy kifelé vagy kint fog dolgozni. Aztán sokakat a honvágy visszahoz és az ott megszerzett tőkét HAZA hozza. Mert másként nem megy. Jelenleg nincs MAgyarországnak olyan céltudatos, kiforrott rendszere, mely önmagát meg tudná védeni. ennek a mellékterméke a szakmai és egyéb elvándorlás. Ez valóban összetett dolog, amit nem lehet csak úgy leegyszerűsíteni. De ugye nem 50 oldalast kérdést vártatok. No várnám az értelmes, építőjellegű hozzászólásokat.

2010. okt. 17. 18:15
 10/31 anonim ***** válasza:
0%

"A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:06"

Ez hol érdekel bárkit is?

2010. okt. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!