Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Okok a maradásra, külföldi...

Okok a maradásra, külföldi munkák lepasszolására? Miért tennéd?

Figyelt kérdés
Írtam kíváncsiságból egy kérdést jóval korábban és azt tapasztaltam, hogy a válaszadók többsége nem tud továbblépni gondolati szinten egy vonalon. Konkrétan arra gondolok, hogy okokat mondjon az itt élő ember arra, hogy miért ne vállaljon külföldön munkát? Miért maradjon itt, ilyen feltételek mellett? Sokan az "ez a hazám" "itt élnek a rokonaim, édesanyám" stb választ adták. Amivel önmagában nincs is baj, sőt helyes is egy szintig!!! A megélhetés, jövőkép, minőségibb élet (tartalmasabb minőség ) azért gondolom senki számára nem lényegtelen. Sőt az sem, hogy segélyekből, törvénytelen üzletekből jobban élnek, mint te a munkádból. Arra lettem, vagyok kíváncsi, hogy az utóbbi pár évtized milyen hatással volt az életcélok tekintetében az emberekre? Milyen jövőt látsz idehaza, mennyire érzed úgy, hogy az államod megbecsül téged, lehetőséget kapsz arra, hogy túlzott erőlködés nélkül felnevelhess 2-3 gyereket (minőségi nevelésre gondolok, amikor a gyermeből értelmes, hasznos tagja lesz a társadalomnak stb) Mert ugye tény, hogy van kb 3-5 évünk és ha nem születik elég magyar gyermek, (nem magyar állampolgár!) vissza fordíthatatlanul fogyásnak indulunk. Milyen pro és kontra okokat látsz idehaza a minőségibb életre szélesebb társadalmi rétegekre vetítve a közeljövőben?
2010. okt. 17. 17:33
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Külföldre menni idős vagyok már.

Itt pedig nincs jövő, - nem véletlenül nem gondoskodtam utódról.

Egy ilyen mentalitású emberekből, vezetőkből álló "ország" nem méltó arra, hogy utóddal járuljak a közös jövőjéhez.

Leélem az életem, aztán "roló".

2010. okt. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Én angolt tanulok az egyetemen minorban. Angol a kulcs, ha kiválóan beszélem és emellé egy hasznos diplomám van, akkor irány nyugat. Nem tudnék egy okot sem felhozni a kimenetel ellen. Ha esetleg itthon is maradok, akkor csak akkor, ha sikerül olyan távmunkát találni, ami nem kényszerít a távozásra. Maradnék én, de nekem fontosabb az, hogy az egy szem életemet lehetőleg kellemes körülmények között éljem le, állandó árral szemben úszás és vért izzadó küszködés nélkül, mint hogy holmi lokálpatrióta életideálokat hajszoljak a végtelenbe. Volt szerencsém járni külföldön és ott sem fenékig tejfel az élet, különösebb illúzióim nincsenek. De összességében jobban élnek, mint itt akkor is.
2010. okt. 20. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Vakamilyen oknál fogva a maradiak azt gondolják, hogy az akinek megfordul a fejében, hogy elmenjen, vagy itthonról külföldre dolgozzon az valamiféle hazaárulást vagy az Ősök nem tiszteletének bűnét követi el. (Kossuth-Széchenyi akkor mit tett, reform?, árulók voltak, mert a változás útjára léptek?) A nagy változások mindig úgy történtek, hogy az emberek akartak változtatni. Itt nem az a fő kérdés, hogy elmegyünk e vagy maradunk, hanem, hogy változtatni akarunk e tömegesen? A fiatalabb generációban nagy az igény a változásra és sajnos a kialakult (kialakított körülmények) arra ösztökélik Őket, hogy menjenek. És a kérdés kiírásának lényege pontosan ez akart lenni. Látható, hogy főleg fiataljaink azok, akik ha kell nem fognak szórakozni a mindenkori rendszerrel, hanem egyszerűen csak azt fogják mondani tömegesen, hogy "rendben, akkor megyek, mert jó szakmám, diplomám, nyelvtudásom van, minek szórakoztok velem" És ez mutatja, hogy mennyire színjáték az, amit itt változás címszó alatt folyik. Változás majd akkor lesz, ha pártállástól függetlenül felelőssé tesznek bármely munkahelyen, parlamentben, iskolában egy vezetőt, hogy hogy merte ezt megtenni?!, miért nem adta ki a szabadságot, miért alázta meg az alkalmazottat, miért élt vissza hivatali hatalmával stb. De jelenleg állami hivatalokban megy ez a játék, így a fiatal, szakképzett munkaerő el fog menni ha teheti. Persze nem tejfel odakünn sem, de jó végzettséggel, hozzáállással van jövőkép, esély arra, hogy jobban boldoguljon az illető. Ezen illene mindenkinek elgondolkodnia egy kicsit....
2010. okt. 20. 08:35
 24/31 anonim ***** válasza:
Ha változás lesz is az nem mostanában,hanem évtizedek múlva.Csodálkoznak,hogy csökken a népesség,de az nem nézik hány ember él létminimum alatt,nincs munkája,nincs lakása.Nem becsülik meg a szakmunkát,vagy nagyon ritka.Itt állam vezetőinek össze kellene fogni és valóban azt nézni mire van szüksége az embereknek,mert ha nem akkor nem sokan maradnak ebben az országban.Sok embert ismerek akik nagyon fiatalok és már külföldre készülnek,és sokan vannak akik kint vannak és nem gondolkoznak azon,hogy hazajönnek.A fiatalok is látják,hogy itt nincs maradás,nincs megélhetés,munkalehetőség.
2010. okt. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Én lécelnék le amint lehet (hogy kapcsolódjak az asztalos munkához). Ami itt megy az egyszerűen nevetséges. Szinte bármely szomszédos országba jobb a helyzet, ennek utána lehet nézni. Nekem van egy nemzetközileg elismert végzettségem, amint végzek ezzel a másik okj-s képzéssel megyek is külföldre, mégha csak az EU-n belül is.

Nyilván megértem, hogy fenn kell tartani a magyar népet, stb. De ilyen feltételek közé nem szívesen vállalnék gyereket. Az a baj, hogy attól magyar valaki, hogy 80ezret keres és nem 300ezret bárhol máshol ugyanazért a munkáért. Lehet, hogy untig ismételt ez a magasabb fizetés téma, de sajnos így van. :(

2010. okt. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
53%
hát szerény véleményem szerint az ország legnagyobb problémája az h minden második ember képes eldobni a barátait és családját a pénzért.
2010. nov. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
50%

„mennyire érzed úgy, hogy az államod megbecsül téged”

Külföldön egy bevándorlót jobban megbecsül az állam, mint az adott nemzethez tartozó embert, ilyen a neoliberális felfogás.


„Mert ugye tény, hogy van kb 3-5 évünk és ha nem születik elég magyar gyermek, (nem magyar állampolgár!) vissza fordíthatatlanul fogyásnak indulunk.”

Nem visszafordíthatatlan, egyébként már évtizedek óta fogyásnak indultunk.


A visszafordíthatatlan az, hogy Európát afrikai és ázsiai népekkel telepítik be, mert visszaküldeni ugye nem lehet őket. Ellenben szapora népekről van szó, a népességfogyás miatt biztos nem kell aggódni. :|

2010. nov. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
69%
nem követ el hazaárulást az aki kimegy. csupán egy jobb életet szeretne. vagy ez bűn? bocs hogy élek baz..eg többet nem fordul elő
2010. nov. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Itt nincs apelláta,oda kell menni ahol betudja az ember tömni a pofáját!Én azért nem fogok az ősök kedvéért itthon maradni,hogy 80 ezer ft-ból nyomorogjak!Ráadásul ott kint megbecsülnek és még normális fízetést is kapok cserében!

De akinek van,vagy lenne lehetősége és nem megy,az meg is érdemli hogy éhen dögöljön!Mert itt semmi nem lesz jobb,ebbe a pusztulatba!Sajnos 1 hónap múlva én is itt hagyom szeretett hazámat,de hát ez van!Nem szeretnék éhen halni és szeretnék családot is,de abből a pénzből még csak gondolat szinten se merem megvalósittani!

2010. nov. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

„Én azért nem fogok az ősök kedvéért itthon maradni,hogy 80 ezer ft-ból nyomorogjak!”


Azért nem mindenki 80 000-ből nyomorog. Egy fiatalnak van lehetősége ennél jobb bérszínvonalra is, és most nem 81 000 Forintra gondoltam.


„Sajnos 1 hónap múlva én is itt hagyom szeretett hazámat,de hát ez van!”

Megható, de gyanítom hogy azért nem megy olyan nehezen a dolog.

2010. nov. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!