Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Okok a maradásra, külföldi...

Okok a maradásra, külföldi munkák lepasszolására? Miért tennéd?

Figyelt kérdés
Írtam kíváncsiságból egy kérdést jóval korábban és azt tapasztaltam, hogy a válaszadók többsége nem tud továbblépni gondolati szinten egy vonalon. Konkrétan arra gondolok, hogy okokat mondjon az itt élő ember arra, hogy miért ne vállaljon külföldön munkát? Miért maradjon itt, ilyen feltételek mellett? Sokan az "ez a hazám" "itt élnek a rokonaim, édesanyám" stb választ adták. Amivel önmagában nincs is baj, sőt helyes is egy szintig!!! A megélhetés, jövőkép, minőségibb élet (tartalmasabb minőség ) azért gondolom senki számára nem lényegtelen. Sőt az sem, hogy segélyekből, törvénytelen üzletekből jobban élnek, mint te a munkádból. Arra lettem, vagyok kíváncsi, hogy az utóbbi pár évtized milyen hatással volt az életcélok tekintetében az emberekre? Milyen jövőt látsz idehaza, mennyire érzed úgy, hogy az államod megbecsül téged, lehetőséget kapsz arra, hogy túlzott erőlködés nélkül felnevelhess 2-3 gyereket (minőségi nevelésre gondolok, amikor a gyermeből értelmes, hasznos tagja lesz a társadalomnak stb) Mert ugye tény, hogy van kb 3-5 évünk és ha nem születik elég magyar gyermek, (nem magyar állampolgár!) vissza fordíthatatlanul fogyásnak indulunk. Milyen pro és kontra okokat látsz idehaza a minőségibb életre szélesebb társadalmi rétegekre vetítve a közeljövőben?
2010. okt. 17. 17:33
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
igen akár kereshet 200ezret is amiért külföldön megkapja a 600ezret minimum. igaz, hogy drágább is ott az élet de nem háromszor!
2010. nov. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!