Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ismeri ezt a könyvet? Vélemény...

Ismeri ezt a könyvet? Vélemény? A manipuláció tudománya - Kivaghy Krisztián by KLiFF. Pdf

Figyelt kérdés

Sok szeretettel ajánlom mindenkinek.

Remélem, hogy átüti a blosevik szoc ultranacionalist szélsőséges brezsnyevik államháztatásbevételedik szemléletet.

Ha nem ismered

Google Search: "A manipuláció tudománya - Kivaghy Krisztián by KLiFF.Pdf" valahol az első 5 találatban biztos indirekt módon megtekinthető.

Ha esetleg megtetszik majd támogasd az írót. Ha még él.


2010. nov. 6. 15:19
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Na szíveim...


08:09

"bolsevik,szoc"


Nem így értettem, hanem azt a szófelhőt írtam oda amit az emberek feleslegesen hajtogatnak, vagy legalábbis látszatfontossága van csupán évtizedek óta. De te kb azt se tudod mire válaszoltál. Viszont a semmit érő szófelhőből úgy kiemeltél kettőt és körbeharapdáltad nekem, hogy majd leestem a röhögéstől a székre. Pont ezeknek a szavaknak hajtogatásától nem változik semmi és megpróbálsz engem is belevonni ebbe az értelmetlen beteg kis játékba? Köszi de ma inkább nem megyek bele.


Sebaj azért azt tudod te is, hogy mi van a könyveben egyből, főleg anélkül, hogy kinyitottad volna, és azt is, hogy semmi újat nem nyújthat, mert

"minden párt manipulálja a közvéleményt. Ahogy a reklámok is ezt teszik.".


Tényleg kisfiam nahát, hogy te miylen okos vagy! Nahát a reklámok is szívem? HHúúúúúúú


És ezt nekem mondod aki tanult marketinget, valamint nemzetközi marketinget? Igen nekem.


Bár nekem mutatott újat a könyv, de neked neeemfooog. Mondjuk ahogy a szintet elnézem neked nem is érdemes kinyitni. Gondókodó aembör avva tisztába van hö! Nemkőhozzáóvasni... Szomat, hogy a gyárimunkások ráérnek műszakkezdés után 10 perccel irkálni ide.



9:xx (akit remélem azóta töröltek legalábbis a kérdésből)

"ha olyan jó lenne a könyv akkor nem itt kéne reklámozni" Olcsó népség vagy és agyatlan. De sebaj az ilyen emberek miatt tart ott ország/világ, mint amilyen te vagy.


De akkor megkérdezem: Szerinted a tv2 retekklubb stb mikor fog bevágni egy ilyen könyvet főműsoridőben a reklámblokkba?? Mikor láttál utoljára olyat, hogy könyvet reklámoznak? Mint említettem tanultam marketinget eleget nem kell jönni, hogy de itt meg ott és úgy és amúgy... tökéletesen tisztában vagyok az információs csatornákkal amik ilyen esetben rendelkezésre állnának.


Úgy gondoltam, hogy adok ide a politika témakörbe az embereknek valami plusszt, hogy hátha lenne olyan aki megértené, h miért kulcsfontosságú ezeknek a dolgoknak a megértése...de itt csak olyan emberekkel találkoztam akik már tudják, hogy mi van a könyvben!


Hogy én hogy le vagyok maradva! Ha az eddigi tanulmányaimat így végeztem volna mint ahogy őők értenek a világhoz, meg EGYBŐL TUDJÁK, hogy mi van a könyvben! Nem kellett volna hónapokon át tanulnom.... De hát ez van, XII. század... ITT MINDENKI OKOS azé állunk/áll így Mo., mer az emberek nem hülyék, hanem okosok! Pheersze.

2011. jan. 31. 11:44
 12/27 A kérdező kommentje:

Pardon XXI. század

De az előítéletek és a megértés szintjén egyesek (sajnos túl sokak) a XII. századi szintet tartják. Ez zavarhatott meg. Elnézést.

2011. jan. 31. 11:47
 13/27 anonim ***** válasza:
10%
Figyelj okos tojás, hol végeztél az Antall akadémián ?
2011. jan. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
0%

minden manipulatív

mégis mi az alternatíva?

amúgy a kommentjeidből úgy tűnik, akkor nagyon részeg lehettél, mikor ezt feltetted! talán most is az vagy nem?

2011. jan. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
A könyv szerzője láthatóan nagyon tudja, mi az a manipuláció...
2011. jan. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Szeretem ezt az országot.


Ha valamit nem értetek akkor bennetek nincs hiba egy szál se, viszont a kérdés kiírója az drogos, meg alkesz. Olyan fel sem merül, hogy nem rendelkezem írói vénával, vagy megfelelő fogalmazáskészséggel...de ahelyett hogy lefikáznak megnézik a könyvet a gúgölön ami kiba ingyenes és utána ír vélemény vagy befogja az iszonyatos sötétség előtt leledző ótvar nagy pofáját amit feleslegesen csattogtat.


Nem tudom hangsúlyozni, hogy nem fűződik sem direkt sem indirekt anyagi érdekem a könyv népszerűsítéséhez, valamint ismerőseimnek, rokonaimnak és üzlettársaimnak sem és nem vagyok azonos az íróval nem is ismerem.


Ez lehet buz*san hangzik, de én ezt a könyvecskét tényleg szeretettel ajánlottam, illetve kíváncsi voltam hogy esetleg ki olvasta, vagy ki mondja, hogy ezt nem olvastam konkrétan, de (Író,cím) ezt igen ami hasonló problémával foglalkozik.


És tudjátok mit? Lehet hogy a könyv tényleg gyenge, lehet, hogy itt mindenki jobban ért hozzá mint én és én voltam az újszülött, akinek minden új (ezt amúgy kétlem de itt a csont vigyétek csámcsogjatok rajta csőcselék)

de idea rozsdás bökőt, hogy a legnagyob kommentráreagáló panelprolik nem olvasták el még a bevezetését sem.


Amúgy nemtudom észrevették e az emberek de a válaszokat érdemes megnézni.


Pszichológus tartott tárgyalástechnika tárgyat az évfolyamomnak (gondolom ebből is mindenki kenterbe ver), és azt mondta, hogy az egyik legrosszabb tárgyaól/vita/kommunikációs partner az, aki a negatívumokat hangsúlyozza és csak azt és csak akkor szólal meg amikor eke akar lenni. Itt egy az egyben ez van.


Senki nem rakott hozzá semmit, semmi építő jellegűt pl: Ez a könyv sz@r de helyette javaslom ezt:xy.


Vagy: ennek a tudományágnak amúgy ez a neve, ha érdekel ne itt kérdezgessél hlyeségeket.


De neeem, ez az ország ilyen csőlátású szociálisan primitív barmokat nevelt, akik csak antal egyetemezni tudnak max.


Pedig ez a könyv 8.-os tananyag kéne hogy legyen és abban is biztosak lehettek hogy otthonról, a konyhaablakon át kukkolva nem fogod tudni felmérni ennek a manipulációs dolognak az összes aspektusát.


És hogy mi az alternatíva? Gúglézd ki a könyvet és megtudod.


Az okos kötekedő tuskó parasztok akik fejből tudják az alexandriai könyvtárat meg még pont ezt az egy könyvet, nem játszottak eleget kézigránáttal kiskorukban, az a legnagyobb baj.

2011. febr. 1. 22:16
 17/27 anonim ***** válasza:
Kérdező ! Nagyjából igazad van te kis okostojáska, de miért nézed te le a gyári munkásokat? Te a tudományoddal töltsd meg a gyomrodat és ha mink nem gyártanánk annak a szocializált világodnak akkor magatok alá ganajolnátok. Ne haragudj, hogy ilyen alpári módon válaszoltam, de kihoztad belőlem a főiskolát Te kis Antal J ivadék.
2011. febr. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Kérdező! Szívesen beszélgetnék ezekről veled, dobj rám egy privátot!
2011. febr. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

09:09


Érdekes meglátás. A vicc az, hogy önmagában nem nézem le a gyárimunkásokat. Inkább egy ponton feleslegesnek tartom őket, hiszen helyettesíthető lenne a legtöbbjük gépi erővel. Félreértés ne essék nem azt mondom ezzel, hogy dögöljenek éhen. Csak ők is abba a 90%-ba tartoznak akiknek a munkája helyettesíthető lenne gépi erővel, elektronikai megoldásokkal, vagy maga a komplett munkakör felesleges (ne feledjük gazdász vagyok és hogy magam alá is vágjak kicsit ilyen pl a marketing).


Lehet jönni itt a termelés során keletkező hibák százalékával, de ha a gépi termelés ösvényére lépnének akkor ott is csökkenne, és idővel alámenne az emberekkel gyártatás hibaszázalékának.


Namost hogy éhenhalnék-e a gyárimunkások nélkül a kis szocális világomban... kétlem. Szerintem te a hazai gyárimunkásokat védted ezzel, de ha itt megszűnne a gyártás (abból a kevésből ami nem import)... szerinted Kína hogy törne be egy felszabaduló 10 milliós piacra? Persze tudom kína se csinálhatja ezt a végtelenségig, mert bizonyos szempontból ez is egy lufi ami előbb-utóbb kipukkad és a bábeli torony a nyakuk(unk)ra szakad.


Visszatérve a gyári munkásokhoz ált nem nézem le őket, de el kell ismerni, hogy a kevés agymunkával járó munkakör és a kemény évek nem teszik őket szellemileg túl rugalmassá.


Még azok az emberek is akik "véletlenül" ragadtak ilyen munkakörben,akiknek amúgy egy fősuli (ha már ennyiszer felmerül) majdhogynem kisujjból menne. Azoknak is a legtöbbjéből úgy kiöli a dinamikus változásra képes értelem lángját ez a fajta munka, hogy olyan kommentekre lehetne itt számítani sokuktól, mint az amelyiknek hatására gyárimunkásozni kezdtem.


Nincs bajom velük, de létezik egy olyan réteg köztük, aki mivel be van szűkülve (nem tud a világban felmerülő lehetőségek teljes spektrumáról) így azt hiszi, hogy sokmindent tud. Míg az aki mindenhez ért ugye, mint tudjuk, rájön az életében percről percre, hogy milyen keveset tud. Ezért hoztam sztereotíp példaként a gyárimunkásokat.

Mert ebben a népcsoportban rengeteg olyan ember van aki saját maga szerint legalábbis jobban tudna operálni, mint az a "hülye főorvos".


És az egyik kommentből ezt az egy az egyben teljesen indokolatlan hipertudást éreztem ki, így rávágtam a gyárimunkást. A normálisaktól szeretnék elnézést kérni.


Viszont az a jó, hogy a normális szubjektív, ráadásul "ÉN" mindig normális vagyok. Így most az összes gyárimunkás normálisnak érzi magát ennek a mondatnak a hatására. Ha lett volna némi kétely bennük esetleg.


Mily egyszerű dolgok ezek és mégis mennyi mindenből tevődnek össze.

2011. febr. 4. 13:38
 20/27 anonim válasza:
Jo ha tudatosan el az ember...csak az a bizonyos arany kozeput az kell...
2012. ápr. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!