Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerinted a Jobbiknak lenne...

Szerinted a Jobbiknak lenne esélye nyerni a következő választáson?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég kezdtem el komolyabban érdeklődni a politika iránt, a néhány jelentősebb párt közül nekem a Jobbik a legszimpatikusabb.

Persze sok dologra még nincs rálátásom ennyi idősen, de ahogy olvasgattam róluk és a többi pártról, illetve felszólalásaikról/tevékenységükről, nekem ők tetszenek leginkább.

Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy a többi párt rossz, mert annyira nem értek úgy egyáltalán a politikához hogy ilyet kijelentsek, de a jelenlegi tájékozottságom birtokában én sokkal jobban szimpatizálok velük, mint mondjuk a Fidesszel. De ez csak egyéni vélemény.


A lényeg igazából: szerintetek esélyesek lehetnek a győzelemre 3 év múlva? Örülnétek nekik?

És úgy egyáltalán mi a véleményetek magáról a pártról?

Mely programjaikkal értesz például egyet, és melyekkel nem? És ha nem, akkor miért nem?


Bocs, ha kicsit hosszúra sikerült, csak el akartam kerülni a félreértéseket.


Köszönöm előre! 14/F.


2011. márc. 5. 12:31
1 2 3 4 5
 21/47 anonim válasza:
79%

Remélhetőleg bekerülnek! Nem csak a nagy cigánysággal rendelkező településeken szimpatizálnak a Jobbikkal! Itt is a Balaton Északi partján is egyre többen vagyunk! Nem mellesleg a Jobbik új párt és van benne lendület! Ilyenkor kéne hatalomra kerülniük mert gyorsan cselekednének és határozottan! A Fidesz a sokévnyi ellenzékeskedésbe belefáradt! A párttagok jórésze olyan kicsit tutyimutyi és már annyira nem lelkesedik mint a Jobbik ezért lassabban is haladnak és nem is azt teszik amit kéne( bár ez egyéni vélemény) A Jobbikban az fog meg személyszerint, hogy ki merük mondani amire gondolnak és ha cigány akkor cigány ha Fideszes és lop akkor nem képviselő hanem Fideszes képviselő..csak ez nem megy le a médiában..A másik fontos, hogy a Borsodi cigányvajda is megmondta hogy cigánybűnözés van és kész ezt meg kell szüntetni! Szerintem 4 év múlva a bűnözés és nem csak a cigányok részéről! Olyan mértékben megnő, hogy az emberek belátják: Nem az új alkotmány és a felújítás a fontos először hanem egy rendes állam amiben biztonságban van az ember és nem kell annyit felújítani mert nem verik szét!

Részemről ennyi:) Persze ez saját vélemény és nem akarok erről vitázni, hogy de ők is ezt csinálnák stb. mert ezt nem lehet tudni.

2011. márc. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Azt, hogy a Jobbiknak hol vannak szimpatizánsai, nem tudom, mert ennyire nem vagyok benne a témában, de szerintem országszerte elég sokan vannak.

Itt Győrben legalábbis az ismerőseim többsége, a család barátai, barátok szülei, nagyon sokan Jobbikosok, aminek én felettébb örülök.


Persze azalatt a 3 év alatt míg újra lesznek választások valószínűleg sokkal mélyebben benne leszek már a témában és jobban is hozzá tudok majd szólni, de nem hiszem, hogy elpártolnék a Jobbiktól. Nagyon is remélem, hogy ők nyernek 3 év múlva!

És hogy az ő szavajárásukkal éljek: Szebb Jövőt!

2011. márc. 5. 23:28
 23/47 anonim ***** válasza:
30%

Ha kicsit többet tájékozódsz a politikáról, rájössz, hogy nincs komoly esélyük nyerni. Tény, hogy szerte az országban van kialakult szavazóbázisuk. De az is tény, hogy akik kiábrándulnak majd a Fideszből, nem biztos, hogy elmennek szavazni. Egy évvel a választások után ezt nehéz megtippelni,annál is inkább,mivel itt most rengeteg tényező játszik majd közre a következő választás végeredményében (olyasmi is,amit most még nem láthatunk előre).

Véleményem szerint van esélye bekerülni, de a győzelemre nem annyira sok. Elbízzák magukat. Majd kiderül

Üdv egy 21/F, aki nem Jobbikos

2011. márc. 6. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:

21:19


"Szerinted itt elmúlt a válság?"


Közgazdasági értelemben 2009 tavaszára múlt el a válság, a lakosság ezt akkor érzi meg, amikor csökkenni kezd a munkanélküliség. Ez kb. 2010 eleje óta tart, de még lassú folyamat.


"Egyre csak növekszik az üzemanyag,illetve az alapvető élelmiszerek ára,a fizetések meg sehol."


Az árak szinte mindenhol, mindig emelkednek. Infláció mindenhol van. Hol éltél te az elmúlt 30-40 évben? Sosem voltak stabilak az árak, mert a modern gazdaságban nincs, és nem is kell, hogy legyen árstabilitás. Az áremelkedés önmagában nem válságtünet.

2011. márc. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
47%
Üdv. Azzal a politikával amit ők képviselnek 3-év múlva is be fognak kerülni a parlamentbe kb 6-7 % al Nyerni biztos nem fognak!
2011. márc. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
17%
nem, mert lejáratják magukat
2011. márc. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
31%

dubiis libertas!

Nem csak a cigányozásra épít.

Egyébként ha ennyire nem tetszik a jobbik akkor szavazz csak nyugodtan az MSZP-re vagy a Fidesz-re. Jólvan folytatódjon csak ez. Fosszuk ki az embereket. Áruljuk el a hazánkat. Jólvan. Bár sajnos nem nagy az esély hogy megnyerje, de remélem megnyerik.

Egyébként ezt hogy lehet annyiban hagyni hogy a határon túl rekedt magyarok nem beszélhetnek magyarul az intézményekben, különben bírság. Nem imádkozhatnak magyarul stb. Szlovákia is itt keménykedik hogy takarodjanak el a magyarok a ?hazájukból? Könyörgöm. Mi ez a ?szlovákia? Mikor jött ez létre? Apám idősebb annál az országnál. Szlovákia teljes területe a magyarországból elcsatolt területből jött létre. Trianon is miért tabu???

Szerintem szégyen hogy a mostani iskolások fele azt se tudja mi az.

2011. márc. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
44%

ne beszélj fasságogat, mert az nem szeretem


Nem csak a cigányozásra épít.

- Nem, zsidózásra is. "Az antiszemitizmus az idióták kommunizmusa" - Bernstein


Egyébként ha ennyire nem tetszik a jobbik akkor szavazz csak nyugodtan az MSZP-re vagy a Fidesz-re. Jólvan folytatódjon csak ez. Fosszuk ki az embereket.

- Igen csak rosszul mehet ez a kifosztás ha még telik internetre, nem igaz? Vagy a gyakorin okoskodás jobb, mint a kenyér?



Egyébként ezt hogy lehet annyiban hagyni hogy a határon túl rekedt magyarok nem beszélhetnek magyarul az intézményekben, különben bírság. Nem imádkozhatnak magyarul stb.

- Ez nem így van, a szlovák nyelvtörvény a szlovák ügyintézést írják elő, nem csodálkozol a lengyelek miért nem háborognak miatta?


Szlovákia is itt keménykedik hogy takarodjanak el a magyarok a ?hazájukból? Könyörgöm. Mi ez a ?szlovákia? Mikor jött ez létre?

- Szlovákia Csehszlovákia utódállamaként jött létre először, mint német bábkormány, majd a rendszerváltás után önálló államként. Szlovákia nem keménykedik csupán a szlovák radikális párt, a szlovák Jobbik az SNS.


Apám idősebb annál az országnál.

- Ukrajnánál is...


Szlovákia teljes területe a magyarországból elcsatolt területből jött létre. Trianon is miért tabu???

- Szlovákia területe nem a trianoni békeszerződésben elcsatolt terület, hanem a párizsi szerződésben egyesült majd felbomlott Csehszlovákia utódállama. Trianon nem tabu, van emléknapja is. De Trianon már 70 éve érvénytelen.



Szerintem szégyen hogy a mostani iskolások fele azt se tudja mi az.

- Szégyen, hogy te se...


Egyébként Trianon a magyar nép megváltása is lehetett volna, ha Horthy nem kezd el nagymagyarkodni, és kikiáltja Magyarország függetlenségét, az első adandó alkalommal.

2011. márc. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
Hát! Erre inkább már nem mondok semmit!
2011. márc. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
47%
Tényleg ne is mondj, mert ő logikusan érvelt,példákat hozott, te pedig vagdalkoztál bele a vakvilágba!
2011. márc. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!