Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerinted a Jobbiknak lenne...

Szerinted a Jobbiknak lenne esélye nyerni a következő választáson?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég kezdtem el komolyabban érdeklődni a politika iránt, a néhány jelentősebb párt közül nekem a Jobbik a legszimpatikusabb.

Persze sok dologra még nincs rálátásom ennyi idősen, de ahogy olvasgattam róluk és a többi pártról, illetve felszólalásaikról/tevékenységükről, nekem ők tetszenek leginkább.

Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy a többi párt rossz, mert annyira nem értek úgy egyáltalán a politikához hogy ilyet kijelentsek, de a jelenlegi tájékozottságom birtokában én sokkal jobban szimpatizálok velük, mint mondjuk a Fidesszel. De ez csak egyéni vélemény.


A lényeg igazából: szerintetek esélyesek lehetnek a győzelemre 3 év múlva? Örülnétek nekik?

És úgy egyáltalán mi a véleményetek magáról a pártról?

Mely programjaikkal értesz például egyet, és melyekkel nem? És ha nem, akkor miért nem?


Bocs, ha kicsit hosszúra sikerült, csak el akartam kerülni a félreértéseket.


Köszönöm előre! 14/F.


2011. márc. 5. 12:31
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
Kizártnak tartom, hogy a Jobbik valaha is kormánypárt legyen. Túlságosan rétegpárt, az pedig az elmúlt évből tisztán látszik, hogyha nyitni próbálnak szélesebb rétegek felé, akkor épp az ellenkezőjét érik el: népszerűségük minimálisra csökken. De ebbe ők is beletörődtek, ezért tértek vissza a régi retorikájukhoz.
2011. márc. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
63%
Kérdezőnek annyit, hogy természetes, hogy ők tetszenek a legjobban, hiszen a "lázadó" korszakodat éled, a Jobbik pedig ezt testesíti meg a politikában. Minél idősebb leszel, annál inkább tisztulni fog a kép.
2011. márc. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:

És mi a helyzet azokkal, akik 50 évesek és Jobbik-szimpatizánsok, mert csalódtak a többi pártban?

Azt mondani, hogy "lázadó-korszak" és "majd kinövöd", meglehetősen lekezelő szöveg, ami ráadásul igaztalan is, ugyanis nem csak és kizárólag fiatal szavazói vannak a Jobbiknak.

2011. márc. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
18%
akik 50 évesen is jobbokra szavaznak azok sikeresen bevették a zsidó nagytőkés kizsákmányolást meg ilyen abszurd dolgokat...
2011. márc. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
34%
Nem lekezelő, és egy szóval sem mondtam, hogy kinövi. Arra utaltam, hogy 14 évesen az ember még nem látja át egy párt programját és annak hatásait, hiszen hiányzik a megfelelő érettségi és lexikális tudás. Sokkal inkább a külsőségek alapján ítél. Nem véletlen nincsen választójoguk.
2011. márc. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
34%
Az meg, hogy van 50 éves szavazójuk, nem jelent semmit. A fő táborukat attól még a 20 év körüliek alkotják.
2011. márc. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:

De például lehetnek olyan felnőtt emberek, akiknek egyik kormány ténykedése sem tetszett igazán, s pusztán abból a megfontolásból szimpatizálnak a Jobbikkal, hogy "lássuk, ti hogyan csinálnátok, ha már a többieknek nem sikerült".

Ugyanilyen megfontolásból bármelyik felnőtt ember szavazhat az LMP-re is, hozzáteszem. Miért ne? Az a helyzet, hogy ha megnézzük az elmúlt időszakot, azt látjuk, hogy az államadósság csak halmozódott, miközben gazdaságilag egyre inkább lemaradunk a környező országokkal szemben. Világos, hogy az a politika, amit eddig műveltek, nem (lett) célravezető. A Fidesz újabb esélyt kapott a választóktól, szívből remélem, hogy ha csalódást okoz, az csak és kizárólag kellemes lesz.

2011. márc. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
Egyetértek.
2011. márc. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 Salx Narval ***** válasza:
Hát ha szeretnének valamit, be kellene fejezni a hőbörgést, a látványos kitöréseket és a betanult hatásvadász felszólalásokat a parlamentben.Fel kell venniük a kesztyűt és indulatmentes politikával felelős ellenzékként,kidolgozott előterjesztésekkel bombázni a kormánypártokat. Ha kell támogatni, ha kell bírálni őket,vége már a kampánynak ideje, az ország érdekében dolgozni.Nem arról szól az ellenzéki szereplés, hogy mindenkit minden alkalommal elküldünk melegebb égtájra.:D
2011. márc. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 Salx Narval ***** válasza:
Azt elfelejtettem leírni, hogy láttam pozitív irányú törekvést a Jobbiktól az utóbbi időben, csak azt nem tudom, hogy ez egyszeri fellángolás volt, vagy végre dolgozni kezdenek a beszólások helyett.
2011. márc. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!