Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerinted a Jobbiknak lenne...

Szerinted a Jobbiknak lenne esélye nyerni a következő választáson?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég kezdtem el komolyabban érdeklődni a politika iránt, a néhány jelentősebb párt közül nekem a Jobbik a legszimpatikusabb.

Persze sok dologra még nincs rálátásom ennyi idősen, de ahogy olvasgattam róluk és a többi pártról, illetve felszólalásaikról/tevékenységükről, nekem ők tetszenek leginkább.

Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy a többi párt rossz, mert annyira nem értek úgy egyáltalán a politikához hogy ilyet kijelentsek, de a jelenlegi tájékozottságom birtokában én sokkal jobban szimpatizálok velük, mint mondjuk a Fidesszel. De ez csak egyéni vélemény.


A lényeg igazából: szerintetek esélyesek lehetnek a győzelemre 3 év múlva? Örülnétek nekik?

És úgy egyáltalán mi a véleményetek magáról a pártról?

Mely programjaikkal értesz például egyet, és melyekkel nem? És ha nem, akkor miért nem?


Bocs, ha kicsit hosszúra sikerült, csak el akartam kerülni a félreértéseket.


Köszönöm előre! 14/F.


2011. márc. 5. 12:31
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
Egyszeri fellángolás volt, mert rájöttek, hogy ezzel a régi huligán tábort elveszítik, újakat viszont nem szereznek.
2011. márc. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:

20:38


"Azt mondani, hogy "lázadó-korszak" és "majd kinövöd", meglehetősen lekezelő szöveg"


És a legkínosabb az, hogy emellett még igaz is :)))

2011. márc. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

03-09 20:48


50 évesen is lehet valaki szellemileg 14 éves.

2011. márc. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 Salx Narval ***** válasza:
Nem kell szellemileg 14 évesnek lenni ahhoz, hogy mi idősebbek is lázadjunk,kik azzal, hogy lemondanak a szavazás jogáról mert belefáradtak az egészbe,míg mások úgy tiltakoznak,hogy nem szavaznak az eddig kormányon lévő pártokra, mondhatni,dacból.Az emberek többségének, egyik nagy párt tevékenysége sem tetszik.Ha sikerül valakiknek ezt a belefáradt, valóban zömében 40-60 közti korosztályt megnyerni, az kormányra is kerülhet.Gondoljatok bele, mennyi ember nem megy elszavazni.Én talán egy civil szerveződésben látnék erre esélyt, mármint, hogy megmozdítsa újra ezt a réteget.Jó magam sem nyúlok kétszer egymás után a xarosvödörbe.És igen, ha így tetszik, sértődött, durcás, gyerekek módjára, meggyőződés nélkül szavazok a Jobbikra.:D Tiltakozva ezzel, az előző kormányzatok semmitérő,vagy öncélú, munkája ellen.F-47.
2011. márc. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

07:04


"Nem kell szellemileg 14 évesnek lenni ahhoz, hogy mi idősebbek is lázadjunk,kik azzal, hogy lemondanak a szavazás jogáról mert belefáradtak az egészbe"


Aki nem szavaz, az gyakorlatilag a mindenkori többségre szavaz. Ez nem lázadás, hanem a konformizmus legmagasabb foka.


"Az emberek többségének, egyik nagy párt tevékenysége sem tetszik.Ha sikerül valakiknek ezt a belefáradt, valóban zömében 40-60 közti korosztályt megnyerni, az kormányra is kerülhet."


A belefáradtakat, nem szavazókat, kiábrándultakat nem lehet megnyerni, mozgósítani. Hiába vannak sokan, nem potenciális szavazók, nem jönnek számításba egy párt számára. Ez a népszerű szöveg, hogy "ha a nem szavazók szavaznának...", butaság, mert a nem szavazók nem szavaznak, pont.


"Gondoljatok bele, mennyi ember nem megy elszavazni."


30-40%. Zömük vagy analfabéta, vagy elesett, beteg, öreg ember, vagy a politika iránt egyszerűen nem érdeklődő. Néhány %-uk az olyan megkeseredett szavazó, akikről beszélsz. Nekik szoktak alakulni az olyan pártok, mint az MKKP vagy a CM. Ezek aztán beszerzik a szokásos 1-2%-ukat, aztán lehet reménykedni tovább.

2011. márc. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 Salx Narval ***** válasza:
Nézd természetesen lehet másképp is gondolni, minden esetre, ha látnának ezek az emberek is reális esélyt egy kicsit jobb életre, szerintem nem maradnának ennyien,közönyösek.Ne feledd el, minket sokszor megvezettek már, ti még csak most kapjátok az első pofonokat.Természetesen elfogadom a mindenkori többség akaratát, de attól még nem biztos, hogy egyet is értek velük. Én lennék a legboldogabb, ha 1-2 év múlva rájönnék, hogy tévedtem.Esküszöm bocsánatot is kérnék a bizalmatlanságom miatt, minden kormánypárti képviselőtől és a támogatóiktól is.Akár itt az oldalon is.
2011. márc. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. jún. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!