Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Fizetős lesz a közgazdász...

Fizetős lesz a közgazdász főiskola/egyetem vagy ez még csak terv?

Figyelt kérdés

Én mondhatni erre tettem fel az életem, ilyen középiskolába, vagyis ilyen szakra mentem, elméleti közgazdaságtanből fogok emelt szinten érettségizni, és mindenképp közgáz szakon(még nem döntöttem el higy a közgázból milyen szakirányon) szeretnék továbbtanulni.

Úgy terveztem, hogy ezt majd ingyen csinálom meg(így is nehéz lesz kifizetni a kolit/albérletet étkezést, utazást...) a tandíjat 100%, hogy nem fogom/fogjuk tudni kifizetni.


2011. szept. 22. 21:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
100%
Fizus.
2011. szept. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:

Elméletileg igen.



"Radikálisan csökkentené a felsőoktatásban tanulók számát, jogászok és közgazdászok képzésére pedig egyáltalán nem adna állami forrást az oktatási államtitkárság felsőoktatási keretszámokról szóló, az [origo] birtokába került tervezete."

[link]


Vagy minimális.


" A műszaki, természettudományi és informatikai keretszámok kettő vagy három év alatt megduplázódnának, az állami oktatás- és orvos-egészségügyi képzések keretszámai szinten maradnának, minden egyéb terület keretszáma pedig három év alatt kilencven százalékkal csökkenne."

"A fűnyíróelven működő kilencven százalékos visszanyesés olyan, jelenleg államilag finanszírozott tömegszakokat néptelenítene el, mint a jogász (a jelenlegi 834 hallgató helyett 59), a gazdálkodás/menedzsment (1315 helyett 90), a nemzetközi gazdálkodás (980 helyett 120) vagy a turizmus-vendéglátás (969 helyett 70)."


[link]

2011. szept. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM ORBÁN, HOGY TÖNKRETETTED AZ ÉLETEM KÖSD FEL MAGADAT AZ ÖSSZES FIDESZES POLITIKUS HOLTTESTE FÖLÖTT TE ROHADÉK HAZAÁRULÓ SZEMÉTLÁDA SENKI
2011. szept. 22. 21:47
 4/74 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell megijedni, ha van eszük (no lehet itt sokat várok tőlük) nem fogják 100%-osan eltörölni ezekről a szakokról az állami helyeket. Persze lehet csak én gondolom így jónak és ők mivel eleve elkúrják a dolgokat nem fogják így csinálni, de egy pár %-os lehetőséget mindenhol hagyni kell.

Azt meg be kell látni, hogy ha túl sok van valamiből akkor csak a legjobbak tanulhassanak államin, szóval ne legyen elvéve a lehetőség.

Az meg amúgy hülyeség, hogy növelik olyan mértékben a ttk-s meg egyéb szakok helyeit.. ez azt jelenti, hogy 1-2 félévre majd egy rakat olyan embert fognak felvenni akik amúgy nem is képesek egy olyan egyeteme elvégzésére, de mivel be fognak tudni bejutnak és csak elkúrnak 1-2 félévnyi tandíjat. :/

2011. szept. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, az egyik kérdésben épp te írtad, hogy ki lehet fejezni a gyűlöletet (rossz szó, de ezt használtad) kulturált formában is. Fogadd meg a saját tanácsod :)
2011. szept. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
15%
Olvastam a tervezetet. Bezzeg a corvinuson a kertész-mérnökök ugyanúgy lehetnek államisok...
2011. szept. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat igazán hasznos volt...

Ezek akik itt vannak, kivétel nélkül emberek, deazok politikusok

Amugy meg elnézést, ha valakinek rossz álmot okoztam hirtelen felment bennem a pumpa most már nem mondanám ugyan ezt (de nem szomorkodnék ha ez lenne)

2011. szept. 22. 21:59
 8/74 anonim ***** válasza:
100%
közgazdászként amúgy is marha nehéz elhelyezkedni...
2011. szept. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:
35%
egyrészt ez még csak egy lehetséges opció, másrészt nem Vikibá' hanem Rózsaszál Mekkmester, harmadrészt nem értem mért pont közgáz és jogi szakoknál, negyedrészt én is közgázra szeretnék menni, ötödrészt hol itt az esélyegyenlőség? hatodrészt, ha csak gazdag családok, nem ritkán ostoba porontyai lesznek a gazdaságunk irányítói...az kb még nagyobb csőd....
2011. szept. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 A kérdező kommentje:

honnan jöttél te gyerek, hogy nulla százalékod van?

egyetértek veled

2011. szept. 22. 22:03
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!