Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Fizetős lesz a közgazdász...

Fizetős lesz a közgazdász főiskola/egyetem vagy ez még csak terv?

Figyelt kérdés

Én mondhatni erre tettem fel az életem, ilyen középiskolába, vagyis ilyen szakra mentem, elméleti közgazdaságtanből fogok emelt szinten érettségizni, és mindenképp közgáz szakon(még nem döntöttem el higy a közgázból milyen szakirányon) szeretnék továbbtanulni.

Úgy terveztem, hogy ezt majd ingyen csinálom meg(így is nehéz lesz kifizetni a kolit/albérletet étkezést, utazást...) a tandíjat 100%, hogy nem fogom/fogjuk tudni kifizetni.


2011. szept. 22. 21:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 anonim ***** válasza:

"Értem én, hogy túlképzés van, máshol meg hiány, de most kérdem én: mi értelme van olyasmit tanulni, ami nem érdekel? Olyan dologgal foglalkozni, amit nem szeretsz?"

És mi értelme olyat tanulni amivel nem tud majd elhelyezkedni?

2011. szept. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/74 anonim ***** válasza:
6%

Miért van olyan érzésem, hogy a hőbörgők között egyetlen közgazdász, vagy jogász sincs?


Aki kifizeti, az nem tök mindegy nektek, hogy mit tanul?

2011. szept. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/74 A kérdező kommentje:

vannak itt érdekes válaszok szép számmal...

valaki azt mondja, olyanszakra mennyek amivel el lehet helyxezkeni, oké modjál olyat ami közel áll a közgázhoz...

2011. szept. 25. 14:35
 54/74 anonim ***** válasza:
100%

Te tudod mik érdekelnek, az embert általában sok minden érdekli, ezek közül célszerű azt választani amivel el tud helyezkedni.

Illetve nézegesd a különböző szakok leírását(olyanokat amiknek jók az elhelyezkedési lehetőségei), vmelyik csak szimpatikus közülük.

A te érdeked is h olyat tanulj amivel el tudsz helyezkedni, ne pazarolj éveket az életedből olyasmire aminek nem veszed majd hasznát.

2011. szept. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/74 A kérdező kommentje:
köszi, megfogadom a tanácsod, bár még mindg nem tudok mástelképzelni...
2011. szept. 25. 14:52
 56/74 anonim ***** válasza:
100%

Nem szép dolog, hisz nem sokan tudják azt mellékzsebből kifizetni, de minimális logika (ha tudnánk, hogy nem csak a pénzre hajtanak a felsőbb körökben) van abban, hogy ha valamiből az országban túl sok van és nem kell több, akkor nem támogatja annak a képzését.

Mehetsz tanulni így is közgázt csak sajnos ha nem vagy a top 10%-ban (asszem 10% marad államis a mostaninak) akkor fizetned kell ami szar ügy de talán még jobb is mint ha aláíratnának veled egy szerződést arról, hogy 10-20évig el ne merj menni az országból azzal a diplomával a kezedben.

2011. szept. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/74 anonim ***** válasza:

"Miért van olyan érzésem, hogy a hőbörgők között egyetlen közgazdász, vagy jogász sincs?


Aki kifizeti, az nem tök mindegy nektek, hogy mit tanul?"


Itt nem arról van szó, hogy a SAJÁT pénzén mit tanul. Hanem arról, hogy államilag támogatotton mit tanul.

2011. szept. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/74 anonim ***** válasza:
3%

"én közgazdász vagyok és nem tudtam elhelyezkedni"


sz@r ügy

2011. szept. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/74 anonim ***** válasza:
3%
Érdekes, hogy itt tényleg az van felpontozva, akinek nem sikerült...
2011. szept. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/74 anonim ***** válasza:
0%

"Nekem angol és német felsőfokúm van, megcsináltam a közgazdasági elemző szakot mester fokon és nem tudtam elhelyezkedni a szakmámban"


pedig ezzel el kellett volna

2011. szept. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!