Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Nincs lehetőség leváltani a...

Nincs lehetőség leváltani a kormányt?

Figyelt kérdés
Miért hagyjuk hogy így sanyargassanak minket? Tudtommal demokrácia van, nem lehetne lemondatni őket?
2011. nov. 8. 22:50
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
24%

Sándor 417!


Csatlakozom!


Sokan igyekeznek a lúzerségüket másra fogni. Kormányra, Fideszre, vagy épp az MSZP-re, tök mindegy, a lényeg, hogy ők csak áldozatok.


Engem személy szerint nem sanyargatnak... az MSZP idejében is a siránkozás helyett inkább azzal voltam elfoglalva, hogy tanuljak és elvégezzem a főiskolát, majd jól dolgozzak, jó helyen, jó pénzért, és nem azzal, hogy sírok-rívok, bűnbakot keresek, és csodálkozom, miért nem keresek nettó 300-at a 8 általánossal (ne adj Isten érettségivel).

2011. nov. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
56%
Az a baj hogy tipikus magyarok vagytok.Ti talán jól éltek , és sz4rtok a többi emberre.És igen is sanyargatják a népet a sok új adóval(a megszorításokkal , jaj nem az mert viktorkirály megígérte hogy nem lesznek).
2011. nov. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
43%

1kan



#11-es vagyok!


A tipikus magyar szerintem az, aki állandóan sír, és mindent nyűgjét, lúzerségét másra fogja, ahelyett, hogy próbálna a lépéseket tenni.


Én inkább próbálom tenni a dolgomat, és jól élni. Megpróbálhatsz meggyőzni arról, hogy az az út a rossz, amin én járok, de nehéz lesz.

2011. nov. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
szerintem meg a magyarok tipizálása helyett ki kéne végezni a fideszt
2011. nov. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:

15:03


Egy szóval sem mondtam , hogy rossz úton haladsz.Annyit mondtam , hogy nincs benned együttérzés.Jó hogy neked megvan a diplomád , de sok embernek meg nincsen főleg az előző generációkból.30-40 évvel ezelőtt nem az volt ám a megszokott , hogy mindenki főiskolára/egyetemre megy , mint azelőtt (nagyszülők korában) meg a 8 általnos volt az átlag végzettség.

Akiknek szakmájuk van és azzal eddig szépen eléldegéltek , de mondjuk már nem ér annyit a pénzük mint régebben azok szerinted mit csináljanak 40-50 éves fejjel ?

Elég szomorú a nem tudod felfogni agyilag diplomás létedre hogy nem egyformák az emberek , nem adatik meg mindeninek hogy részt vegyen felsőoktatásban ( anyagi ,szellemi vagy bármilyen okból).

2011. nov. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

A mostani adóknak,járulékoknak és mittoménminek BECÉZETT a munkát ,a fogyasztást,a megtakaritást,a tenni akarást BÜNTETŐ sarcok sokféleségét és mértékét 98%-ban nem a Fidesznek "köszönhetjük".

Csak szólok má.

2011. nov. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

"Ikan"


Megpróbálom másképp leírni, amire gondolok.

A ~50 éves embereknek azért jó eséllyel érettségije, a legtöbbnek meg sok kis szakmája is van. Akkor divat volt mindenféle sok apró szakmát elvégezni 0,5-2 év alatt.


A mostani 50-es korosztály sajnos az a korosztály, aki nem mer lépni. Legtöbb ilyen ismerősöm 30-35 éve a közszférában ,vagy valami állami cégnél dolgozik, évről-évre tartva a leépítéstől.

20(!!!) éve létezik a versenyszféra. Akkor ezek az emberek a 30-as korosztályba tartoztak... De akkor is azt mondták, hogy "áhh..jó ez nekem..nem tudnám én megszokni máshol". Most is ezt mondják, annyi különbséggel, hogy most már részben megértem.


Diploma előny, ez tény, de egy talpraesett, tenni akaró ember nélkül konkrétan sz@rt sem ér.


Viszont ha kellően talpraesett vagy, akkor diploma nélkül is elérhetsz igen komoly eredményeket. Nem egy asztalost, autószerelőt, festőt ismerek, akik többet keresnek mint én IT középvezetőként.


Persze, nem mindenkinek adatik meg a felsőoktatás, ez "természetes".

A gondom azzal van, hogy a legtöbbször azok az emberek hőbörögnek, akik meg sem próbálnak tenni. Leragadnak a 10.000 fős szülővárosban, a helyi gyárban robotolnak, és meg sem fordul a fejükben, hogy ha esetleg felemelnék a popsijukat és szétnéznének máshol, akkor másképp is lehetne ez. Lehet, hogy semmit nem találnának, de érted....


Nekem a mostani lakásom a 9. hely, amiben legalább 1 évet éltem. 4-szer költöztem munka miatt, mert ha hazavittem volna Szabolcs megyébe a diplomámat és nem akartam volna tenni valamit, akkor a helyi konzervüzemben csomagolnék 80.000-ért, és ide járnék hőbörögni.

2011. nov. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Én szívem szerint az ilyen embereket raknám börtönbe, mint az utolsó válaszadó, aki személyes példával vágja a pofánkba, hogy lúzerek vagyunk.


Egy talpraesett IT középvezető. Gratulálok. Az ilyen emberek szerintem a modern kor hányásai, a felfelé nyalok, lefelé sz.arok típus.

Apa, dolgoztam éppen elég multicégnél, a középvezetők nagy arányban semmihez sem értenek, vagy csak alig, viszont annál nagyobb a pofájuk, és annál gusztustalanabbul viselkednek. A "talpraesettség" náluk a könyöklésnek és a gátlástalanságnak a szinonimája. Tudod, azok, akik minden szavukkal dicsérik magukat, a titulusuk pedig legaéább 3 soros "salesbranddevelopmentbuisenessmanager" vagy ilyesmi.


Persze lehet, éppen te vagy a kivétel. Rossz hallgatni téged. Menjél meetingre inkább, ott beszélj.

2011. nov. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

"Én szívem szerint az ilyen embereket raknám börtönbe, mint az utolsó válaszadó, aki személyes példával vágja a pofánkba, hogy lúzerek vagyunk."


Megjöttem a meetingről. :) Tudom, rossz hallgatni engem, de attól még igazam van, bárhogy fáj.


SAJÁT tapasztalatom (mivel én is dolgoztam néhány helyen), hogy ha nem állsz ki magadért, és nem próbálsz tenni semmit, akkor csak a hőbörgés marad.


Véletlenül sem azt mondtam, hogy legyen mindenki vezető. Egyáltalán nem. Programozó voltam 7 évig, szóval azért van némi sejtésem a dolgokról. Persze, lehet bántani a vezetőket, meg lenézni őket, hogy nem értenek semmihez, csak a pofájuk nagy. Valamiért azonban ott vannak, és ha jól megy az üzlet, akkor valamiért jól csinálják azt a "semmit", valamiért sikeresen "nagy a pofájuk". Mellesleg ha szerinted csak nagy pofa kell hozzá, akkor hajrá. Nyisd ki a pofád az életben is (mert itt ki tudod), legyél jól kereső vezető.


De az irigységtől kicsit eltávolodva:


Írtam a példámban, hogy nem egy asztalost, festőt, szakácsot, autószerelőt ismerek aki többszörösét keresi mint én. NEM "nagypofájú" vezetők, hanem szakmunkás végzettséggel rendelkező ügyes emberek, akiket maximálisan tisztelek.


Természetesen nem törvényszerű, hogy attól, mert ügyes vagy, jól is fogsz élni. Van, akiknek sehogy sem jön össze, pedig próbálkozik. Szintén minden tiszteletem, és sajnálom!


De amikor minden héten ilyen témával találom magam szembe itt, aztán elkezdődik a válaszokban a "bezzeg a gazdag köcsögnek milyen jó", meg a "ne pofázzon aki fél millát keres" című magyaros irigység (hungarikum), akkor felmegy a pumpa.

2011. nov. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Sose leszek jól kereső vezető, nem is akarok az lenni. Éppen azért vannak ott ezek az emberek, mert nagy a szájuk, és önzők - ez kivétel nélkül igaz. Ha emellett látok tudást és felelősségérzetet, akkor nem "hőbörgök", az illetőt elismerem - ilyen is van - igaz, lasszóval is alig fogni.


Amúgy nekem egy bajom van az érveléseddel: mit jelent az a bizonyos "talpraesettség", "életrevalóság", vagyis önzőség? Hol a határ? Mert akkor ebből a szempontból pl a bodzás Sztojkaé s családja is sikeres, talpraesett, aki kiáll az igazáért, vagy bárki más, aki bűnöző. Én azt látom, hogy a mai értelemben vett sikerhez rosszindulat kell, méghozzá sok és pofátlanság. Mitől jobb az a középvezető, aki azért, hogy mentse a bőrét, rátolja a szart és a felelősséget egy beosztottjára, mint a tolvaj kokerógyerek?


Nem dolgoztam rosszabbul és kevesebbet, mint akárki más, az iskoláim is megvannak, de tény, az önPR hiányzik. Engem ez a viselkedés nagyon taszít, a haverjaim közül is hanyagoltam azokat, akik elmentek ebbe az irányba, akiknek semmi más témája nem volt egy idő után, mint az önfényezés, vagy hogy milyen remekül megoldott egy projektet. Nem kell meeting, nem kell itbusinessimportsupportexcecutivemanagerség. Inkább csomagolok kukoricát 80 rongyért. Amúgy ez a mondatod sok mindent elárult rólad, meg amúgy is jellemzi ezt a réteget, aki közül csak igen kevesen güriztek ilyen helyen.

2011. nov. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!