Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Nincs lehetőség leváltani a...

Nincs lehetőség leváltani a kormányt?

Figyelt kérdés
Miért hagyjuk hogy így sanyargassanak minket? Tudtommal demokrácia van, nem lehetne lemondatni őket?
2011. nov. 8. 22:50
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Hol a határ?


Szerintem ott, amikor nem gázolsz át másokon, hanem saját erőből érsz el pozíciókat úgy, hogy mindenki elfogad, netán támogat is. Talpraesettség, pofátlanság és érzéketlenség között óriási a különbség szerintem.


Ismertem olyan kollégát is, aki fúrt mindenkit azért, hogy ő kerüljön magasabb pozícióba. Van ilyen is, ezeket kerülni kell, én is azt teszem. A talpraesettségen nem a protekciót értem, mert a hülyéből is vezető lesz, ha tud és akar a protekciójára támaszkodni.

Én soha nem protekcióval kerültem oda ahová.


önPR: Igen, egyetértek. Aki másról sem tud beszélni, csak arról, hogy ő mekkora király, az gáz. Én soha nem dicsekedtem. A szüleim is kb. 3 hét után véletlen tudták meg, hogy középvezető lettem. A hozzászólásaimban mindössze a példa miatt mondtam, hogy honnan-hová lehet jutni. Légből kapott (x mondta y-nak, aki továbbadta z-nek) sztorikkal nem fogok példálózni, ezért említettem meg a sajátomat. Másrészt az önPR, önfényezés szerintem messze nem egyenlő a talpraesettséggel, meg azzal, hogy tudd eladni magad.


Mindig is úgy voltam vele, hogy ha van egy tőlem független helyzet, ami nem tudok változtatni, akkor nem hőbörgök, hanem megpróbálok azon változtatni, amin tudok.


Másrészt nézd meg, te egy "réteg"-ről beszélsz. Szóval egy vezetői réteget említesz, ami teljes általánosítás. "Biztos vannak kivételek", de alapvetően minden vezető hülye, és senki nem érdemli meg,hogy ott legyen, meg nem csinálnak semmit, meg nem értenek hozzá, meg börtönbe velük, stb... Erre írtam én azt, hogy irigység.

2011. nov. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

az irgység jobbára "feltörekvő", "becsvágyó" emberek mozgatórugója, de legyen, irigy vagyok.


Még egyet mondjon meg nekem a kedves osztályvezető úr: látott-e már olyat, amikor egy munkahelyi vezető nem csak elmondja, hanem élesben meg is mutatja, mit kell csinálni, és jól is csinálja. De még ennél is tovább mennék:


-amikor valami nem várt, és előre kevésbé tervezhető probléma adódik, akkor is olyan nagy-e a szájuk? Nos, nem.


A vezetői reakciók 90%-a így hangzik: oldd meg!


Nos ezért raknék börtönbe néhány embert a felső régiókból.

2011. nov. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

"A vezetői reakciók 90%-a így hangzik: oldd meg! "


Teljesen más a szakmai vezető, mint a projektet összefogó vezető. Ezért is van például egy fejlesztő cégnél Fejlesztési vezető, és Vezető fejlesztő. A különbség gondolom érezhető.


Tévhit egyébként, hogy egy vezetőnek az a dolga, hogy minden (sok esetben 50-100) beosztottja munkáját tudja végezni. Hogy is tudná??? Szintén fejlesztő cégről beszélek: Van 15 beosztottad, akik közül valaki C#, valaki Flash, valaki C++, valaki Java nyelven nyomja, mert a projektek megkívánják. Van köztük aki Oracle guru, van aki MySQL. Ez több szakma...érted...


Szintén a saját példámnál maradva:

Fejlesztő voltam, de egyre többet kellett kijárnom ügyfelekhez tárgyalni, üzletet szerezni, stb... mellette még meg is kellett csinálnom az egészet. Az akkori főnökömnek lett volna a dolga a tárgyalás, de elsumákolta, lepasszolta. Ekkor döntöttem úgy ,hogy a tárgyalásos részét csinálhatnám vezetőként is, a fejlesztést meg a fejlesztők. Én SOHA nem passzolom le a rám tartozó részt másnak. Egyrészt mert kell tudnom mi a projekt, másrészt mert f@szság lenne.


Igazad van, ismétlem. Van olyan főnök is, amit te mondasz. De nem kell általánosítani.


Másrészt a középvezető segge mindig közelebb van a felsővezetőhöz, ezért rendszeres rugdosásnak van kitéve. Az enyém is. Ez sem olyan kellemes... Más kérdés, hogy továbbrúgom a dolgot a beosztottak felé, vagy sem...

2011. nov. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Kedves 33%-os és a "haverjaid"!

Csak azt nem értem miért kell támogatni egy olyan kormányt aki a jó keresetűeknek többet ad, a kisebb fizetésből élőket pedig további terhekkel sújtja. Nyilván nem a ti hibátok hogy nekem egy szar állás jutott, de tudjátok nekem muszáj volt elmennem dolgozni amíg ti az egyetemi koleszban részegre ittátok magatokat minden nap, de ti addig is az én adómból tanultatok. Egyvalamiben értek egyet Viktorunkkal: aki tanulni akar igenis fizessen! Ha tényleg van eszed akkor úgyis megkapod az ösztöndíjat. Én is kifizettem a meló mellett letett szakmáimat "most ti jöttök"!

2012. febr. 2. 20:53
 25/25 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy irtózatos túlképzés van. Ezt a mai 50 évesek nem értik meg, pk abban nőttek fel, hogy van egy papírod, azzal el tudsz helyezkedni. Most pár évvel ezelőtt volt egy olyan év, hogy MINDENKIT felvettek, aki csak jelentkezett felsőoktatási intézményekbe. Azért ez nem normális. És ebből következik az, hogy nem úgy tanítanak, hogy értsd, hanem, hogy ne értsd, és akkor könnyebb pofára osztályozni. Ugyanis mindegyik suliban meg van adva, hogy hány százalékot kell kirúgni és mikor. Ez amúgy a tandíj bevezetésével kezdődött el, ezt Horn Gyula alatt kezdték - Bokros csomagban. A többiek már csal toldozgatták-foltozgatták.
2012. febr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!