Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek ki az elmúlt 22...

Szerintetek ki az elmúlt 22 év legjobb miniszterelnöke?

Figyelt kérdés
2011. dec. 23. 23:19
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 bumbi02 ***** válasza:
84%

És akkor lesz magyarázat is, vagy csak ráfogjátok hogy ezek semmihez se értenek?



Mert Bajnai idején jobb mutatóink, jobb megítélésünk, nagyobb jogbiztonságunk volt.

Orbánnál ezek valahogy nincsenek meg. A mutatók romlanak, nagyjából egy viccországnak tartanak minket, aki egyik pillanatban szabadságharcos majd másnap koldul az elnyomó "gonosztól"... És bajnai idején nem volt az hogyha valaki utunkba áll akkor 2/3al elsöpörjük. Nem volt az hogy az ellenzéket lefegyverezzük törvényekkel. nem volt az hogy a sztrájkjogot majdhogynem eltöröljük. Nem volt az hogy az alkotmánybíróságot kiiktatjuk. Nem volt az hogy az MNB vagyonára rátesszük a kezünket (persze ez még most sincs, de eléggé közel van már) Nem volt az hogy az emberek megtakarításait úgy ahogy van elvesszük. (anyám azt a pénzt 16 éven keresztül takaríítgatta meg, erre jön valaki és elveszi tőle... )


Persze Bajnai volt a gonosz, Orbán pedig a hős. De hátha tudtok valami erős érvet, sőt érveket felhozni hogy miért is Orbán az isten:) Én meghallgatom:)

2011. dec. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
59%
bár nem az elmult 22 évben de egyébként meggyőződésem ,hogy a 20.századi magyarország legjobb minisztere ,igazából vezetője Kádár János volt.
2011. dec. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
28%

Magyarország mutatói csak azért javultak kis mértékben 2009-2010-ben mert Németország bővült és amiatt az Audi exportjai is megugrottak. Teljes mértékben az eurózóna gazdasága határozza meg Magyarország GDP-jét, ami nagy gond. Egyébként a magyar GDP-növekedés jelenleg 1,5%, ami megfelel, sőt, kissé meghaladja az uniós átlagot. De ha a magyar kormány fiskális lazítást végezne (mint pl 1998 és 2003 között), ez 5-7% körüli éves növekedést hozhatna. Különösen ha az ingatlanpiacot rendbeteszik a devizahitelek kiváltásával.

2004-ben kik törölték el a forinthitelezést, és kik engedélyezték vajon a devizahitelezést?? Ja, az MSZP-SzADest... És kik törölték el a forint ingadozási sávját?? Az SZDSZ könyörögte ki 2007-ben. Ennyit arról kik a fő felelősek.

2011. dec. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 bumbi02 ***** válasza:
53%

Ha én engedélyezem azt hogy legyenek kaszinók a városban, én leszek a hibás hogy sokan eljátszák a pénzüket?


Mondom ezt úgy hogy nekünk is van devizahitelünk... anno 140-150 környékén volt a svájci frank mikor felvette anyám a hitelt, most 240-250.. Ami felháborító, de nem az a hibás aki engedélyezte hogy felvegyék (nem pedig kötelezte az embereket h vedd fel ) , sőt még anyámat se mondanám hibásnak, hiszen ekkora árfolyamingadozást senki sem kalkulál bele.. De előfordulhat.. De ne az legyen a hibás érte aki azt mondta hogy ezentúl lehet.

2011. dec. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
80%
nincs
2011. dec. 25. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
29%

"ha magyarra gondolsz, akkor Bajnai Gordon. Messze a legjobb az összes közül. Utána talán Antall József, és Horn Gyula.

"


covenant én eddig értelmes embernek hittelek, de úgy látszik tévdtem.

Gordon megosztja a jónépet, de

Antall, aki hozzáárult és szabad kezet adott az ország kirablásához? vagy Horn, aki mindezt folytatta és alig volt beszámítható? szted ők a legjobbak?

az az igazság, hogy egyik sem volt jó.

ez a lényeg.

2011. dec. 25. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
31%

"miniszterelnöknek szerintem ő volt a legjobb, akit még Orbán is elismert.

"


egyik tolvaj elismeri a másikat, húúú de jó...

Bajnai nem csinált semmi mást, mint amit mondtak neki.

Azért érzitek jobbnak, mert egy súlytalan figura volt, egy báb.

2011. dec. 25. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
26%
Ezeknek az ítéleteknek csak történelmi távlatból lesz bármilyen jelentősége,mikor már a gazdasági és politikai folyamatok túljutottak az adott korszakon.Már abból a szempontból is O.V,mert miniszterelnöksége idején nagyon jelentős gazdasági-politikai változások zajlanak,amiben néha faltörő kost játszunk.És ki merem jelenteni,hogy jelenleg nagyon jól,ennél csk rosszabbat lehetne hosszú távon elképzeni.Hogy rövid távon egyelőre nemigen tudják az emberek értelmezni,ez sajnos rontja O.V. népszerűségét,de az idő neki dolgozik.
2011. dec. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 balogzsolt1 válasza:
33%
Szerintem Medgyessy Péter
2011. dec. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
48%

na a sok bajnai fan lepontozott...

komoly érzékcsalódásban szenvedtek...

persze ez nem azt jelenti, hogy ovi bármiben is jobb lett volna, vagy a fletó.

2011. dec. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!