Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Akik azt mondják: nem szavazok...

Akik azt mondják: nem szavazok, mert nincs kire! <- azok miért nem adnak esélyt az új kis pártoknak, akik még nem bizonyíthattak semmilyen téren?

Figyelt kérdés
Gondolok itt például a Munkáspártra, Jobbikra vagy akár az LMP-re.
2009. máj. 26. 11:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon igaz, szavazni illik. A pártokból kiábrándult ember a közbeszédben elégedetlenkedjen, és adjon esélyt a demokráciának. Hallottam már olyan véleményt is, hogy a szavazólapon külön sort kellene elhelyezni ezzel: A fentiek egyikére sem szavazok. Ez nem értelmetlen, mert más az üzenete, konkrétabb. Viszont tudtommal sehol nem vezették még be, addig is a jelenlegi helyzettel kell együttélni.

Ja, én az LMP-re szavazok, mert bírom a Fideszt, de ne teljen el önmagától, majd a parlamenti választáson nyerjen.

2009. máj. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Stimmt, én is az LMP-t támogatom. Ha indulnak a jövő évi választáson is, akkor ott is. Százszor inkább ők kerüljenek be "kicsiként", mint mondjuk az SZDSZ.
2009. máj. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

A régen meglévő kis pártokról ugye már tudjuk milyenek:

Munkáspárt - szélsőbaloldali, rossz emlékeket idéző párt, megvalósíthatatlan programokkal

Jobbik - szélsőjobboldali, sokszor átcsap fajgyűlöletbe.


Az újabbakban meg szimplán nem hiszünk, mert már nem egy próbálkozás volt, ami kudarcot vallott. Ott van pl. a Centrum párt. Függetlenként átadták a szavazataikat az MSZP-nek! Meg volt még 1-2 erőtlen próbálkozás.

Én alapból inkább Fidesz párti vagyok, de most gondolkozom, hogy én is inkább az LMP-re szavazok. Úgy néz ki megerősödtek és a kampányuk is egész tisztességes.

2009. máj. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
En is az LMP-re fogok szavazni.
2009. máj. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Ezekből kettőnek (Munkáspárt, Jobbik) ideológiai problémákkal kell megküzdenie, hiszen Magyarország nagy többsége reflexből elutasítja a szélsőbal, és szélsőjobboldali ideológiát. A Jobbik jelenlegi népszerűségét se ezekkel szerezte, kampányukat is kizárólag a hangzatos, mindenki által könnyen bekajálható gondolatokra építik (börtönbe a bűnösökkel, adózzanak a multik...). A Munkáspárt a Magyarországon élő pár ezer hithű kommunistát talán mozgósítani tudja, meg néhány, az MSZP-ből kiábrándult baloldali szavazót, de igazából semmi esélyük. A Jobbik mellet az LMP-nek van esélye komolyabb dolgok elérésére, hiszen ők nem el akarnak venni valamelyik oldaltól szavazatokat, hanem a politikából kiábrándult embereket célozzák meg, láthatóan sikerrel. Centrista pártként a bal, és jobboldali zombikat úgyse tudnák magukhoz csábítani, úgyhogy ez jó taktika, hiszen a választók többsége ma nem szimpatizál egy párttal se. Nekik az EU választás csak főpróba, nem látok esélyt a bejutásra, viszont ha utána is megmaradnak, akkor jövőre már nagy eséllyel pályázhatnak parlamenti helyre.


Egyébként nagy öröm számomra látni, hogy az interneten legalábbis ennyire többségben vannak a kis pártok támogatói. Minden hasonló kérdésnél az LMP, és Jobbik szimpatizánsok anyázzák csak egymást, a parlamenti pártok támogatói valahogy kevesebben vannak. Látszik, hogy aki szélesebb körben tud tájékozódni az mennyire fogékony az újakra, és ez nagyon jó. Már csak az kéne, hogy ezek a kis pártok nagyobb teret kapjanak a mainstream médiában is.

2009. máj. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
És ha ezek közül egyik programja sem szimpatikus? Én pl. sokáig úgy voltam vele, hogy nem fogok elmenni szavazni és lehet, hogy ez így is lesz. Sem a Munkáspárt, sem a Jobbik nem jön be, mert erősen szélsőségesek. Nekem az ilyen dolgok nem tetszenek és bár jó lenne, ha bekerülne több párt a parlamentbe, mert akkor több csoport érdekét képviselnék, nekem ezek a pártok nem képviselnék az érdekemet személy szerint, így nem fogok rájuk szavazni. Az LMP érdekes, de olyan részletesen nem ismerem a programját, hogy most azt mondjam, rájuk fogok szavazni. Ha úgy ítélem meg a választások előtt, hogy ők tényleg tudnának valami változást hozni a politikai életbe, akkor rájuk fogom leadni a voksomat.
2009. máj. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A kis pártoknak kellene meggyőzöbbnek lenniük.Márcsak azért is,mert most esélyük lenne nagyobbá válniuk.Egy őszinte,hihető programmal nagyot nőhetne az ázsiójuk.
2009. máj. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%
nincs olyan,hogy a kispártok!!!! emberek,ha a fidesz nem gyöz legelább kétharmaddal és nem söpri ki a szemetet az országunkból nem lesz soha semmi.aztán majd az ez utáni választáskor jöhetnek a többiek.
2009. máj. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Most ez is egy olyan dolog,hogy erre sem lehet befizetni. Majd ezek is megérzik a pénz szagát.....
2009. máj. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vigyázzatok az LMP-vel, a Soros mélyen benne van. Ezt leszámítva egész jó párt
2009. jún. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!