Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A Jobbik tényleg be akarja...

A Jobbik tényleg be akarja tiltani az abortuszt?

Figyelt kérdés
Itt olvastam, az egyik válaszadó ezt írta. Ez igaz?
2009. máj. 30. 10:16
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
39%

Idézet egy fórumozotol;


Bár én nem jobbikos vagyok (és a 4 jelenlegi parlamenti pártot se támogatom), de mivel kiemeltél 2 dolgot, ezért ezekhez szeretnék hozzáfűzni pár szót.


abortusz: köztudott, hogy káros lehet az anya szervezetére, és kockázata van a későbbi gyerekvállalás szempontjából, manapság annyira elfajultak a dolgok szexualitás terén, főleg a fiatalok körében, hogy aki nem tud felelősségteljesen védekezni, az aztán riadtan rohangál esemény utáni bogyó után vagy abortuszra, ami korántsem egészséges, se most se a jövő generációt tekintve, ennek a visszaszorítására szükség lenne, erre ez egy módszer lenne, ha beijesztenék az embereket


hittan: függetlenül attól, hogy te milyen szellemben neveled a gyerekedet, a hit ismerete, és a különböző egyházi közösségek ALAPOS ismerete hozzá kéne, hogy tartozzon az általános műveltséghez, rengetegen pocskondiázzák ugyanis a hívőket, anélkül, hogy ismernék alaposan, akár a múltat, akár a jelent, erre lenne jó a hittan, hogy ha nem is vagytok vallásosak, legalább ismerjék, hogy miről is szól valójában a dolog (csak hogy egyet kiemeljek, most hétvégén zajlik a Westend tetején a Soul & Gospel fesztivál, amin nézők tömegei vesznek részt évek óta és jól érzik magukat, ez keresztény szervezésű nyilvános és ingyenes program, és rossz visszajelzést még nem hallottam róla, mégis a gúnyolódók nem ezekkel azonosítják a hívőket)


Egyetértek.

A hittanhoz annyit még hozzátennék. A szomszédos országokban - beleértve Romániát is - illetve a Lajtán túl - lehet választani

- hittan

- vagy erkölcstan

Valamelyik kötelező.

Az ateista nevelé eredménye már beért. (gyilkosságok lopás rablás,bokáig járunk a szemétben stb.

Nem baj, ha valaki nem hivő. Ne járjon hittanra. Járjon erkölcstanra. Az is elég. Csak ragad rá valami a krétaporon kivül is.

2009. máj. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
80%

Kedves 22:36!


Ezt a hittanos-erkölcstanos dolgot én is szívesen venném, de van egy olyan érzésem, hogy a gyerekek nem fogják. Képzeld csak el mi lenne ha mondjuk beraknák ezt az órát pénteken hatodik órába! Már így is sokan úgy érzik, hogy felesleges nekik a biológia, kémia (mert úgysem akarnak ilyesmivel foglalkozni), akkor vajon ehhez mit fognak szólni. Mondom, én támogatom az ötletet, de szerintem hatalmas ellenállásba fog ütközni a diákok és a szülők részéről! Véleményem szerint a gyilkosságok, a lopás és a sok szemét nem az ateizmus következménye! Régen, a vallásos középkorban is sok gyilkosság, lopás volt, mondjuk szemét kevesebb!


Számomra az abszolút tiltása teljesen elfogadhatatlan dolog, nem kell sok fantázia ahhoz, hogy elképzeljünk olyan eseteket, ahol az abortusz mindenki számára a legjobb megoldás lenne.

2009. máj. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
67%

22:36-os


A hit és a hittérítés miatt volt régen csomó háború.


Másrészt nekem nem a Jobbik fogja megmondani, hogy tanulok-e hitet, vagy mehetek-e abortuszra. Semmi köze hozzá!

2009. máj. 31. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
28%

A gyilkos indulatu ateistáktól mindig tanulok valamit.


"Az ő nevükben öltek meg több ezer embert."


Nem is tudtam, hogy Mao-ce-tung I.helyezett

- J. V. Sztálin 2. helyezett

- A. Hitler 3. helyezett

tömeggyilkosok (többszázmillió ember gyilkosai) Jézus követői voltak.


A születésszabályozás a világ legtöbb országában az állam monopóliuma A legösibb kultúrájú Kinában a korhoz hozzászámitják azt a 9 hónapot is amit az emberi lény az anyai méhben eltölt.

No comment

2009. máj. 31. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
86%
előző: meg is nézheted Kínát a túlnépesedésével együtt...
2009. máj. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
80%
Ha betegen születne a gyerek,akkor is betiltaná az abortuszt???
2009. jún. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
40%

mindenkinek a szive joga az abortusz?hát persze...mert megkaptad azt a jogot,h életet vegyél el?kitől?a politikusoktól?még jó,h ők adták. és ez nem csak vallás kérdése, de mégis hogy jön vki ahhoz,h megöljön vkit,mert nem kell,hát ne b*ott vna felelősség nélkül fűvel-fával,mert ha az az apa,akit szeretsz,azzal fekszel,aki értékel,és szeret és ez kölcsönös,akkor egy magzat nem szabad,h "teherré"váljon, melelsleg millió módja van a biztonságos szexnek manapság


csak egy érdekesség


Papp Lajos szívsebész: - Bocsásson meg, tudja, hogy hány magzatot pusztítottunk el 1956-tól mi orvosok Magyarországon?


Mv.:- Hát valószínűleg milliós a nagyságrend.


Papp Lajos szívsebész: - Mondom, jó, hat és fél millió, 7 millió magzatot pusztítottunk el.


Mv.:- Igen, de...


Papp Lajos szívsebész: - Az összes háborúinkban, egészen a pozsonyi csatától, 907-től napjainkig az összes háborúnkban, összes járványunkban és összes forradalmunkban 5.5 millió ember halt meg 1100 év alatt.


Mv.: - De ha önök azt mondják...


Papp Lajos szívsebész: - De akkor hogy mer ön olyat mondani, hogy nincs genocídium, amikor 7 millió magzatot pusztítottunk el ebben a hazában...



sokat számít......azt nem tudom,h van az,h Mo. lakossága még mindig 10millió felett van, egyszerű matekkal nekem nem ez jön ki :S és bonyolulttal sem...lehet,másnak kijön...?

2009. jún. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
91%
Én ilyen programjukról nem hallottam, de azt tudom h nem támogatják a felelőtlen gyerekvállalást(lásd:cigányok). Mellesleg nem a szexel vannak a gondok, h aki nem akar gyereket ne csinálja, mert az élet része. Én személy szerint fogamzásgátlóval védekezem, emellett a legkevesebb esély a teherbe esésre. A magyar ember miért nem mer gyereket vállalni? Mert nincs pénze rá h eltartsa! A cigány miért? Mert kapja a sok segélyt! Több a segélyük mint 2 magyar ember fizetése, élő adásban láttam a Tv-ben amikor erről beszéltek! Ezt akarja megszüntetni a Jobbik, a felelőtlen gyerekvállalást! Ezzel a segélyek száma is csökkenne!
2009. jún. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
39%

köszönöm a lepontozásokat.....le az abortusszal

és lehet lehúzni a százalékokat


anyám úgy szült meg,h az orvosa lecseszte,h hogy mer engem megszülni?bele is halhat.3.gyereke vagyok

elég szegény volt akkor a családom,88ban születtem,anyám dolgozott csak,minimálbérért,2 nővérem főiskolára kezdett járni, mégis megmaradtam

most az orvosira járok,és szüleim bármikor számíthatnak rám

ja,és nem vicc,v túlzás, úgy volt,h süket vagyok.....erről ennyit

2009. jún. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Az abortusz gyilkosság. A Jobbik nem csak hogy be akarja tiltani az abortuszt, de azt a felfogást is szeretné megváltoztatni, ami miatt ez egyáltalán alternatíva lehet. Emberéletről dönteni nem lehet ennyire könnyen, és elnevezni abortusznak a gyilkosságot. Arról végképp nem beszélve, hogy minderre állami támogatás van, hogy minél olcsóbb legyen, miközben szívműtéteket meg elhalasztanak. A szülész orvos a feleségemtől amikor várandós lett többször megkérdezte, hogy "elveteti"-e. Szinte leülyézte, hogy nem. (20 éves) Ezen nyilván változtatni kell, ez elfogadhatatlan.
2009. dec. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!