Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Akkor ki vezesse az országot,...

Akkor ki vezesse az országot, ha nem Orbán Viktor?

Figyelt kérdés

A jobbik annyira szélsőséges... 4évig csak a cigányokat lőnék halomra.. meg naponta összevesznének az EU-val, akiktől sok támogatást kapunk (ne hatapd meg a kezet, ami enni ad neked..), Gyurcsány egy szellemileg labilis hataloméhes ember, aki haudik össze-vissza. Az LMP 2éve nem csinál semmit a parlamentbe, ülnek, és elvannak, a vörösiszap tragédiánál se tettek semmit, a NAGY ZÖLD párt. mondjuk lemehettek volna az összes képviselő, és lapátolhattak volna vörösiszapot, nagy népszerűséget úgrottak volna. az MSZP, hát inkább ne, csak Őket ne..

SZóval Orbán és csapata a legjobb a bandából.

De előbb-utóbb jön egy új-fiatal-lelkes garnitúra. Kell jönni, a nagy számok törvénye szerint. Én arra fogok szavazni aki elsőnek kiáll, és elmondja, hogy:" Emberek, a gazdasági romlásból csak egy kiút van, ami fellendülést hoz majd. A nyugdíjrendszer meszünetetése... Sajnáljuk, de nem lehet annyi pénzből államadásságot törleszteni és országot építeni. És a demográfiai válás, csak rosszabb lesz. A fiatalokat rá kell venni, hogy ne dolgozzanak külföldön (orvosok, mérnökök..), sajnáljuk, de nincs nyugdij..." nálam ennél az ember neve alatt lesz az X.



2012. máj. 13. 12:02
1 2 3 4 5 6
 21/52 hollófernyiges ***** válasza:

"A nyugdíj nem kéne automatikusan járnia."


Azoktól az emberektől az állam kötelezően levonta a fizetésük igen jelentős részét, azzal hogy azt majd visszakapják idős korukban. Nem volt olyan opció, hogy majd én gondoskodom magamról. Ha nem adsz nekik nyugdíjat, az ugyanaz a kategória mintha nem fizetnéd vissza a lakáshiteledet.

2012. máj. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 A kérdező kommentje:
nem ugyanaz a lakáshitel. talán így lehetne elmagyarázni a legjobban: ÉN fizettem a SZÜLEIMNEK a nyugdíját.... később az ÉN GYEREKEM/GYEREKEIM fizeti/k a NYUGDÍJAMAT. Magyarország társadalma elöregedő... ezt senki nem tudja???? és akkor megbukik a nyugdíjrendszer... el előbb-utóbb elérkezik. miért félnek az emberek bevallani maguknak?
2012. máj. 13. 17:56
 23/52 A kérdező kommentje:
látom mindenki megértette :D
2012. máj. 13. 17:59
 24/52 anonim ***** válasza:

"ÉN fizettem a SZÜLEIMNEK a nyugdíját.... később az ÉN GYEREKEM/GYEREKEIM fizeti/k a NYUGDÍJAMAT."


Te az önmagad nyugdíját fizeted. Az után a nyugdíjjárulék után fogsz nyugdíjat kapni, amit te befizetsz. Az már más kérdés, hogy a nyugdíjpénzeket egyszerűen ellopták, amiatt a te befizetett nyugdíjjárulékodból fizetik a ma nyugdíjasainak a nyugdíját. Ettől te még az után az összeg után kapsz nyugdíjat, amit befizetsz.


Persze lehetne teljes egészében magánnyugdíjpénztáras rendszer is, én támogatnám, és akkor mindenki eldönthetné, hogy akar-e nyugdíjjárulékot fizetni, ezután már ténylegesen csak önmagának és az államnak nem lenne rá gondja. De ez nem valósult meg. A Fidesz lenyúlta az MNYP-s pénzeket is és az MNYP mellett is volt kötelező állami nyugdíj, mert ugye a korábban lenyúlt nyugdíjpénzeket valamiből pótolni kell.


Tehát ott vagyunk ahol a part szakad, még mindig azért van válságban az ország, mert lopnak.

2012. máj. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 A kérdező kommentje:
Anyám 1985-ben 3000 Ft-ot keresett, na abból aztán olyan helye-hulya-dínom-dánom lenne, ha azokat a pénzeket kapná vissza amiket befizetett. remélem, ezt azért senki nem hiszi el..
2012. máj. 13. 18:23
 26/52 anonim ***** válasza:
30%

Már említettem, de nem reagáltál: akkor az akinek nincs gyereke, mert egészségügyi okokból nem lehetett, az halljon idős korában éhen?


Másik: igen, az a sok abortuszos megszületik, azokat fel is kellett volna valamiből nevelni, mert valószínű azért vetették el őket, mert a szüleik nem tudták/akarták felnevelni.

2012. máj. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 A kérdező kommentje:
1: lehet örökbe fogadni, 2: nagyon kevés az a nő, akinek nem lehet gyereke, mert mondjuk meddő...
2012. máj. 13. 18:50
 28/52 anonim ***** válasza:

"a nyugdijnak nem kellene automatikusan járnia "

Hát nem is jár. Aki ezt kijelenti, az nem ismeri a témát és akkor mit szól bele. Az más kérdés, hogy a szerezhető nyugdij jogosultságnak voltak és vannak kedvezményezettjei, amiről nem ők tehetnek és aminek egy része jogos a másik egy kicsit tulzott, de idáig senki nem mert hozzányúlni.A fidesz megtette de rettentően vérlázítóan.Visszamenőlegesen. Amit a fidesz produkált arra még sokáig fogunk emlékezni , mert nagyon sok elhibázott át nem gondolt, szakértelmet mellőző politikát folytatott.Ilyet még egy középfokú közgazdász sem csinált volna.Miért közgazda? Mert neki kellene felelni bukszáért a többi meg szájkarate zenekarba játszik.

2012. máj. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:
és az abortuszról: az gyilkosság, felesleges bármit is belemagyarázni... Az a baj az emberrel, hogy Isten-t játszik...
2012. máj. 13. 18:52
 30/52 anonim ***** válasza:

"Anyám 1985-ben 3000 Ft-ot keresett, na abból aztán olyan helye-hulya-dínom-dánom lenne, ha azokat a pénzeket kapná vissza amiket befizetett. remélem, ezt azért senki nem hiszi el.."


1985-ben más rendszer volt. Biztos hallottál róla, úgy nevezték szocializmus. Az a 3000 akkor többet ért, mint ma a 100 000.

Ha a nyugdíjpénztár mondjuk svájci frankban számolja a pénzt, ami ugye egy stabil fizetőeszköz, akkor hol a probléma, az MNYP-k pedig ráadásul még versenyeznének egymással, amit egy kötelező állami nem fog megtenni.

2012. máj. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!